Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kényes kérdés: A Biblia...

FundamentaIista kérdése:

Kényes kérdés: A Biblia elítéli a homoszexualitást, vagy pedig az Újszövetség "szeretet" üzenete és a "ne ítélj meg másokat" üzenete erősebb?

Figyelt kérdés
Elsősorban keresztény/keresztyén emberek válasza érdekelne. Kiváncsi vagyok, hogy Magyarországon mennyire elterjedt az LGBT mozgalmak egyházi elfogadottsága.

2017. jún. 27. 17:09
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
28%

Egy kezemen meg tudom számolni hányszor szól a Biblia a homoszexualitásról (Jézus pl. nem is beszél róla), tehát nem ez a legfontosabb kérdés a világon, de akkor egyértelműen fogalmaz.


Szeretni kell őket természetesen, és elvezetni a kereszthez. De nem kell hazudni azzal kapcsolatban hogy a Biblia mit ír. Valószínűleg sok más dolog is elválasztja őket a tökéletességtől...

2017. jún. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
33%

Krisztus követője-tehát egy keresztény ember-elfogad, krisztusi szeretettel minden embert,még a homokosokat is.

Ez nem azt jelenti,hogy a gyilkost a gyilkos indulataival elfogadja,és a homokos Biblia,és istenellenes magatartását is.Azt csupán szánalommal tudomásul veszi.(S a homokos,az ő bűnbetegségét.)


A keresztény közösség,Isten egyháza(eklézsiája),egy kórház,ahova bűnbeteg emberek járnak.Némelyek horzsolásokkal,mely fertőzés esetén halálos is lehet,némelyek súlyos szívbetegségekkel.


Az orvos,NEM a pap.Ő egy,a betegek közül.

Krisztus a mi orvosunk.

2017. jún. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
42%

Nem szabad keverni a dolgokat. Az, hogy nem szabad elítélni magát az embert és szeretettel kell fordulni mindenki felé, nem jelenti azt, hogy a keresztény felekezeteknek kéne terjesztenie és támogatnia az LGBT mozgalmakat.

Általában a kereszténység (nem egységes, de a jelentősebb egyházai) nem ítélik el a homoszexuális embereket. Viszont a homjoszexuális kapcsolatot igen. Ezért sem támogathatják az LGBT mozgalmakat.


Valamint az első 3 betűt még értem (homom és biszexszuálisok), de a T(ransznemű) teljesen más kategória szerintem. Én egy végtelenül toleráns féle vagyok, de ez utóbbit sose fogom teljes megértéssel kezelni. Gondolom nem hermafroditának születnek, ami valóban az emberrel született transzneműség lenne.

2017. jún. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
51%
A homoszexuális kapcsolatot nem fogadják el. Az irányultságról nem minden esetben tehet az egyén, de amikor tettre váltja, az már egyéni döntés, és azt nem szabad támogatni.
2017. jún. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
79%

Ezzel az "addig nincs baj a melegséggel, amíg nem gyakorolják" gondolatmenettel az a baj, hogy ha egy életen át elfojtja valaki a nemi vágyait, de olyan szinten, hogy még a gondolatot is bűnnek tartja, akkor amellett, hogy az egyetlen életét nyomorúságban és szégyenben éli le, szinte garantált, hogy idővel valóban súlyos szexuális aberrációk fognak fellépni az illetőnél. Elég csak arra gondolni, hogy még le sem cseng egy cölibátusos pap pedofilbotránya, már jön is a következő.

Meg amúgy is, ennek az egész elfojtásosdinak semmi racionális értelme nincs, szóval vedd komolyan az újszövettséget, hiszen úgyis az íródott külön a keresztényeknek.

2017. jún. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
34%

A Biblia elítéli a homoszexualitást és Én is.

"Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek.

Mert a milyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és a milyen mértékkel mértek, olyannal mérnek néktek.

Miért nézed pedig a szálkát, a mely a te atyádfia szemében van, a gerendát pedig, a mely a te szemedben van, nem veszed észre?

Avagy mi módon mondhatod a te atyádfiának: Hadd vessem ki a szálkát a te szemedből; holott ímé, a te szemedben gerenda van? (EZ UTÁN KELL FIGYELNI)

Képmutató, VESD KI előbb a gerendát a TE szemedből, és akkor gondolj arra, hogy KIVESSED A SZÁLKÁT a te atyádfiának szeméből!"- Szövegértelmezésre oda kell figyelni, sokan nem tudnak szöveget értelmezni. :D

2017. jún. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 changename ***** válasza:
21%

"Kényes kérdés: A Biblia elítéli a homoszexualitást, vagy pedig az Újszövetség "szeretet" üzenete és a "ne ítélj meg másokat" üzenete erősebb?"


Kényes válasz.

Mikor Isten átkotmond ugyan olyan erőss mint a többi.

Mikor Isten áldást mond ugyan olyan erőss mint a többi

Mikor Isten azt mondja ne tedd ugyan olyan erőss mint a többi


Mikor olyan dolgot akarsz Isten népe közzé beolvasztani amit Isten utál akkor köss egy malomkövet a nyakadba és ússzál.

2017. jún. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 imakommandós ***** válasza:
57%

A Biblia elitéli a homoszexualitast. Minden bűn elválaszt a kegyelemtől. Csak a hitben való engedelmesség által lehet venni Istentől kegyelmet.


Róm 6:1 Mit mondunk tehát? Megmaradjunk-e a bűnben, hogy a kegyelem annál nagyobb legyen?

Róm 6:2 Távol legyen: akik meghaltunk a bűnnek, mimódon élnénk még abban?


Róm 6:15 Mit is tehát? Vétkezzünk-e mivelhogy nem vagyunk törvény alatt, hanem kegyelem alatt? Távol legyen.

Róm 6:16 Avagy nem tudjátok, hogy akinek oda szánjátok magatokat szolgákul az engedelmességre, annak vagytok szolgái, akinek engedelmeskedtek: vagy a bűnnek halálra, vagy az engedelmességnek igazságra?

2017. jún. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim válasza:
36%

Ne ítélj, hogy ne ítéltess... Egy igazi keresztény nem a nemi identitás alapján ítéli meg az embert. Én szeretem felebarátomat nemi orientációtól függetlenül. Egyébként minden vallást lehet nagyon sokféleképpen értelmezni, van néhány vaskalapos, aki gyűlölködik, miközben nagy hívőnek tartja magát. Szóra sem érdemesek...

28F hetero, hívő

2017. jún. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
24%
A homoszexualitásnak semmi köze a szeretethez. A szexuális vágynak semmi köze a szeretethez. A Biblia pedig nem ítéli el a homoszexuálisokat. De a homoszexuális vágyukat kiélő személyek nem kerülhetnek a Mennyországba.
2017. jún. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!