Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell harcolni a halál...

Miért kell harcolni a halál ellen? Miért nem lehet elfogadni, hogy ami el fog jönni, az úgyis eljön?

Figyelt kérdés
Harcolunk az évekért, harcolunk azért, hogy esetleg még egy kicsit tovább élhessünk. Ebben a harcban mindenkitől segítséget várunk, Istenhez fohászkodunk, orvosoktól remélünk. E harc közben elfelejtünk élni. Elfelejtjük azokat a dolgokat, amelyekért még élni szeretnénk. Ha valaki mélyen hívő, akkor ne harcoljon az elmúlás ellen, mert az tudja, hogy a halál egyben az örök élet. Miért kell akkor félni? A hit ne a haláltól való félelemben nyilvánuljon meg, mert ezt nem mély vallásosságnak hívják. Az ilyen ember nem vallásos, vagy csak felszínesen az. Ha jön a kaszás, fogadjuk el, hogy itt van, értünk jött, megváltást hoz.

2017. júl. 10. 19:08
1 2 3 4 5 6
 31/59 A kérdező kommentje:
Nem tagadtam le, kedves 29-es. Olvasd el a válaszomat, amit neki írtam.
2017. júl. 10. 21:00
 32/59 anonim ***** válasza:
100%

" Ha nem autóba ült volna be, hanem mondjuk úgy dönt, hogy autózás helyett ablakot tisztít, akkor meg úgy fog meghalni, hogy mondjuk leesik a létráról, beüti a fejét, kész. "


Vaagy,esetleg,talán nem történik semmi. Ezt a mondatot mintha a Végső állomás című film leírásából vetted volna ki. Ott volt az,hogy a halál üldözte a muksókat és valamilyen formában elkapta őket. De ez nem egy film.

2017. júl. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 A kérdező kommentje:
De ha menni kell, akkor menni kell, akkor történni fog valami. Ha Isten úgy dönt, hogy véget ért a földi pályafutásod, akkor elkerülhetetlen lesz a halál. Ha ezt figyelembe veszed, akkor mindenképpen megtörténik a baleset, az adott személy mindenképpen elhuny, vagy így, vagy úgy. És igazad van, ez nem film, ez a valóság.
2017. júl. 10. 21:05
 34/59 anonim ***** válasza:
Ezt értem kérdező,de akkor az ellen harcolni se lehet. Megpróbálhat,de akkor is ott hal meg. De ha valaki harcolt és életben maradt,az nem azt jelenti,hogy felszínesen hívő.
2017. júl. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:

Vaaagy nem.

Szerintem nincs olyan, hogy "mennie kell".

Történnek dolgok, de nincs semmi elrendelve.

És miért is ne akarnánk küzdeni a hosszabb életért? Az emberek 99%-a tovább akar élni. Hogy több mindent tapasztaljon. Hogy több időt tölthessen azokkal, akiket szeret.

2017. júl. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 A kérdező kommentje:
28-as. Továbbra is az az álláspontom, hogy aki mélyen hisz, az nem küzd akkor, mikor már menthetetlen az állapot. Küzdhet, senki nem tiltja meg neki, csak ne a félelem miatt küzdjön. Édesapám édesanyja gyomordaganat miatt vesztette életét. Ott voltam vele, ürítettem a székletét a szobavécéből, tartottam neki a vesetálat, ha hánynia kellett, ott voltam, mikor a gyomrából kilógó csövön keresztül kellett táplálni, stb. Élete vége felé feladta, nem harcolt, elfogadta azt, amit a Teremtő szánt neki. Harcolhatott volna, senki nem tiltotta meg neki, de belátta ő is, hogy fölösleges. Na, az ilyen esetekről beszélek én.
2017. júl. 10. 21:14
 37/59 anonim ***** válasza:

"úgy gondolom, hogy ugyanaz az élőlény nem fog sok-sok évig élni."

Rosszul gondolod.


"itt vannak már például a baktériumok is a Földön rengeteg éve, de szerintem ők is fejlődtek az évek során"

Van, amelyik nagyon sokat fejlődött - és van, amelyik gyakorlatilag semmit. Az bizony ugyanaz ma is.

Még archea is van, élő - ami a baktérium elődje.


"Azt is gondolom, hogy az ember nem képes ilyen fejlődésre"

Azért az emberiség története másról szólt idáig.


"főleg segítség nélkül"

Mármint MIFÉLE segítségre gondolsz? Olyat soha nem kaptunk senkitől. De valahogy így is fejlődünk.


"továbbra is kitartok véleményem mellett, miszerint kár harcolni az öregedés ellen, a kivédhetetlen ellen, az elkerülhetetlen ellen."

Ezt miért ismételgeted, mikor most mutattam meg, hogy NEM így van?


De akkor már megkérdezlek, hogy miért használsz tüzet?

Elég sok ősöd nem használta soha. Számukra kivédhetetlen volt, hogy csak nyers húst ettek.

2017. júl. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, de csak akkor, ha nem a félelem miatt harcol. Ha ő hisz, akkor ne féljen, ha menni kell. Ha az őszinte hite miatt harcol, az teljesen más. Az én véleményemben ott a hangsúly, hogy aki FÉLELEMBŐL tesz ezt azt, miközben mélyen hívőnek tartja magát, a kérdésemben is a mélyen hívőről beszélek. És, ugyan ezt nem én mondtam, hanem tőlem sokkal bölcsebb ember, a legtöbb ember számára a hit nem más, mint a haláltól való félelem.
2017. júl. 10. 21:19
 39/59 anonim ***** válasza:

# 36


Sajnálom, hogy ilyen történt családtagoddal. De a kérdésedben nem menthetetlen, végstádiumú betegekről volt szó.

2017. júl. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:

És még annyit szerettem volna írni, hogy nem válaszoltál a kérdésemre. (# 28).


(Ha nem szeretnél, semmi gond.)

2017. júl. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!