Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hivo vagyok, megtertem. Ha...

Hivo vagyok, megtertem. Ha hazassag elott fekszem le valakivel, azt Isten megbocsatja?

Figyelt kérdés

2018. dec. 4. 13:37
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim válasza:
En is hiszek Istenben, jarok templomba es a tobbi,de ez a ne fekudj le senkivel hazassag elott az egy belemagyarazas es talan balamifele hagyomanyorzes.. mert regrn ugye csak azt a lanyt vettek el aki szeplotelen volt... masreszrol meg ez elvileg teged ved.. mivel egy egesz alma kivanatosabb mint egy olyan amibe tobszor is beleharaptak... de ennek meg van egy olyan oldala h ha most nem eled ki magad majd a hazassagod fog tonkre menni mert te massal is ki akarod majd probalni...
2018. dec. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 A kérdező kommentje:

Mar volt tobb parkapcsolatom,utana tertem meg.

Tehat erdekelni mar nem fog mas hazassag utan.

2018. dec. 15. 08:32
 43/54 anonim ***** válasza:
100%

41.válaszoló.

de ennek meg van egy olyan oldala h ha most nem eled ki magad majd a hazassagod fog tonkre menni mert te massal is ki akarod majd probalni...


Ez elég nagy marhaság.

Mi van a szeretettel és a hűséggel?

2018. dec. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:

"azt nem fogadom el, hogy a bűn fogalmát az éppen aktuális egyházi dogma határozza meg, ráadásul annyiféle értelmezésben, ahogy az egyház képviselője (papja) magyarázza"

Melyik egyházra gondolsz a sok közül?


""Ne ölj!". És ha rám támadnak, a családom életét fenyegetik?...."

Mindenféle szabállyal kapcsolatban felmerülhetnek ilyen kérdések, hiszen nincs két egyforma helyzet, mindig mások és mások a körülmények. De szerintem minden helyzetre jó iránymutató az a főparancs, hogy "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat!"


"A szexuális együttlét adott esetben az egymás iránti szeretet legszebb testi-lelki megnyilvánulása, a kölcsönös örömszerzés legmagasabb foka. Ugyan miért lenne ez _önmagában_ bűn?"

"Adott esetben" nem is mondta senki, hogy bűn. Az "adott esethez" viszont, a "legmagasabb fokhoz" hozzátartozik egy csomó minden!


"a házasság előtti szex tilalma a nők esetében ... hogy a férj és családja biztosak legyenek abban, hogy a leendő örököse kétséget kizáróan az ő gyereke."

:) Ezt te sem hiszed komolyan. Attól, hogy szűz volt, amikor először lefeküdtek egymással, még egyáltalán nem következik, hogy a (mondjuk pár év, vagy még több, de legalábbis 7-8-9 hónap múlva megszülető gyerek valóban a férjtől van. :)


"Végül: ha létezik is Isten, senkinek nem adta meg azt jogot a Földön, hogy helyette eldöntse, hogy majd ő mit fog megbocsátani és mit nem. A feltett kérdésnek tehát szerintem valójában nincs értelme."

A feltett kérdés nem Isten helyetti döntésre kéri meg a válaszolókat, hanem inkább jóslatfélét, véleményt vár tőlük azzal kapcsolatban, hogy szerintük hogyan fog majd dönteni Isten (nem pedig másvalaki).

2018. dec. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszábol idézve:


"Végül: ha létezik is Isten, senkinek nem adta meg azt jogot a Földön, hogy helyette eldöntse, hogy majd ő mit fog megbocsátani és mit nem. A feltett kérdésnek tehát szerintem valójában nincs értelme."


Isten a Szentírásban,a Bibliában íratta le ,hogy mit bocsájt meg ,és milyen bűnt nem bocsájt meg.

Egyszerűen el kell olvasni a Bibliát a válaszhoz.

2018. dec. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
Annyira azért nem egyszerű, mert vannak benne egymásnak ellentmondó részek is. Pl. szemet szemért, fogat fogért vs. ha megütnek, tartsd oda a másik arcodat is, tehát puszta elolvasás után még nem egyértelmű, hogy bűnt követünk-e el, ha egy pofon után visszaütünk. Az olvasottakat értelmezni is kell, azt pedig nagyon sokféleképpen lehet.
2018. dec. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:

Csak kétféleképpen lehet értelmezni,

Vagy helyesen ,

vagy helytelenül.

Tudni kel,mit ,kinek mikor,miért írtak meg.Mit jelentett abban a korban ,és mit jelent napjainkban.

Nagyon egyszerű az egész ,csak figyelmes kell olvasni.

2018. dec. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:

Ja ,és ellent mondás nincs benne.

Olyan van ,hogy valamit nemértel,és azt hiszed ellentmondás.

2018. dec. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:

"Tudni kel,mit ,kinek mikor,miért írtak meg.Mit jelentett abban a korban ,és mit jelent napjainkban."

Tehát csak el kell végezni hozzá a teológiát, köszi. ;-) Vagy legalábbis bele kell születni a vallásba, hogy aztán 30-40 év alatt összeszedje az ember ezt a sok információt - vagy legalább egy részét.

Csakhogy egyik sem adatik meg mindenkinek. Velük mi lesz?

2018. dec. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
0%
Haver,van olyan ,hogy józan paraszt ész!!Sajnos nem mindenki él vele.
2018. dec. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!