Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosok vs ateisták fórum...

Vallásosok vs ateisták fórum kinek mi az érve?

Figyelt kérdés

Érvel alátámasztott indokokat írjatok, hogy ki hogy jutott arra hogy vallásos legyen és ki hogy ateista

(ilyet légyszíves ne: mert nincs)

Nagyából olyan ateisták véleményét várom aki tisztában van a vallással-(kereszténység) és nem csak 3 dokumentum filmet látott a nationalon!


2010. jún. 12. 23:55
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
72%
botranyt akarsz?
2010. jún. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
értelmes emberek vitájára gondoltam
2010. jún. 13. 00:22
 3/39 anonim ***** válasza:
43%

Amúgy mindenki ateista a többi kb 80 vallással szemben. Aki keresztény, az nem hihet a dinoszauroszokban sem, az evolúcióban sem, semmiben. Az a baj, a legtöbbeknek csak addig jó a kereszténység, amíg reménykednek, hogy valami jó helyre kerülnek haláluk után.. Ha már minden vasárnap templomba kéne járni, esetleg sosem csalni, lopni, hazudni, akkor máris nem olyan fontos a vallás..


God made me atheist - who are you to question his wisdom?


“I cannot believe in a God who wants to be praised all the time.” Nietzsche


Worship me or I will torture you forever - your lovely God.


“I contend that we are both atheists. I just believe in one fewer god than you do. When you understand why you dismiss all the other possible gods, you will understand why I dismiss yours.”


"Religion is excellent stuff to keep common people quiet" - Napoleon

2010. jún. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
ezért van zárójelben a kereszténység és ide értem minden ágát
2010. jún. 13. 00:31
 5/39 A kérdező kommentje:

Az első korty a tudomány poharából ateistává tesz.

A pohár alján pedig ott van az Isten!” (Isaac Newton)

2010. jún. 13. 00:33
 6/39 anonim ***** válasza:
75%
Abszolút tisztában vagyok a kereszténységgel, az egyházzal, 8 évig vallásos suliba jártam. Ha nem oda jártam volna, nem is biztos, hogy ateista lennék. A vallással nincs bajom, de az egyházat úgy ahogy van gyűlölöm! A mai napig ugyanazokat az undorító kis játékokat folytatják, mint régebben, csak kicsiben, és burkoltabb formában. Hogy miért nem vagyok vallásos? Számos oka van. Talán inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy miért legyek vallásos? Egy olyan világban, ahol a nyomortelep mellett villa épül, ahol az egyik ember fő baja, hogy miért nincs Gucci táskája, máshol őserdőket pusztítanak, ártatlan gyerekeket ölnek, halomra gyilkolják egymást az emberek, egy ilyen világban nem tudom elhinni, hogy van isten. Nem érdekel a szabad akarat hablaty sem, akkor ez olyan mintha én tenyésztek kiskutyákat, aztán kidobom őket az utcára, majd csak elboldogulnak valahogy. Tudod, ahogy Saint-Exupéry is írja, amit megszelídítesz,
2010. jún. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
75%

bocsi véletlen előbb elküldtem, szóval folytatom:


tehát, amit megszelídítesz, azért felelősséget kell vállalnod. Isten nem tűnik túl felelősnek. A másik kedvencem, az afrikai AIDS-es gyermekek. Mikor ezekről kérdezem a térítőket, azt válaszolják, hogy az a szüleik bűne miatt van. Aham, isten újra nagyon igazságos, egy ártatlan gyermek szenved a szülei bűne miatt. Én egy viszonylag boldog, kiegyensúlyozott embernek érzem magam, a természet közeliségemnek köszönhetően. A Biblia szerint a természet az ember szolgálatában áll, és ezt pont fordítva gondolom: az embernek kéne a természet szolgálatában állnia, tehát merőben más elveket vallok. Körülbelül ezek az indokaim, de természetes nem ítélem el a máshogy gondolkodó embereket, amíg engem nem akar meggyőzni. Tiszteletben tartom a véleményét, de ezt cserébe is elvárom.

2010. jún. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
5%
"hiszem, ha látom"
2010. jún. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 Dymo ***** válasza:
44%
pont amiért nem hiszek a Gyűrűk Urában. előttem jól kifejtették amúgy. amúgy annyira kézenfekvő hogy a babonás népet kordában kellett tartani,csináltak hát egy Istent,vagy épp isteneket,a műveltebb papok meg irányítottak mindenkit.
2010. jún. 13. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
41%

ma 00:49


Ó, neked sok helyen igazad van, de az korántsem Isten hibája, mert eredetileg Jézus mindent megadott, amire szükségünk lett volna.


Egyházat nem azért alapított, hogy a plébános üljön a plébánián, és semmit sem csináljon, meg azért sem, hogy a pápa két kezét kinyújtva egy egymilliós tömeg elkezdjen ujjongni Szentatyánk előtt, hanem az, hogy őneki kell a földi gondokat Istenen keresztül megoldani. Na, ez nem sikerült. A keresztényeknek is ez lenne a feladatuk; a papoknak pedig a nép erre tanítása, és kimondani kéne végre: az Egyház több helyen is hibázott, és eltért az eredeti feladatkörtől. De a kereszténység amíg nem tud összefogást jelenteni egy célért, vegyük példának a Borsod-megyei falvakat, - első hallásra bármennyire is irreális -, aki nem igazán segít, hanem ott hagyja őket, addig nem igazán lesz az, ami. Ámen.

2010. jún. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!