Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők akik az evolúcióban is...

Hívők akik az evolúcióban is hisztek, hogyan értelmezitek az éden kertet?

Figyelt kérdés
Ha Isten az állatoknak a növényeket adta eledelül, akkor hogyan valósult meg a természetes szelekció?

2016. nov. 22. 20:30
1 2 3 4 5
 11/46 How Arrow ***** válasza:
58%
A #10 egy intelektuálisabban kifejlett ÁLLAT
2016. nov. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
19%
Ha eltekintek attól, hogy az evolúciót áltudománynak tartom, az itteni követőit pedig idealista és bigott apologétáknak, akik a kérdőjelektől sokkos állapotba kerülnek, akkor sem tekinthető egzakt tudománynak, szemben a matematika szorzótáblájával, vagy a kémia periódusos rendszerével. De a rendszeresen emlegetett gravitáció bizonyítottsága is sokszorosan, milliárdszorosan nagyobb, mint az evolúció összes téziseié együttvéve. Sokkal jobban hasonlít az evolúció a hittudományokhoz, azzal a különbséggel, hogy csak prófétáik vannak, de nincs bibliájuk, amire hivatkozhatnának. Csak azzal tudnak operálni, ami kézbevehető, vizsgálható, és az alapján messzemenő extrapolációk sorozatát hajtják végre, ha kell, két mikroszkópikus pont alapján megszerkesztik a Mona Lisát 3D-ben. Az ún. hiányzó láncszemeket kizárólag a személyes hitük hidalja át. Ha az evolúció igaz lenne, akkor a kövületekben, és csontmaradványokban sokkal magasabb arányban kellene előfordulniuk az átmeneti formáknak, amikor az adott egyed éppen átmenetben volt egy másik létforma felé félúton, ehhez képest pedig azt találjuk, hogy a maradványok visszamenőlegesen is végig rendezettséget tükröznek, nem pedig az evolúció elméletét alátámasztó kaotikus állapotot. Ezen kívül a legősibb életformák ismereteim szerint a trilobiták, amelyek látszólag a semmiből tűntek elő, előttük ugyanis semmi nincs föld alatt. A számos logikai bukfencüket firtató kérdésekre nem válaszolnak, vagy ha igen, abban nincs köszönet, csak személyeskedés és tarthatatlan hipotézisek, ahogy anno a három éves fiam elmagyarázta, hogy hogyan került egy játék magától három méterre a helyétől a délutáni alvás idején.
2016. nov. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:

#10-11

Volt már itt kérdés, hogy mitől ember az ember. Nekem pl. nem attól, hogy a "természet felett áll". Nem is áll. Ez meg, hogy "intellektuális fejlettség" szintén olyan, ami közelebb áll a filozófiához, mint a biológiához, és van egy olyan érzésem, hogy az evolúciós elméletek is előbbihez tartoznak. Még. De el tudom képzelni, hogy egyszer valóban tudományosan bizonyíthatóvá válik, hogy az emberi test biológiai működése megfelel a legfejlettebb állaténak. És? :) Mit bizonyít majd ez az emberi lélek, a hit, az Isten létéről vagy nem létéről?

2016. nov. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 How Arrow ***** válasza:

2Kor 4:3 Ha mégis leplezett a mi evangéliumunk, azoknak leplezett, akik elvesznek:


Gal 5:10 Bizodalmam van az Úrban ti hozzátok, hogy más értelemben nem lesztek; de aki titeket megzavar, elveszi az ítéletet, bárki legyen.

2016. nov. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 How Arrow ***** válasza:
83%

Kedves Assperimus


Én a szobában vagyok egy széken,amit nem csinált senki kölönböző véletlenek során összeált ugyan ugy mint én.

Lassan elkezdet mozogni a levegő aztán innen-onnan befujt a szél az ablakon külömböző atomokat lassan hideg meleg befolyására, kialakultak a selytek összeolvadtak, fejlődtek, tudatra ébredtek, és végül összeáltam és itt vagyok!

Mi a bizonyíték minderre?

Az hogy itt vagyok és irok!

2016. nov. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 How Arrow ***** válasza:
67%

Kedves kérdező ha 10-en összeülnénk hogy készítsünk egy rajzot az éden kertjéröl,tíz külömböző kép készülne el.

Vagy hogy mondjunk pár mondatot nem lenne egyforma.

Az hogy milyen meg hogy volt nem láttuk csak azt hogy mit ír a biblia.

Ott meg valós dolgokat ír, nem (lehetséges,elképzelhető,valószinüleg,kialakulhatott.)

Ami biztos hogy a változásokra az éden kertböl való kiűzetés után került sor.

2016. nov. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
16%

Ne viccelj már! Te arra vagy bizonyíték, hogy létezel, a többi mese.


"Az agyagréteg kiszáradt az évekig tartó szárazság miatt, de a környező rétegek olyan nyomást gyakoroltak rá, hogy nem repedezett meg, hanem hatalmas tömbbé állt össze. Ám ezután a Föld gyomra olyan szeizmikus mozgásokat generált, hogy az agyagtömb egymásra merőleges térbeli rács mentén derékszögű téglatestekre vált szét. Az űrből olyan kozmikus eredetű tüzes golyók hullottak abban az időszakban, amelyek terrakottává égették az agyagot. Ezek a téglák ott szunnyadtak a helyszínen mindaddig, amíg hirtelen egy forgószél nem kerekedett, amely felkapta, és egy üres telekre nem fújta azokat, ahol a talaj oltottmésztartalmú homokból állt, ám a mostoha időjárás következtében összekeveredett a téglával, amely véletlenül függőleges, egymásra merőleges falakká állt össze, amire utóbb a szél gyalult fát, és cserepet hordott. Tisztelt bíróúr, a védelem befejezte védőbeszédét a Lakatos BT. kontra Adóhivatal ügyében!"

2016. nov. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
10%

A kérdésre nem tudok válaszolni, mert teljes mértékig elutasítom az evolúciót és annak minden tanát. :) De láttam, hogy Asperrimus-nak írt egy "How Arrow" nevű felhasználó, és szeretnék, pár mondatot mondani mind kettőjüknek.

Asperrimus: Hagyd, nem fogja megérteni sajnos, mivel VAKON hiszi az evolúció törvényeit. Isten evangéliuma hatalmasabb ennél a dolognál, hogy ki mennyire hiszi azt, hogy az éden kert milyen volt és Isten hány milliárd évet pihent 2 NAP között. :) És annál is sokkal hatalmasabb Krisztus áldozata, hogy olyan BAGATEL dolgokról vitázzunk, egy Kereszténységet alapból ELUTASÍTÓ emberrel, hogy milyen SZELEK FÚJDOSÁSA által jött létre teljesen hibátlanúl az ember. :) Hidd Krisztus-t és ÖRÖKÉLETED van ez a lényeg, nem egy másik ember agykreálmánya. Békesség neked! :)

How Arrow: Nem igazán értettelek (lehet az én hibám, ez esetben bocsánat!) te most "keresztény" vagy aki hisz a Bibliának is és az evolúciónak is, vagy ateista vagy aki csak az evolúcióban/nak hisz? :) előző esetben: A Bibliádban az van írva a teremtés könyvében, hogy: "ELSŐ NAP" vagy az, hogy "EGY/EGYIK NAP"? (ha ebben hiszel csak akkor válaszolj erre a kérdésemre!)

Az utóbbi esetben: Nem értelek titeket Ateistákat, Elhiszitek, hogy titeket összefújt a szél, de azt nem, hogy egy nálad inteligensebb lény rakott volna össze, olyanra amilyen ma vagy. :) Továbbá, az sem teljesen tiszta nekem, hogy NEM hiszitek el, azt amit a Biblia ír, mert azt emberek írták, és azt is mondjátok, hogy nem voltatok ott és nem láttátok a teremtést. Nos, ez telejesen igaz 6000 éve még én sem voltam ott, de ha én azt mondom, hogy ÉN 6000 éve ott voltam, az SOKKAL hitelesebb, mint amit te mondanál, hogy te ott voltál 4,44 illetve 4,54 milliárd évvel ezelőtt. Érted? Békesség neked! :)

2016. nov. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
0%
Még annyit a végére, hogy természetesen Kedves "How Arrow" nevű felhasználó, csak azt vedd magadra ami igaz rád! Ha az első igaz rád (tehát, keresztény vagy de mégis elfogadod az evolúciót) akkor válaszolj CSAK az első kérdésre. Ha a második igaz rád, akkor válaszolj csak a Második részre. Csak, hogy ne legyen félre értés, és ne kelljen többet gépelned a kelleténél. :)
2016. nov. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 Girgoy ***** válasza:
Jól értem, hogy a tisztelt Kérdező azt kérdezi, hogy ha az élőlények az alapvetően táplálékként szolgáló primitívebb élőlényeket fogyasztják táplálékként, akkor a hívők mondják meg, hogy hogyan is működik az, amit nem ők, hanem az ateista természettudósok tartanak a fajok diverzitása mozgatórugójának??
2016. nov. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!