Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők akik az evolúcióban is...

Hívők akik az evolúcióban is hisztek, hogyan értelmezitek az éden kertet?

Figyelt kérdés
Ha Isten az állatoknak a növényeket adta eledelül, akkor hogyan valósult meg a természetes szelekció?

2016. nov. 22. 20:30
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
How Arrow, ezért mondtam, hogy nem értem, mert nem láttam, ahol ezt kifejtetted volna (persze, mint láttam valóban leírtad csak nem láttam :D). Minden esetre elnézést, ha vádlásnak tekintetted volna, nem annak szántam. Ha valóban kersztény vagy akkor békesség neked, ha nem akkor elmondhatom neked az Evangéliumot? :)
2016. nov. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 How Arrow ***** válasza:
Ked es Balinhun szivesen meghalgatlak
2016. nov. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
Kedves How Arrow, amit írtam első sorban nem téged, hanem az evolúciót kritizálja. Ha hiszel a hatnapos teremtésben, az jó, de az evolúciót nem támasztja alá a Biblia. Egy Teremtőnek nincs szüksége arra, hogy évszázadokon keresztül fejlesztgesse a fajokat.
2016. nov. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
25%

mirőlszól!


Tudományos tény, hogy biológiailag az ember is az állatvilághoz tartozik, úgyhogy nem tudok mit kezdeni azzal, amit írtál. A tudományos tényeknek nem az a céljuk, szerepük, rendeltetésük, hogy bizonyítsanak bármit is az emberi lélekről, a hitről, illetve Isten létéről vagy nem létéről. Ha az ember szellemi értelemben nem állat, akkor az „emberi érzelmekkel” rendelkező nem emberi élőlények sem azok, akár elfogadod ezt, akár nem.


---


How Arrow és Asperr(assz)i(z)mus!


Ne erőlködjetek, mert kiújul az aranyeretek! A buta hasonlataitokkal csak magatokat járatjátok le! A székről, a tégláról, a cserépről és a házról is biztosan tudható, hogy nem önmaguktól jönnek létre, nem is állít senki ilyen sületlenséget. Az, hogy keveritek az evolúciót a teremtéssel, szintén titeket minősít, nem pedig a vitapartnereiteket.


Lakatos BT.

2016. nov. 24. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
25%
Ja, és mindezt istenhívőként írom, nem ateistaként.
2016. nov. 24. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
0%

Kedves(telen) (sem)miről(se)szól(igazat)!


Valóban, a vitapartnerünket a stílusa minősíti első sorban. Nem tudom, hogyan hoztál össze a fentiek alapján a rasszizmussal, de meglehetősen meredek állításnak tartom. Tudom, hogy ki vagyok, és ki nem, szemben veled, aki pár szó félreértelmezése alapján pálcát törsz fölöttem, mint valami statáriális közvádló. De egészséges emberként nem szorulok rá arra, hogy neked jó véleményed legyen rólam, továbbra is remekül érzem magam a lesújtónak szánt véleményed ellenére is, és ezen ezután sem vagyok hajlandó változtatni. Aranyerem sincs, és soha nem is lesz. Neked viszont súlyos fogyatékosságod, hogy csökevényes a humorérzéked, ha egyáltalán mikroszkóp nélkül kimutatható. A helyzet azonban nem reménytelen, a humorérzék ugyanis az intelligenciához hasonlóan fejleszthető. Hogy ez tudományos tény-e, nem tudom, de mindenesetre tapasztalat, ahogy a puding próbája is az evés, nem pedig a elbeszélő költemény.


Ami a te tudományos tényedet illeti, a Biblia által nem áll meg, függetlenül attól, hogy van-e mögötte tudományos konszenzus, Isten nem állt be ebbe a táborba. Az embert nem az érzelmei emelik az állatvilág fölé, nem is a gondolatai, vagy az akarata. Ez mind van az állatoknak is. Az ember azonban örökkévaló szellemmel lett teremtve, Isten képmásának, de a beszéd képessége is egyedülálló. Még akkor is az, ha a nagypapagájok képesek a megtanult szavakat helyes kontextusban használni, vagy ha Kokót megtanították arra, hogy mutogatással fejezze ki magát. Ez valóban lenyűgöző. Ettől azonban még nem lesz több cirkuszba illő mutatványnál. Az evolúciót pedig nem keverem a teremtéssel, mert a teremtés igaz, az evolúció pedig kísérlet arra, hogy megmagyarázzák az embereknek, hogy miért is nem kellett egy Teremtő ahhoz, hogy a világ felvegye a mai arculatát. Egyébként abban hiszel, amiben akarsz, ki tart vissza?

2016. nov. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

Kedves Mirólszól!

Tartozom neked egy bocsánatkéréssel, ugyanis álmosan és felületesen olvastam a fenti sorokat, és úgy értelmeztem, te vagy mögötte. Úgyhogy kérlek bocsásd meg hogy neked címeztem, illetve , hogy a nick nevedet ilyen módon kifiguráztam! Természetesen visszavonom, legalábbis, ami a személyedet illeti. Ha tehetném kitörölném, ahogy más fórumokon ez lehetséges, de nem tudom. Legfeljebb annyit tehetek, hogy a moderátornak jelzem, és megkérem, hogy törölje. Ez valóban minősít engem, mert kapkodva, gondolkodás nélkül, csípőből tüzeltem.

2016. nov. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
66%

Nincs semmi baj Asperrimus, és nem gond ha nem törlik, szerintem úgy sem figyelik mások, hogy kinek akartad címezni, én meg tudom, hogy nem nekem. Viszont most, hogy így belegondolok valóban félreérthető lehet a nevem, amit csak azért választottam, mert az első kérdés amihez regisztráltam ide, valami ilyesmi volt, hogy "miről szólhat ez a szöveg?" én meg csak arra szerettem volna reagálni, nem gondoltam, hogy később más témákba is belemászok.


#34

Elfogadom a tudományos tényeket, nem azt mondtam, hogy feladata lenne bizonyítani a lélekről, vagy Istenről bármit, hanem hogy bármilyen összefüggéseket sikerül megfejtenie és rendszereznie a világ működéséről, egyikkel sem fogja tudni kizárni, egy nem anyagi világ létezését. Azt hiszem tudományosan még nem sikerült feltérképezni az emberi test működésének egészét, addig meg nem tehetünk egyenlőség jelet sehova. Jelenleg talán annyit tudnak megállapítani, hogy az általunk ismert szempontrendszer alapján, milyen eddig megismert élőlényekhez hasonlítunk a leginkább.

"Ha az ember szellemi értelemben nem állat, akkor az „emberi érzelmekkel” rendelkező nem emberi élőlények sem azok, akár elfogadod ezt, akár nem. "

Ebben neked igazad van, de a szellem még így is több, mint egy fejlettebb érzelmi szint, és attól, hogy nem állat, még nem feltétlenül lesz ember.


Nekem csak furcsa ez az egész ahogy van, már a kérdés is, és a válaszok is. Miért kellene egyiknek vagy másiknak bizonyítani az egyik vagy másik létét vagy nem létét?

2016. nov. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
22%

"Ad1: az evolúciót sok ezer-tízezer kísérlet támasztja alá."


Jaja, otthon is szoktam semmiből anyagot, majd sejtet készíteni, abból meg az új csajomat. Mindennapos eset, háromnaponta cserélem

2016. dec. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
69%

Azt ugye látod, #39, hogy ez a te problémád és nem az evolúcióé?

Már csak azért is, mert az evolúció nem a semmiből indul ki.

2016. dec. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!