Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosok vs ateisták fórum...

Vallásosok vs ateisták fórum kinek mi az érve?

Figyelt kérdés

Érvel alátámasztott indokokat írjatok, hogy ki hogy jutott arra hogy vallásos legyen és ki hogy ateista

(ilyet légyszíves ne: mert nincs)

Nagyából olyan ateisták véleményét várom aki tisztában van a vallással-(kereszténység) és nem csak 3 dokumentum filmet látott a nationalon!


2010. jún. 12. 23:55
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
80%

"Segíts magadon az Isten is megsegít!"


Magyarra lefordítva, segíts magadon, mert az isten, az nem segít.

Én pont azért nem hiszek, amiért a kérdező igen. Utána néztem a dolgoknak, és ez a vallásos mese egyre kevésbé tűnt valós lehetőségnek.

A keersztény mitológiából jó filmeket lehet készíteni, az erkölcsi felvetései is jók (bár mondjuk a "A gyűrűk ura"-nak is"), de itt vége is.

2010. jún. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
Ennek a mondani valója ahogy te fogalmaztál magyarra fordítva, hogy a teszel valamiért, hogy megvalósuljon legyen bármi sikerül Isten is megsegít, de ha csak beletörődsz és azt hangsúlyozod, hogy mért nem más, Isten mért nem, nem fog sikerülni akkor az Úr is eltaszít
2010. jún. 13. 16:01
 23/39 anonim ***** válasza:
30%

Helló!

Engem a belső hang vezetett, fiatal korom óta éreztette velem, hogy ez a földi élet, ami körül vesz nem lehet a teljes élet, sőt én magam sem. Belül tudtam, hogy többre vagyok hivatott, mint itt emberként leélni pár 10 évet. Bevallom tizenéves koromban még követtem el rossz dolgot, bár nagyon keveset, és furdalt is a lelkiismeret érte. De valahogy meg tudtam őrizni a tisztességet, ami igazságosságban nyilvánult meg. Nem vagyok haragban azóta sem senkivel, soha nem is voltam. Mindig meg tudtam hozni a felelős döntéseket, de mint már említettem - tévedésből - én is letértem a szent útról, de hangsúlyozom nagyon ritkán, bár akkor még fogalmam sem volt a konkrét igazságról. Sokszor előtörtek belőlem a negatív érzések, de tudtam őket kezelni, le tudtam magamban játszani mindent, nem volt szükségem senki megértő szavaira, mert én magam megértettem saját magamat. Észrevettem 13 éves koromban, hogy személyiségemet tudom módosítani, magamra venni viselkedési formát. Érdeklődésemet csillagászatban, fizikában és pszichológiában leltem. Őszintén szólva felületes utánajárást tanúsítottam, ugyanis műveket nem olvastam el, csupán tartalomszerű ismertetéseket. Mindig is csodáltam a Természet összetettségét és szépségét. Fiatal gyerekként hajtott a "vágy", hogy tökéletes lehessek, de nem tudtam eleinte ennek miben kell megnyilvánulnia, mígnem rájöttem, hogy az emberi viselkedésben kell keressem a megoldást, nem pedig a fizikai/műveltségi tudásban. Ekkor jutott eszembe Jézus Krisztus, mert ő az volt. El kezdtem keresni a megoldást erre - de mindeközben tudtam, hogy van lelkem ami a testem felett/mögött áll - hogy elérhessem. Emberi viselkedéssel kapcsolatban Myers-Biggs-féle típuselmélet bizonyossá tett abban, hogy létezik tökéletes személyiség. Beleástam magam vallásba és filozófiába, szintén csak tartalmi szinten. Tudni akartam a végső valóságot, hogy a "feladatomat" véghez vigyem, mert én olyan vagyok, hogy aminek nem látom az átfogó képét, nem veszek észre benne realitást, valahogy nem kezdek bele. Tehát az élet tényét kutattam, mert ha nem ismerem a szabályokat, ugyan hogyan játsszam végig?!Miközben olvastam a leírásokat, mindből csak bizonyos "igazságok" ragadtak meg bennem, valami bennem csak ezeket mentette el, és sarkallt engem, hogy ezek valós tények. A Gyakorikerdesek.hu hatalmas segítségemre volt e kutatásban, és én is elkezdtem feltenni a kérdéseket, hogy végső megoldásra juthassak, akár egy vallási vagy filozófiai "bölcs" segítségével, aki meglátogatja az oldalt. Rendelkezésemre áll 2 képesség, ami megkönnyíti az igazság megértését, és mindig nagy segítségemre voltak korábbi éveimben is. Magas rendszerező és érzelmi intelligenciával rendelkezem. A logikám is átlag felettinek minősíthető. Ezek felhasználásával már majdnem célba értem, csupán egy "fok" hiányzott, hogy teljes képet kaphassak, Félreértések elkerülése végett, tudományos szempontokat is megvizsgáltam, amik alátámaszthatják az elméletemet, és az evolúciót fontos tényezőnek tartom, némi nemű módosítással természetesen. Tárgyilagosság elsődleges szempont számomra, amikor megoldásra akarok jutni. Úgy éreztem össze kell mosni a vallásokat, megtisztítani őket a szennytől, ami a több száz év alatt belekerült. És egy kérdésnél ez oldalon, egy hölgy ajánlott egy könyvet. Egy könyvet akinek a szerzője vette a fáradtságot - s mivel az igazság megismerésének a vágya hajtotta, mint engem - és megcsinálta, megtette ezt, amit leírtam. Olyan perspektívát állított elő távol-keleti bölcsek segítségével, amivel normálisan és logikusan értelmezhető akármelyik Szentírás, és tudományos magyarázatokkal kiegészítve. Közel 70 éve írta meg a szerző a művét, és a közelmúltban tett tudományos kutatások is az igazságra engednek következtetni, arra az igazságra, amit létrehozott újra a könyv írója. Ugyanis eredetileg mindegyik vallásnak ez volt a mondanivalója, ami megtalálható a tanításban. Tudom, most már tudom a tényt, az élet igazságának a tényét, és felemelő érzés, hiába nézek körbe, és látom a sok szenvedést, tudom az okot, a végső okot, amiből a minden jön létre. Látok, igaz még enyhe homályban vagyok, de látom már azt, mivé kell legyek. És elérem, mert ez minden ember valódi feladata, elérni az "Urat" újra.

Kiderült hogy ami súgott nekem mindvégig, az, maga az Önvaló, az egyetlen létező, amiből a többi hajt "ki", minden benne van, s minden érte. Rá kell hallgassunk, ha meg akarjuk lelni a végső utat.


üdv

25/F

2010. jún. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
6%

Segíts magadon, Isten is megsegít - ez csak a közmondás fele, másik fele: - segítettem magamon énbennem az Isten! Így kerek.

Igazi ateista nincs, mert ők is hisznek "valamiben", csak az még nincs elfogadva.

A tudomány még nem tart ott, hogy életünk, szaporodásunk és halálunk értelmét meg tudja magyarázni.

Ha a vallások szent könyveinek tartalmát összeveted a tudomány jelenlegi felismeréseivel és magyarázataival, akkor a kettőből, már körvonalazódik a tudás.

Viszont kommentálásodban említed a "nagy bumm"-ot, amely alapján elgondolkodtál a vallásosság lehetőségén. A Bibliai teremtés elejében leírták, hogy kezdetben vala a setétség. Nekem ez a sötét anyagot jelenti, amelyben óriási energiák koncentrálódtak és amely beindíthatta az ősrobbanást.

Az anyag és energiamegmaradás törvénye alapján - ha hiszel benne - semmiből nem keletkezik és nyomtalanul sem tűnik el, sem az anyag, sem az energia.

Egyébként én a teremtőben hiszek, szemben a mindenhatóval, az úrral és annak egyszülött fiával szemben. Pusztán azért mert a papok jelentős része azt monja, hogy az Isten azt bünteti akit szeret - hát akkor engem csak nagyon kicsit szeressen. A másik okom, hogy a túlvilági jólétet hirdetik és itt a földön csak a szenvedést. Mivel a túlvilágról még senki sem jött vissza, részemre ez nem elfogadható.

Én úgy tudom, hogy isteni lélek van bennünk, mert Ádám teremtésekor, az orrán keresztül lehelte belé az Isten a saját lelkét. Mikor meghalok ez a lélek visszaszál rá: a pap a temetés végén így vigasztalja a hozzátartozókat - ... vissza adta lelkét Teremtőjének.

Az Isten fia kifejezést azért nem hiszem - főleg egyszülött fiát - mert Sámson is ugyanolyan megjelenítést kapott, mint Jézus. Korábban élt mint Jézus, tehát neki kellett volna lenni az első szülöttnek. A teremtés elején az Istennek fiai bementek az ember lányainak házába és ...

Tehát a Biblia szerint is több fiú létezett. Véleményem szerint kellett a keresztény egyháznak egy kiinduló pont és a választás Jézusra esett.

Egyébként az öt nagy világvallásban, mindenhol találsz egy "áldozati fiút".

Amit még nem tudok elfogadni, ha Jézus az emberek bűneit megváltotta és elvitte Istenhez, akkor nekem miért van bűnöm, (vagy az enyémet nem vitte el)illetve az abszolút hívők miért bűnösek?

A tudomány "látó távolságát" a Hubble - távcső több ezer fényévre növelte. Az Isten ezen távolságon belül nem található, akkor hol van. Egyes vélemények szerint nem az áétalunk ismert világban. Ha tudomány felfedezi a lélek útját és követni is képes, akkor már nem kell az emberiséget a hit alapján két csoportra osztani, mert megkapjuk a választ a nagy kérdésre.

2010. jún. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
84%

"A tudomány még nem tart ott, hogy életünk, szaporodásunk és halálunk értelmét meg tudja magyarázni."


Ez nem is célja. Arra ott a filozófia. Nincsenek kollektív célok, vagy kollektív értelem. Azokat mindenki maga tűzi ki maga elé. A szaporodás pedig csak biológia.

2010. jún. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
30%
Kedves 15.33!A gyűrűk urát egy hívő keresztény írta. Olvasd el Tolkien életét. Isten pedig nem a télapó, ne ajándékokat és segítséget várjunk tőle. A tudomány megmagyaráz sok mindent, de szerintem egy főemlős majom NEM tud operát komponálni, szonetteket írni, és Mona Lisát festeni. Miért is tenné? Ez a lélek bizonyítéka a számomra.
2010. jún. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
84%

De a legintelligensebb főemlősök is csak egy 3 éves gyerek értelmi szintjén vannak.

Egyébként:

[link]

Nem épp egy Mona Lisa, de vannak emberek, akiktől ezt már művészetnek tekintjük.


Ha pedig azzal érvelnél, hogy egy 3 éves gyerek már beszél:

+Kanzi, a billentyűzet segítségével kommunikálni képes bonobó

+Koko, a siketnéma-jelbeszéd mintegy 1000 jelével kommunikálni képes gorilla


Azonkívül bizonyított, hogy a fejlettebb főelmlősöknek van öntudatuk és környezettudatuk. Megismerik magukat a tükörben, egy maketten megmutatott tárgyat megtalálnak a valós térben. Egyszerű eszközöket használnak, akár készítenek, ami nem ösztönös, hanem egymástól tanult tevékenység.


[link]


Én személy szerint magát a lélek (vallásos értelmezés szerinti) létét is vitatom.

2010. jún. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
54%
Aha, egy baj van ezekkel a majmokkal. Ha az ember nem rakott volna eléjük makettet meg számítógépet, tehát a természetben maradnak, akkor maguktól nem tudnak ilyen fejlettséget elérni. Nem kreatívak,ez az ember kiváltsága, ezt hívjuk teremtő erőnek. Egy majom bármilyen intelligens, sosem fog úgy alkotni, mint egy ember. Pláne fajta szinten nem. Mindannyian ismerjük a kiemelt példányok esetét. Láttam már pl.birkát agilityzni, no és a kutya a legjobb példa arra, milyen intelligensek is az állatok. De a kutyám azért olyan okos, mert a veleszületett, neki megadatott mennyiségű intelligenciát tanítással és szeretettel fejlesztem. A természetben sosem élne békében a macskával, de a kedvemért megtűrik egymást. Az ember azonban csak úgy, fakultatív jelleggel kiemelkedett az állatvilágból. Mert épp nem volt jobb dolga. Lejött a biztonságot adó fáról, és inkább felegyenesedve járt,kitéve magát a ragadozók támadásának. Inkább társadalmat alapított,és zenét komponált, és ALKOTOTT, és az ég felé fordította a szemét. Vallásos lett. Ha nem lenne vallás, nem találta volna ki az ember. Ha nem lenne lélek, azt sem. Egy egész tudományág, a pszichológia épül a lélek kutatására. Még az ateista Freud is jó helyen kezdett el keresgélni: a mítoszok, elsősorban a görög mitológia világában. Nem Freud találta ki, miről szól az Oedipus Rex vagy Narcissus története, hanem az ókori népek bölcsessége térképezte fel az emberi lelket páratlan intelligenciával. Egy állat nem lesz öngyilkos azért, mert depressziós lesz. Egy állat nem öl pénzért, egy állatot nem érdeklik a sors kérdései, nincs tudomása a jóról és a rosszról. Egy állat, pláne ha Darwinnak igaza van, nem cselekszik úgy hogy azzal más fajnak vagy törzs tagjainak kedvezzen a magáéval ellentétben. Mindez azért vagy így, mert az állatok lelke nem olyan, mint a miénk.
2010. jún. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
90%

"Aha, egy baj van ezekkel a majmokkal. Ha az ember nem rakott volna eléjük makettet meg számítógépet, tehát a természetben maradnak, akkor maguktól nem tudnak ilyen fejlettséget elérni."


A fejlettségük meg van, különben nem tudnának a makett alapján tájékozódni. A természetben csak makettjük nincs. Ez a különbség.


"Nem kreatívak,ez az ember kiváltsága, ezt hívjuk teremtő erőnek."


Szerinted a kreativitás teremtő erő, szerintem annak a lehetőségnek a megtalálása, hogy hogyan használják ki a természet adta lehetőségeket.

Például, követ diótörésre, botokat rovarok kipiszkálására, illetve éjszakai menedék építésre. Ezeket önmaguktól találták ki, saját kreativitásuknak köszönhető.


"Egy majom bármilyen intelligens, sosem fog úgy alkotni, mint egy ember. Pláne fajta szinten nem. Mindannyian ismerjük a kiemelt példányok esetét."


Régen az emberek is ugyan ezeket a fent említett eszközöket használták. Csak a saját kreativitásuknak és intelligenciájuknak köszönhtik azt a műszaki szintet, ahova eljuttattak minket.


"Láttam már pl.birkát agilityzni, no és a kutya a legjobb példa arra, milyen intelligensek is az állatok. De a kutyám azért olyan okos, mert a veleszületett, neki megadatott mennyiségű intelligenciát tanítással és szeretettel fejlesztem."


Az intelligenciát nem nagyon lehet fejleszteni, az adott, veleszületett dolog. Egy embernek is lehet 150-es IQ-ja, attól még ugyan úgy tanulnia kell (intelligenciától függetlenül). Senki sem úgy születik, hogy atomerőművet tud építeni.


"Az ember azonban csak úgy, fakultatív jelleggel kiemelkedett az állatvilágból. Mert épp nem volt jobb dolga. Lejött a biztonságot adó fáról, és inkább felegyenesedve járt,kitéve magát a ragadozók támadásának."


Az ember azért jött le a fáról, mert nem volt más választása. Nem azért mert úgy döntött, hogy "oké, mostantól én leszek a legintelligensebb faj a földön." Több millió év kellett ahhoz, hogy a majom a természetben emberré váljon. Ki kellett esnie a szaporodó közösségből a kevésbé intelligen és kreatív egyedeknek, hogy az okosabbak szaporodhassanak tovább, és ma azt lásd, mikor kinézel az ablakon, amit most.


"Vallásos lett."


Sajnos...


"Ha nem lenne vallás, nem találta volna ki az ember."


Aha! Tehát magad is bevallod, hogy a vallást csak az ember találta ki!


" Ha nem lenne lélek, azt sem. Egy egész tudományág, a pszichológia épül a lélek kutatására."


És mégis mi a lélek definíciója? A pszivhológia nem a vallási értelemben vett lélekkel foglalkozik.


"Még az ateista Freud is jó helyen kezdett el keresgélni: a mítoszok, elsősorban a görög mitológia világában."


És mit nevezünk mítosznak?


"Egy állat nem lesz öngyilkos azért, mert depressziós lesz. Egy állat nem öl pénzért, egy állatot nem érdeklik a sors kérdései, nincs tudomása a jóról és a rosszról. Egy állat, pláne ha Darwinnak igaza van, nem cselekszik úgy hogy azzal más fajnak vagy törzs tagjainak kedvezzen a magáéval ellentétben."


Bizony, ez igaz, ez csak nálunk fordul elő, de mi azért jóval komplexebbek vagyunk. A szellemi fejlődés egy magasabbszintjén állunk. Ezzel rengeteg új lehetőség áll előttünk. Mi már képesek vagyunk a felelősség vállalásra, természetesen felsőbbrendűnek is tartjuk magunkat. Lehetünk a többi lény hasznára és kárára is. Ez lehetőség, nem kiváltság. Más faj is ugyan úgy elérheti, mint mi. Ketté válhat az ember fejlődésa is, az egyik fél maradhat ezen a szinten, a másik, pedig szellemileg még fejlettebb lehet. Az ő szemükben a másik szintán állat lenne.


"Mindez azért vagy így, mert az állatok lelke nem olyan, mint a miénk."


Ezt nem vitatom, viszont meges is elismerted, hogy az állatoknak is van lelke.


A kérdés még mindig adott: Mi a lélek definíciója?

2010. jún. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
0%

18:32 nek


A lélek definíciója.


Minden élő mögött latensen meghúzódó hatalom. Mindennek ugyanaz a lelke/Önvalója, ami az életet irányítja/adja. Végső lélek/Önvaló csak egy van, amit mi/pszichológusok léleknek tartunk, az egyéni személyi tudatunk/egónk. Mivel az ember a megfelelő szellemi szinten van, képes felismerni ennek, a valódinak, a létezését. Ez az ami szól, hogy ha erkölcstelenül akarunk cselekedni, ez az, ami a megérzéseket/intuíciókat okozza, ebből meríti az inspirációt a művész. Ez a lélek/Önvaló amiről én beszélek időn és téren túl van, ezért lehetséges a jövőbelátás, akár álomban, akár intuíció végett. Ez a lélek/Önvaló a végső való, az egyetlen létező. Az pedig, hogy mi meglelhetjük ezt a lelket/Önvalót, kiváltság, de lehetőség is, hiszen van aki elfogadja, van aki nem.

"Ketté válhat az ember fejlődése is, az egyik fél maradhat ezen a szinten, a másik, pedig szellemileg még fejlettebb lehet. Az ő szemükben a másik szinten állat lenne."

Ezt senki nem fogalmazhatta volna meg jobban, pontosan ehhez közelítünk. Nézzünk körbe, és kiderül.


üdv

25/F

2010. jún. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!