Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell harcolni a halál...

Miért kell harcolni a halál ellen? Miért nem lehet elfogadni, hogy ami el fog jönni, az úgyis eljön?

Figyelt kérdés
Harcolunk az évekért, harcolunk azért, hogy esetleg még egy kicsit tovább élhessünk. Ebben a harcban mindenkitől segítséget várunk, Istenhez fohászkodunk, orvosoktól remélünk. E harc közben elfelejtünk élni. Elfelejtjük azokat a dolgokat, amelyekért még élni szeretnénk. Ha valaki mélyen hívő, akkor ne harcoljon az elmúlás ellen, mert az tudja, hogy a halál egyben az örök élet. Miért kell akkor félni? A hit ne a haláltól való félelemben nyilvánuljon meg, mert ezt nem mély vallásosságnak hívják. Az ilyen ember nem vallásos, vagy csak felszínesen az. Ha jön a kaszás, fogadjuk el, hogy itt van, értünk jött, megváltást hoz.

2017. júl. 10. 19:08
1 2 3 4 5 6
 51/59 A kérdező kommentje:
49-es. Maradjunk annyiban, hogy lehetsz őszinte ember, viszont én nem vagyok ostoba. Az pedig, hogy ki mit mond a betegnek, mikor éppen a halálos ágyán fekszik, bízzuk az egyénekre. Nekem van ismerősöm, akihez odament a doktor, elmondta, hogy magának elmondom, mi várható a rokonával kapcsolatban, ha akarja, elmondja neki. Ez így emberséges. Én az a típusú ember vagyok, akinek el lehetne mondani, hogy mire kell készülnöm, de nem vagyunk egyformák.
2017. júl. 10. 22:07
 52/59 anonim ***** válasza:
A lényeg tömören: a te elméletedről,hogy az a tuti hívő,aki nyugodtan elfogadja a halált,ugyanaz a véleményem,mint azokról,akik szerint az az igaz keresztény,aki ha verik az asszonyát és a gyerekét,szó nélkül végignézi és a kisujját se illegeti,aztán hátradől,hogy ő egy alázatos hívő. Mégpedig ez a gyávaság. Mert ahhoz kell az igazi bátorság és hit,hogy valaki szembeszálljon a halállal. Az nem hit,hogy elfogadod a tutit és beletörődsz,ez egy kényelmes meggyőződés. Az igazi hit ahhoz kell,hogy ez ellen tegyél valamit.
2017. júl. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
Hát kedves kérdező, valóban nem vagyunk egyformák, én ostobaságnak hívom azt, amikor egy ember sokkal jobban örül a hazugságnak, akár az az emberséges akár nem, mint annak, ha kerek-perec megmondják, meghalsz. :) Szerintem, inkább a hazugságot, vagy a kevésbé őszinte választ meghallgatni, az ostoba és felületes emberre vall. De minden ember szíve joga, hogy mit fogad el, és hogyan él. :)
2017. júl. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
Magam nem fogok hazudni, ha így élsz ostoba emberként élsz. :)
2017. júl. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
Félreértés ne essék,nem azokra mondom,hogy gyáva,akiknek már tényleg nincs semmi esélye és feladták,nyilván nem. Csak általánosságban mondom,hogy a halált elfogadni nem hit. A halál az egy biztos dolog,nem lehet hinni benne,hanem arról TUDSZ,hogy van. Tehát azt hangoztatni,hogy az az igazi hit,ha elfogadod az amúgy is biztosat,az abszurd.
2017. júl. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:

Isten adja meg a megtérés kegyelmét mindannyiunknak.


Sajnos a halál rémisztő és mindenki retteg tőle. Még Jézus is félt.


Isten irgalmazzon nekünk!

2017. júl. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:

„Mint utolsó ellenség töröltetik el a halál.” (1Kor 15,26)

A halál az ellenségeink közé van sorolva.

Az elmúlás nem természetes és az ember lelke harcol, szerintem.


Nem a halál az örök élet, hanem ha hiszünk Jézusban.

Isten az Élet és az élők istene. Nem véletlen van a szívünkben az a hatalmas életösztön. Az élet él és élni akar! Miért ne őriznénk a végsőkig a legdrágább kincsünket, amit Istentől kaptunk? És miért nem adnánk, ha kell, a legdrágább kincsünket Istenért vagy más embertársunkért? Erre csak Isten segítségével vagyunk képesek...


Minden tiszteletem azoké, akik küzdenek mások életéért és a magukért is.


Aki nem becsüli az életét semmire, és szerinte így is úgy is meghalunk, az egy szinte értéktelen dolgot ad az Istennek? Hát nem becsüli az életét, amiért Jézus meghalt?

Csak amit sokra tartunk és mégis odaadunk, az számít igazán ajándéknak.


Nem a kaszás hozza a magváltást! Teljesen hamis ez az állítás!

Isten annyit kér szerintem, hogy higgyük el, hogy élni fogunk a halál-állapot letelte-feltámadást követően. Csak bizalmat kér... apátiát, beletörődést, a küzdelem feladását nem!

2017. júl. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
Mindenki fél a haláltól, csak lehet még nem szembesült vele eléggé. Harcolni kell ellene, mert az ösztönünk is ezt diktálja, és a keresztény hit szerint is lelki szinten állandó harcban kell lennünk a bűn ellen, mint a halál eredeti okozója ellen. Az más kérdés, hogy bíznunk kell Isten szeretetében, és igazságában.
2017. júl. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim válasza:
Talán van akinek nem mindegy, hogy idősen hal meg a szerető családja mellett, egy boldog és hosszú élet végén, vagy fiatalon egy betegségben ami miatt nem kellene eldobni mindent.
2021. jan. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!