Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények nagy része...

A keresztények nagy része miért nem érzi magára kötelező érvényűnek a Mózesi törvényeket? Jézus mondta valaha hogy ezek már ne lennének érvényben?

Figyelt kérdés
2017. aug. 11. 13:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/122 anonim ***** válasza:
100%
A 10 parancsolatról meg talán annyit,hogy amit Jézus mondott az Újszövetségben ( szeresd Istent és felebarátodat ) ez összefoglalja a 10 parancsolatot. Mert ha szereted az Istent,akkor nem imádsz bálványokat helyette,ha szereted a felebarátod,akkor nem lopsz tőle,nem kívánod el tőle a párját,nem vered át,nem ölöd meg. Szóval gyakorlatilag ugyanaz,csak más perspektívából.
2017. aug. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/122 anonim ***** válasza:
20%

A törvény betöltése,a szeretet:

"Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."


Krisztus szeretete abban nyilvánult meg,hogy isteni lényéből fakadóan teljesítette(betöltötte) a törvényt,s helyettünk elviselte az Atyától való elszakadást,és a halált.Kifizette a bűn zsoldját.

2017. aug. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/122 anonim ***** válasza:
16%

A szeresd felabarátodat csak egy törvény, nem helyettesíti a többit:


Máté 19 17-19 Ő így válaszolt neki: "Miért kérdezel engem a jóról? Csak egy van, aki jó. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat. "Monda néki: Melyeket? Jézus pedig monda: Ezeket: Ne ölj; ne paráználkodjál; ne lopj; hamis tanubizonyságot ne tégy;

Tiszteld atyádat és anyádat; és: Szeresd felebarátodat, mint temagadat.



Továbbá egy helyesbítés. Jézus zsidó volt és a zsidókhoz érkezett mint próféta:


Máté 15:24 Ő pedig felelvén, monda: Nem küldettem, csak az Izráel házának elveszett juhaihoz.

Máté 10:5 Ezt a tizenkettőt küldte ki Jézus, és ezt a rendelkezést adta nekik: "Pogányokhoz vezető útra ne térjetek le, samaritánusok városába ne menjetek be

Máté 10:6 inkább menjetek Izráel házának elveszett juhaihoz.



Szóval a szeretet nem válasz a kérdésre és az sem hogy Jézus betöltötte a törvényt.



Konkrét kérdés. Az alábbi törvény érvényes vagy sem? Ha nem érvényes mi van helyette? Mi a teendő a paráznákkal?


Móz. 20 10) Ha valaki más ember feleségével paráználkodik, mivelhogy az ő felebarátjának feleségével paráználkodik: halállal lakoljon a parázna férfi és a parázna nő.

2017. aug. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/122 anonim ***** válasza:
20%

Nyílván nem érvényées, nézd meg mit tett Jézus, amikor parázna nőt vittek elé.

Azt mondta, csak az ítélkezhet felette, aki nem vétkes. Tehát egyedül Isten.

2017. aug. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/122 anonim ***** válasza:
87%

Jézus betöltötte a törvényt. Ez azt jelenti, hogy amiért a törvény született, azt Jézus teljesítette be.


Jézus mutatta meg, hogy a parancsolatok mögött van egy mélyebb tartalom, amire a parancsolatok mutatnak, ez pedig a szeretet. Ha befogadod a szívedbe az Isten kegyelmét, és szeretettel fordulsz Istenhez és a többi emberhez, akkor többé nincs szükséged a törvényekre, mert a Szentlélek a törvények ismerete nélkül is a helyes ösvényre és az Üdvösségre fog vezetni.


Vagyis ne azért ne ölj embert, mert megparancsolták neked, hanem mert befogadtad a Szentlelket, és a felebarátod iránti szeretetből nem fogod megölni a másikat. Ne egy külső kényszer legyen, hanem egy belső változás.


Jézust is számon kérték, hogy ellent mond a mózesi törvénynek, amikor szombaton gyógyított. Erre ő azt felelte, hogy a szombat van az emberért, nem az ember a szombatért.


Mindamellett a parancsolatok, mint a szeretet leképeződései jó iránymutatók a helyes döntésekhez, ezért is szorgalmazza Jézus is, hogy a megtartásukkal nem követsz el hibát.


Ami pedig a mózesi törvényeket illeti, azok az Istennek a zsidókkal kötött szövetségéhez tartoznak. Éppen ezért egy nem zsidó számára nincs is nagyon értelmük. Isten viszont egy új szövetséget kötött Jézus által, és Jézus a világ minden népét és minden emberét elhívta az isteni üdvösségre. Ha te egy apostol lennél, és egy hitetlen embert akarnál a krisztusi tanításnak megfelelően megtéríteni, joggal tehetné fel neked a kérdést, hogy miért vonatkozna rá azok a törvények, amit Isten egy kijelölt népnek adott. Az Ószövetség törvényei a zsidóknak szóltak, sem Jézus, sem az apostolok soha nem kérték számon más népektől, nem elvárás az üdvözüléshez (lásd a pogány százados hitvallását).

2017. aug. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/122 imakommandós ***** válasza:
94%

" Konkrét kérdés. Az alábbi törvény érvényes vagy sem? Ha nem érvényes mi van helyette? Mi a teendő a paráznákkal?"


Volt válasz a kérdésre csak (direkt?) értetlenkedsz.

A törvény érvényben van, de az ÚSZ-ben nem a törvény alatt élünk, hanem kegyelem alatt. Jézus nem idézte az egész Mózesi törvényt annak aki be akart menni az életre, hanem csak a tízparancsolatot. Tehát a tízparancsolat az ami egyetemesen mindenkor mindenhol élő emberre vonatkozik. A Mózesi törvénykönyv Izraelnek adott közigazgatási, Istentiszteleti, es erkölcsi parancsok. ("Halljad Izrael")


"mi van helyette?"


Krisztus. Leírjuk még neked ezerszer is ha kell. xd

A Törvény külső parancsai helyett már Isten szerelme van kitöltve a hívők szívébe. A Törvény szeretetet parancsolt, Krisztus törvénye pedig maga a Szeretet ami a hívők szívében lakozik és most már Isten törvénye a szívbe van beírva Isten Lelke által, nem pedig kőtáblákon van. A Mózesi törvémyben utasitások és tiltások voktak, most pedig isteni természettel vagyunk megajándékozva, hogy minden romlottságot ki tudjunk kerülni és megállhassunk Krisztus előtt.

Jézus szereti a muszlimokat is. Szeretné kihozni őket a hazugságból.

2017. aug. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/122 anonim ***** válasza:
100%

A mózesi törvények kizárólag a zsidók számára adattak. Még a Tíz Parancsolat sem úgy vonatkozik ránk, mint a zsidókra. Fentebb említette Imakommandós, hogy Isten a szívünkbe írja be a törvényét az Újszövetségben. Azaz egy keresztény ember nem azért tölti be a Tíz Parancsolat igéit, mert olvasta a 2 Mózes 20 felszólító mondatait, és azt magára vette, hanem azért, mert az újjászületés során Isten beleírta a szívébe. Az Újszövetség a szellem szövetsége, nem pedig a betűé. Éppen ezért az újjászületés a belépő Isten országába. Aki ezen nincs túl, annak sem a Tíz Parancsolat nincs beírva a szívébe, sem az isteni szeretetre nem képes, az ugyanis a Szent Szellem által töltetik ki a hívők szívébe, sem pedig nem értheti meg az Újszövetség lényegét, az ugyanis szellemi, ezért a pszichikai ember képtelen megérteni, mert bolondságnak tartja. Ha szellemi igazságot próbál valaki az emberi értelmével átlátni, az olyan, mintha az űrben próbálná a felhajtóerő működését megérteni. Hiányzik az alkalmas közeg, ez esetben az újjászületett szellem által közvetített szellemi élet.


Amúgy az újjászületés után is követ el az ember bűnöket, de abban a pillanatban, hogy megbánja és az Úr elé viszi, Ő azonnal megbocsát, és meg is tisztít. De Jézus nem csupán a bűnbocsátó, hanem a szabadító is. Ezért Ő nemcsak megbocsátja a bűnt, hanem meg is szabadít a bűntől. Ezért egy megtért ember mindig a bűnből jön ki, és a tisztaságba és szentségbe megy be. Ez azonban egy folyamat, nem egyik pillanatról a másikra történik meg. Ha azonban valódi a megtérés, akkor az irány mindig egyértelmű. Ha valaki azt mondja, hogy megtért, de nem távolodik el a bűntől, az nem tért meg. Van, hogy a bűn ragaszkodóbb és erősebb az ember pillanatnyi erejénél, de akkor is kűzd a bűn ellen. Ha ezt teszi, Isten támogatja ebben, és segíti legyőzni a bűnt. Aki azonban megalkuszik a bűnnel, az megvetette Istent, nem megtért, hanem meghátrált a hit pályáján, és ha ebben az állapotában megmarad, menthetetlen.

2017. aug. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/122 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Titus Pullo!


Kérlek gondolkozz,egy kicsit mélyebben!Valóban igaz ez az állítás?


"Ami pedig a mózesi törvényeket illeti, azok az Istennek a zsidókkal kötött szövetségéhez tartoznak. Éppen ezért egy nem zsidó számára nincs is nagyon értelmük."


Isten,jót akart szövetségkötésével a zsidóknak?

Ha igen,akkor Isten csak a zsidókat szerette,és nem akart más népeknek jót?


A pogány nyugodtan gyilkolhatott rabolhatott,stb,és Isten tétlenül szemlélte?


Ideje lenne levetkőzni az istentelenek által rádruházott hamis istenképet!


Isten egyformán szeret minden embert.Szövetséget azért kötött a zsidókkal,hogy rajtuk keresztül a világ megismerhesse Őt,és szeretettörvényét,amit Mózesnek adott kőbe vésve,mert elfelejtették az Éden óta.

2017. aug. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/122 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Asperrimus!


Ezt a baromfiságot írtad:


"A mózesi törvények kizárólag a zsidók számára adattak. Még a Tíz Parancsolat sem úgy vonatkozik ránk, mint a zsidókra."


A többi népeket Isten nem szerette?Hagyta őket gyilkolni,rabolni hazudni,stb.?


Ébredj már fel!


A nagy többsége a"keresztényeknek",megtartja nagy vonalakban a 9 parancsolatot,csak egyetlenegyért állítják,hogy az kizárólag a zsidóké,s ez,a 4. parancsolat.

Szemétbe hánynátok az egészet ezért az egyért!:(

2017. aug. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/122 anonim ***** válasza:
96%
Attól, mert te szombat imádó vagy, még nem kell a másikat sértegetni! Tartsd be a zsidóknak adott törvényt, senki sem fogja meggátolni, de ez miatt ne sértegess senkit!
2017. aug. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!