Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell harcolni a halál...

Miért kell harcolni a halál ellen? Miért nem lehet elfogadni, hogy ami el fog jönni, az úgyis eljön?

Figyelt kérdés
Harcolunk az évekért, harcolunk azért, hogy esetleg még egy kicsit tovább élhessünk. Ebben a harcban mindenkitől segítséget várunk, Istenhez fohászkodunk, orvosoktól remélünk. E harc közben elfelejtünk élni. Elfelejtjük azokat a dolgokat, amelyekért még élni szeretnénk. Ha valaki mélyen hívő, akkor ne harcoljon az elmúlás ellen, mert az tudja, hogy a halál egyben az örök élet. Miért kell akkor félni? A hit ne a haláltól való félelemben nyilvánuljon meg, mert ezt nem mély vallásosságnak hívják. Az ilyen ember nem vallásos, vagy csak felszínesen az. Ha jön a kaszás, fogadjuk el, hogy itt van, értünk jött, megváltást hoz.

2017. júl. 10. 19:08
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy valaki hisz az örök életben, miért ne akarna meggyógyulni és minél tovább élni, már csak a szerettei miatt is?
2017. júl. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van. Jelenleg nem vagyok teljesen megbékélve, de nem is vesztettem el teljesen a hitemet. Vannak az embernek ilyen időszakai, ez ennyiről szól. Megint csak példaként azt az embert tudom felhozni, akire oly nagyon felnézek, Csókay Andrást. Ő 25 évig volt abban az állapotban, amikor elvesztette hitét. Ma meg lehet nézni, milyen csodás előadásokat tart, és őszintén, ami nagyon fontos, még így is, hogy 2014-ben meghalt a kisfia. Még ezután is tudja azt mondani, hogy az Isten szeretőknek minden a javukra válik.
2017. júl. 10. 20:25
 23/59 A kérdező kommentje:
Még egy ilyen tragédiában is.
2017. júl. 10. 20:26
 24/59 A kérdező kommentje:
Akarjon, de a hite ne azért legyen, mert fél a haláltól.
2017. júl. 10. 20:27
 25/59 anonim ***** válasza:
100%
Hát már elég meredek dolgokat hallottam,hogy mi alapján próbálnak megítélni egy keresztényt,hogy hívő-e vagy nem,de már tényleg ott tartunk,hogy ha elüt az autó és segítséget kérek,nem döglök meg az út közepén,akkor már nem vagyok keresztény?
2017. júl. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 A kérdező kommentje:
Valamit a te nézetedhez jobban illően értelmezel. Ilyet nem írt, mondott senki.
2017. júl. 10. 20:44
 27/59 A kérdező kommentje:
Ha nem halsz meg, akkor nem jött el a te időd.
2017. júl. 10. 20:45
 28/59 anonim ***** válasza:
Hány olyan embernek mondtad már a szemébe, hogy "nem vallásos, csak felszínesen az", aki az életben maradásáért küzd?
2017. júl. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
Ott a pont a 85%-osnál,kérdező,te magad ítéled meg az ember hitét,hogy csak felszínes hite van,mert merészel küzdeni az életéért. Legalább az egyértelműt ne tagadnád le.
2017. júl. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
Sokan a halált összeegyeztetik azzal, hogy az jó. NEM jó meghalni! :) Isten Élni teremtett minket és nem arra, hogy meghaljunk. :) Életet ad és NEM halált hoz, ezt felejtsük el, hogy ő a Michale Jordan angyal aki kopasz és fekete és a halál jó, ha elfogadjuk, úgyhogy dögöljünk csak meg. Bocsánat a nyers modorért, de ostoba egy gondolkodás ez...
2017. júl. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!