Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hivo vagyok, megtertem. Ha...

Hivo vagyok, megtertem. Ha hazassag elott fekszem le valakivel, azt Isten megbocsatja?

Figyelt kérdés

2018. dec. 4. 13:37
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
34%
Isten olyan mint a Jó asszony...Mindig megbocsááájt....
2018. dec. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 KZitus ***** válasza:

Szia


Lehet erre gondolsz? „Hallottátok, hogy megmondatott: ,Ne paráználkodj.’ De én azt mondom nektek, hogy mindenki, aki kitartóan asszonyra néz, úgyhogy szenvedélyre lobban iránta, már házasságtörést követett el vele a szívében.” Máté 5:27, 28 - te hogyan állsz ezzel?

"Valahol hallottam vagy olvastam,hogy aki megtert es utana kovet el bunt,akkor azt mar Isten nem bocsatja meg.

Gondoltam valaki ismeri az oldalon az iget..." - lehet erre gondolnod: " Igaz, Isten szemet hunyt az ilyen tudatlanság ideje felett, de most azt hirdeti minden embernek mindenhol, hogy bánja meg a bűneit." Cselek.17:30 Ez egy nagyon fontos részlet a megbocsátáshoz.

Gondoltál már arra, milyen szerepe van a bűnbánatnak abban, hogy igazságos ítéletben részesüljünk?

Ez nem csupán technikai részlet, amelyet az ember elméjével felfog és aztán él tovább, ahogyan addig. Pál ezt tisztázza is ebben a 30. versben: „Igaz, az ilyen tudatlanság idejét elnézte az Isten, mégis most azt mondja az emberiségnek, hogy mindannyian, mindenütt tartsanak bűnbánatot.” Így, miközben felépítette beszédét az erőteljes végkövetkeztetésig, Pál meglepő ponthoz vezetett — a bűnbánathoz! Ha tehát Istenre tekintünk valódi igazságosságért, az azt jelenti, hogy megbánást kell tanúsítanunk.

2018. dec. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 A kérdező kommentje:

Igen utolso erre gondoltam.

Viszont,akkor lehet csak olvastam azt,hogy Isten nem bocsatja meg a meteres utani vetkeket.

Koszonom szepen!

2018. dec. 4. 19:58
 14/54 anonim ***** válasza:
61%
Az asszony házas nőt jelent. Jézus arról beszél, hogy nem csak az bűn, ha megcsalod a házastársad, hanem az is, ha már olyan döntés születt benned, hogy elcsábítod más asszonyát. (akkor is, ha nem sikerül).
2018. dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
82%
Sőt most a hangok azt mondják, hogy ez a rész eredetileg arról szól, hogy az asszonyoddal ne bánj úgy, mint egy kur.vával.
2018. dec. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
83%

Aki tudja, mit lehet vagy mit nem, és még is teszi, Bűne az annak.

S ezt nevezik szándékos bűnnek.

Isten jósásgal pedig nem lehet visszaélni.

Jézus halálát nem szabad úgy venni, hogy akkor az mindent fedez, lehet szabadon bűnözni. Aki így gondolkodik, az hálátlan, és semmit nem értett meg.

2018. dec. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
86%
Szeretném megkérdezni, hogy Tudod-e mit jelent az a szó, hogy : Megtértem
2018. dec. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
Ha egy férfi kíván egy nőt, az nem bűn.
2018. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:

#16 hozzaszolo

Koszonom,erre is gondoltam.

Tehat bun.


Ha nem tudnam mi a megteres...Nem erdekelne,hogy bunt kovetek el e vagy sem.

2018. dec. 4. 21:49
 20/54 anonim ***** válasza:
75%

"Valahol hallottam vagy olvastam,hogy aki megtert es utana kovet el bunt,akkor azt mar Isten nem bocsatja meg."

Ezt sürgősen felejtsd el, mert a sátán megkeseríti úgy az életed, hogy el fogsz fordulni Istentől.

Helyes, ha irtózol a bűntől, és helyes, ha nem akarsz bűnt elkövetni, de nem Ószövetség van, nem a törvény, hanem a kegyelem és szabadság idejét éljük! Ez persze nem ürügy a bűnre. Erről Pál részletesen ír a Római levélben. Látszik, hogy újjászülettél Jézusban, hisz az új- és az óembered küzdelmét írtad le. (Galata 5 vége)

Próbálj több Pált olvasni és értelmezni. A karizmatikusok nagyon kiválóan tudják a kegyelem teológiáját. A karizmákat és a "minden kereszténynek kőgazdagnak kell lennie" dolgaikra ne figyelj, a többi viszont elég pontos.

Óvakodj ebben a témában az adventista és a Jehova teológiától

2018. dec. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!