Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hivo vagyok, megtertem. Ha...

Hivo vagyok, megtertem. Ha hazassag elott fekszem le valakivel, azt Isten megbocsatja?

Figyelt kérdés

2018. dec. 4. 13:37
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
82%

Én nem mernék szándékosan nagy bűnt elkövetni!!!!Ismered Isten szavát a Bibliát?? Egy két gondolat belőle:


Kerüljétek a paráznaságot! Minden más bűn, amit az ember elkövet, kívül van a testén, de aki paráználkodik, a saját teste ellen vétkezik. 19Vagy nem tudjátok, hogy testetek az Istentől kapott, bennetek lakó Szentlélek temploma, és nem vagytok a magatokéi? 20Sokba kerültetek! Dicsőítsétek meg Istent a testetekben!


Mert ha az Úr és üdvözítő Jézus Krisztusnak a megismerése által megszabadultak a világ fertőjétől, de ismét belekeveredve elbuknak, akkor ez utóbbi állapotuk rosszabb lesz az előbbinél. 21Jobb lett volna nekik, ha meg sem ismerik az igazság útját, semmint hogy megismervén elforduljanak a nekik adott szent parancsolattól. 22Illik rájuk a közmondás: „A kutya visszatér a saját okádékára, és a megfürdött disznó sárban hempereg!”


Legyen megbecsült a házasság mindenki előtt, és a házasélet tiszta! A paráznákra és a házasságtörőkre ugyanis Isten ítélete vár.


Ezek után ,én meg gondolnám ,nem egy 6os csavart akarsz ellopni a lápagyárból!

Gondolkozz józanúl!

2018. dec. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 A kérdező kommentje:

#21 es

Ez fejbevagott!

Koszonom!

2018. dec. 5. 20:49
 23/54 anonim ***** válasza:
93%

"megtertem"

Ha ezt komolyan gondolod, becsapod magad!

Ha igazán megtértél volna, ez a gondolat/kérdés, amit leírtál, fel sem merül!

.

A 'látszatmegtérés' önmagad becsapása és hazugság Istennek.

2018. dec. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
35%
Tudom most azt hiszitek hogy engem a sàtàm küldött hogy tesztelje a hiteteket. De b****** emberek nyissàtok màr ki a szemeteket. Az emberi faj szégyenei azok akik ennnyire butàk. Ha màs orszàgba születsz akkor màs hitet és màs istent fogadsz el, és akkor az lenne a meggyőzhetetlen hited.... Volt ilyen ismerosom tudom hogy az ilyen agymosott emberek kb. meggyozhetetlenek, de akkor sincs igazatok. És az egész logikailag levezetheto hogy ez a vallàsos maszlag miért NEM LEHET igaz. Valami felsobb hatalom lehet ez tény de ez a butasàg amitől az agyam is leolvadt amiket itt összehordatok az nyilvan baromsàg. Ez nem hit kérdése ez belàthatò. Masreszt.. hogy mennel hozzà ahhoz akivel nem fekudtel le? XD meg is érdemled ha elhagy a nő ha ennyire hülye vagy.
2018. dec. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 beezsee válasza:
Hívő vagy és megtértél, de még nem eléggé ismered Istent ezért teszel fel ilyen kérdéseket. Nem baj majd rájössz szépen mindenre. Nem tudsz házasság előtt lefeküdni senkivel, ugyanis az első szexuális aktus maga a házasságkötés, a biblia úgy hívja ezt, hogy "ketten lesznek egy testé". Inkább azt kéne megkérdezned magadtól, hogy kész vagy-e hűségesen, ragaszkodni a leendő házastársadhoz egy életen át. A megtérés szintén egy házasságkötés ahol Isten örök hűséget fogadott neked, nem kérdés hogy megbocsát-e neked véleményem szerint. De erre a kérdésre csak Ő tud válaszolni majd neked, ez az Ő dolga.
2018. dec. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim válasza:
11%
Ha megjön az eszed is akkor nem foglalkozol ilyen kérdéssel. A tudomány mai állása alapján bátran kijelenthető, hogy nincs isten illetve van egy tucat mert minden vallásnak van saját istene. A papok meg a különböző hittérítők jól megélnek belőle.
2018. dec. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim válasza:

PÁL APOSTOLNAK A RÓMABELIEKHEZ ÍRT LEVELE 6 fejezet

1 Mit mondunk tehát? Megmaradjunk-é a bűnben, hogy a kegyelem annál nagyobb legyen?

2 Távol legyen: a kik meghaltunk a bűnnek, mimódon élnénk még abban?

11 Ezenképen gondoljátok ti is, hogy meghaltatok a bűnnek, de éltek az Istennek a mi Urunk Jézus Krisztusban.

1 Pét. 2,24.

12 Ne uralkodjék tehát a bűn a ti halandó testetekben, hogy engedjetek néki az ő kívánságaiban:

1 Kor. 9,27., Gal. 5,16., Gal. 5,19., Gal. 5,21.

13 Se ne szánjátok oda a ti tagjaitokat hamisságnak fegyvereiül a bűnnek; hanem szánjátok oda magatokat az Istennek, mint a kik a halálból életre keltetek, és a ti tagjaitokat igazságnak fegyvereiül az Istennek.

1 Pét. 4,2., 1 Pét. 4,3.

14 Mert a bűn ti rajtatok nem uralkodik; mert nem vagytok törvény alatt, hanem kegyelem alatt.

15 Mit is tehát? Vétkezzünk-é mivelhogy nem vagyunk törvény alatt, hanem kegyelem alatt? Távol legyen.

16 Avagy nem tudjátok, hogy a kinek oda szánjátok magatokat szolgákul az engedelmességre, annak vagytok szolgái, a kinek engedelmeskedtek: vagy a bűnnek halálra, vagy az engedelmességnek igazságra?

2018. dec. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom mindenkinek!
2018. dec. 7. 10:28
 29/54 kurkur válasza:
No, most a kérdés az, hogy az a valaki a menyasszonyod, vagy a barátnő jelölted.
2018. dec. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 A kérdező kommentje:
No vagyok es nincs senkim csak tervezgettem...
2018. dec. 8. 11:45
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!