Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van egy kérdés, amire nem...

Van egy kérdés, amire nem tudom a választ, mert két állítás üti egymást. Elmagyarázná nekem ezt egy tanú?

Figyelt kérdés

Előbb olvastam a Biblia 4 Evangéliumáról egy kérdést és ott ugrott be:

Ezen az oldalon nagyon sokszor láttam leírva, hogy a tanúk szerint már az első században hitehagyás következett be. De a Bibliát jóval később állították össze, akkor mondjuk ki: a hitehagyottak.

De akkor miért használják a tanúk a hitehagyottak által összeállított Bibliát? Honnan tudják, hogy minden könyv benne van? Honnan tudják, hogy megbízható a hitehagyottak munkája?


2017. aug. 29. 15:23
1 2 3 4
 11/34 KZitus ***** válasza:

ismét szia


Amiről írsz:

"A Bibliát 367ben kanonizálta a katolikus egyház." ez egy kicsit téves és félrevezető. Mert itt az úgynevezett ószövetségről van szó.

A korai zsinatok (Laodicea, i. sz. 367; Khalkédón, i. sz. 451) és az úgynevezett egyházatyák – akik egyhangúlag elismerték a már meglévő zsidó kánont, és elvetették az apokrif könyveket –, csupán elfogadták a bibliai kánont, melyet Isten a szent szelleme révén hagyott jóvá, de nem ők hozták létre.

Tehát itt a héber iratokról van szó.


"Honnan tudjátok, hogy helyesen rakták össze, ha még Isten sem tudta megvédeni a saját nevét és nem került bele?" - miből gondodlod, hogy az aki a világegyetemet teremtette, egy egyszerű Írásgyűjteményt, amit szintén Ő hozott létre, nem tud "megvédeni"? Van-e valós jogod/okod erre gondolni?


Ha már a nevéről van szó, annak ellenére, hogy az EMBEREK kitörölték több mint 6 ezerszer Isten nevét a Bibliából, miért van az, hogy mégis már évezredek óta megismerhetik az emeberek Isten nevét a BIBLIÁBÓL?

Nekem pl. van egy 1926-ban kiadott Károli Bibliám, amelyben a 10 paroncsalatban 5-ször van benne Isten Jehova neve. De az 1961-es kiadásban ezen a helyen már egyszer sincsen benne neve. Soha nem jutott eszembe, hogy az emberek hibájáért Isten vádoljam!

De nekem elég volt az, hogy néhányszor olvashattam enneb a kiadásban a nevéről, és a Zsoltárok 83:19 is számomra bőven elég volt, hogy elhigyjem Istennek, hogy ő Jehova. Nekem mutatkozott be személyesen, mi okom lenne arra, hogy ne higyjem EZT el Neki? Ha nem hinném el EZT, akkor mi okom lenne elhinni a többi értem(is) leíratott tanításait?


Jelenleg Jehovának az egész világon több mint 8 milliós népe van, és másik 9 millió tanulmányozza velük a Bibliát, akik mindannyian szeretnék megismerni jobban a Teremtőt, Jehovát.


Akkor nem értem mire alapozod a feltételezésedet, hogy nem tudta megőrizni a Szent Nevét?


„Én vagyok Jehova. Ez a nevem, és senki másnak nem adom dicsőségemet, sem dicséretemet a faragott képmásoknak” Ézsaiás 42:8.

Több ezer éve íratta ezt le Jehova, és ez a mai napig így van, ma is igaz.

2017. aug. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 KZitus ***** válasza:
55%

ja, a keresztény görög iratok..


A Keresztény Görög Iratok kánonját alkotó 27 könyvnek a megírása és összegyűjtése hasonlóan történt, mint a Héber Iratok kánonjáé. Krisztus „emberajándékokat adott”, „némelyeket apostolokul. . ., némelyeket prófétákul, némelyeket evangéliumhirdetőkül, némelyeket pásztorokul és tanítókul” Eféz 4:8, 11–13. Ők Isten szent szellemének a hatására ésszerű tanításokat írtak le a keresztény gyülekezet számára, és ’emlékeztetésképpen’ sok olyan dolgot is megemlítettek, amely szerepelt a már létező Írásokban. 2Pét 1:12, 13; 3:1; Róma 15:15.

A második század vége felé már nem volt kérdéses, hogy befejeződött a Keresztény Görög Iratok kanonizálása, és az olyan személyek, mint Iréneusz, Alexandriai Kelemen és Tertullianus ugyanolyan hitelesnek fogadták el a benne található könyveket, mint a Héber Iratok könyveit.

Vannak, akik megkérdőjelezik a Keresztény Görög Iratok néhány könyvének kanonikus voltát, ám az érveik igen gyenge lábakon állnak.

2017. aug. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Tehát akkor mégsem volt hitehagyás az első században? Én csak abból tudok kiindulni, amit ezen az oldalon láttam általatok leírva. Egyszer aut írjátok, hogy volt, most meg azt állítod, hogy nem volt.

És 1926ig hol volt a Jehova név? Hogy hogy azt nem tudta Isten megőrizni, miért csak 1600 után vált ismerté? Ennyire gyenge lenne, hogy még az Apostolok sem írták le az eredeti szövegben? De miért?

Azt hiszem most már végképp összezavarodtam.

2017. aug. 30. 12:47
 14/34 szp72 ***** válasza:
Az Újszövetségi kánon a második században gyakorlatilag letisztázódott. Az ószövetségi kánon körül viszont elhúzódtak a viták.
2017. aug. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező! Ugye nem csak a provokáció és a vita kedvéért mondasz mindig ellent? A Tanúk azt mondják, hogy a hitehagyás egy folyamat volt, ami a bibliai bizonyítékok szerint már az első században elkezdődött. Miért hihetetlen ez ebben a világban?


De miért keversz bele más kérdéseket is, míg az általad feltett kérdés sincs szerinted tisztázva?

Mindig érdekes Isten tulajdonnevéről beszélni az olyanokkal, akik a betűhöz ragaszkodnak, holott ma sincs olyan név, amit minden nyelven ugyanúgy írnak éld ejtenek.

2017. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Bár az újszövetségi kánont nem hivatalosan a keresztények többsége elfogadta már III. század közepén, a hivatalos kánon első megállapítása valószínűleg 393-ban történt a hippói zsinaton, amely csak jóvá hagyta a listát, ami már teljesen elfogadott volt akkoriban. Ekkor az egyház nagyjából még hűen követte a Jézusi tanításokat, az igazi rombolás akkor vette kezdetét ugyanis, amikor 380-ban kiadták a Thesszalonikai ediktumot, amely államvallássá tette a kereszténységet. Erre az egyház nem volt felkészülve, és elsősorban nem az egyház volt jó hatással a beáramló pogányokra, hanem fordítva, a pogányok hozták be a saját hitüket és elképzeléseiket az egyházba.
2017. aug. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

A 15-ös hozzászólásra reagálnék: ami itt le lett írva a kérdésemre, az egyáltalán nem egyértelmű, hanem újabb kérdéseket vet fel, amiket le is írtam.

Mivel elég zagyva válaszokat kaptam, ezért kénytelen vagyok azt feltételezni, hogy bár szp nevű felhasználó igen ironikusan fogalmazta meg a válaszát, de igaza van.

Azt gondolom egyszerű dolgot kérdeztem. Ha a tanúknál van az igazság, akkor azt le tudták volna írni, de egyszer sem ment.

2017. aug. 30. 18:50
 18/34 anonim ***** válasza:

"Mindig érdekes Isten tulajdonnevéről beszélni az olyanokkal, akik a betűhöz ragaszkodnak, holott ma sincs olyan név, amit minden nyelven ugyanúgy írnak éld ejtenek."


Éppen ti ragaszkodtok a betűhöz. Nekünk aztán teljesen mindegy, hogy Istent Atyának, Úrnak, Teremtőnek, Örökkévalónak, vagy éppen Jahvénak hívjuk. Mert nem a néven van a hangsúly, hanem azon, ami mögötte van. Ti viszont képesek vagytok oldalakon keresztül védeni a jehova szót, egy olyan karaktersorozatot, ami héberül értelmetlen. Lásd most is Zitus testvéredet:


"De nekem elég volt az, hogy néhányszor olvashattam ebben a kiadásban a nevéről, és a Zsoltárok 83:19 is számomra bőven elég volt, hogy elhigyjem Istennek, hogy ő Jehova."


Szuper! Addig gondolom nem voltál benne teljesen biztos, hogy nem-e éppen Siváról vagy valamelyik görög istenről olvasol... De a "jehova" szó gondolom mindent megváltozatott.

2017. aug. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Tisztelt kérdező! Nem tudom miről beszélsz, mert hogy én az írtam, hogy azzal ellentétben, amit írtál, a hitehagyás csak elkezdődött az első sz-ban. Ezt mondják a Tanúk a hivatalos kiadványaikban is! Az teljesem mindegy, hogy ezen az oldalon ki mit mond, de ennek vajon itt sem mondott ellent senki a feltételezhetően Tanúk közül, ugye?
2017. aug. 31. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Tisztelt Istvan35! Ne haragudj, de nagyon mellé beszélsz! A Tanúk az eredeti és ismert négy héber karaktersorozatot védik, a JHVH-t, azaz annak a használatát a SAJÁT NYELVÜNK és ÍRÁSMÓDUNK szerinti legismertebb formájában.


"De nekem elég volt az, hogy néhányszor olvashattam ebben a kiadásban a nevéről, és a Zsoltárok 83:19 is számomra bőven elég volt, hogy elhigyjem Istennek, hogy ő Jehova."


Ezt írta Zitus? Irt ő itt olyant, hogy egy konkrét betűsorozat számít csak számára? Vagy a Név, az isteni Név tiszteletteljes HASZNÁLATA?


Titeket nem érdekel a Név? Csak a mögöttes tartalom? De ha nincs név, minek a mögöttes tartalmáról beszélsz? Bárminek? Akár Siváérol is?

2017. aug. 31. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!