Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van egyáltalán keresztény...

Van egyáltalán keresztény eleme a karácsonynak?

Figyelt kérdés

Én nem tudok róla, de kíváncsi lennék a meglátásaitokra.


* Tudtommal Jézus születését teológusok is jó egy hónappal előbbre teszik dec. 24-25-nél legalább, de még szeptemberi dátumot is olvastam valahol, tehát ez kihúzva.


* A faállítás és -díszétés pogány gyakorlat, elég sok nép űzte már jóval Krisztus előtt is. A Biblia pedig kifejezetten tiltja (Jeremiás 10:2-4).


* Az ajándékozást a rómaiak gyakorolták Szaturnusz ünnepén, apróságokkal, jótékonykodással.


* A karácsonyi lakoma is a római időkre megy vissza, a már említett Szaturnusz-ünnep mellett egy mithrászi ceremóniára (bikaölés), de általában véve elterjedt a lakomázás a pogányságban is.


* Az énekelgetés szintén római némajátékokra vezethető vissza.


* Az USA-ban elterjedt, bár nálunk talán annyira még nem ismert fagyöngyös dolog kelta (druidisztikus) gyökerű.


Akkor hát mi marad...?


2010. ápr. 22. 15:08
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:

47%


"Isten mindent tud. Jehova tanúi mindent jobban tudnak?

A medikusokat kioktatják a vérátömlesztés tilalmának helyességéről,a rabbikat kioktatják arról, hogy a kóser vágásnak nincs bibliai alapja, a teológusokat kioktatják a Szentírás helyes értelmezéséről,noha nem ismerik a bibliai nyelveket(héber,arámi,görög)"


"nem ismerik a bibliai nyelveket(héber,arámi,görög)"!!!

2010. ápr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:

"És itt jön képbe az igazság"


Nem agymosottak, szimplán ostobák, mint a Föld.

Innen az oldalról pár gyöngyszem:

-Dugovics Titusz leugrott a zászló után? Egernél?.

-kóser étel a vért nem tartalmazó húskészítmény

-márciusi ifjak gyilkosok

-budhhizmus, az mi?

stb

Bibliából

- Jézus városról városra járva tanította az embereket

- Noé 120 évig próbálta meggyőzni az embereket hogy szálljanak bárkába

stb

Nincsenek túl sokan, itt Magyarországon pár tízezren lehetnek, még egy kisvárosnyi hívője sincs, olyan 7000-en ajánlották fel adójuk 1%-át.

És ebből fakadóan nyilván nem volt átvilágítás, botrány velük kapcsolatban, hiszen ki a fenét érdekel az a párezer ember mit csinál. Valójában engem a papok sem.

Nincs személyes véleményük, és nekem még sosem válaszoltak a Bibliával sem. Pedig én nem is annyira ismerem a Bibliát, de ők sajnos még annyira sem. Így nehéz velük bármiféle kommunikációt kialakítani, mert általános műveltség nulla, bibliaismeret közel nulla, jóindulattal 1-es, emberség, mások tisztelete 0.

2010. ápr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:

Az Őrtorony is pogány eredetű jelkép. Vajon itt sem igaz, hogy egy jelképbe végérvényesen bele van égetve az eredeti pogány, jelentése?

Nézzétek meg: [link]

2010. ápr. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:

Ahelyett, hogy a Tanú tegnapi hosszabb válaszára volna érvetek, mocskolódtok, köpködtök rá.


De legalább bizonyítjátok, hova tartoztok!!!

2010. ápr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:

61%

Kösz a linket.Ezek szerint az Őrtorony Társulat a Jelenések Könyvében szereplő Babiloni Nagy Szajha!

2010. ápr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:

Jó, oké elfogadom, hogy a Tanúknak van valami tikos információforrásuk, arról, hogy az V században hogyan éltek az emberek, úgy egyébként kik voltak, mivel foglalkoztak és pontos információjuk van arról, hogyan zajlott az áttérés.

Mondjuk számomra furcsa, hiszen mi földi halandók, azt sem tudjuk, hogy közel félévszázaddal később mi magyarok, hogyan kerültünk a Kárpát medencébe, milyen életmódot folytattunk stb.

És hogyan, kinek a révén lettünk keresztények?


De térjünk át másik kérdésre, én magyar vagyok és úgy gondolom, hogy az őseim voltak azok az emberek akik ide érkeztek. Tagadhatatlan, hogy pogányok voltak, pogány szokásokkal. Miért kéne nekem megtagadnom őket, miért baj, ha én az ő szokásaikat nem hagyom el és követem. Ők a múltunk része, a kultúrájuk a múltunk és gyökereink. Miért jó az nekem, ha kitépem a gyökereimet? És miért fáj ez mondjuk neked, kedves Tanú, hogy nem teszem? És miért kéne nekem a zsidó szokásokat követni, mikor semmi közöm a zsidókhoz. Azért mert Amerikában élt egy gyökértelen, szerencsétlen, hazátlan zsidó, aki így gondolta?

2010. ápr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:

"Jó, oké elfogadom, hogy a Tanúknak van valami tikos információforrásuk,..."


Azt akarod állítani, hogy a Biblia befejezése után mindenki elfelejtett írni? Hogy későbbi korokból már nem maradt ránk bőségesen beszámoló arról, hogy mivé vált az egyház pár száz év alatt???


Tudod a legjobb referencia a változások megismerésére maga a Biblia!!! Pont azok ellen védelem, akik évszázadokon keresztül igyekeztek a saját törvényeikkel és rendelkezéseikkel kijátszani az Írások igazságát.


"Mondjuk számomra furcsa, hiszen mi földi halandók, azt sem tudjuk, hogy közel félévszázaddal később mi magyarok, hogyan kerültünk a Kárpát medencébe,..."


Hát még milyen furcsa lenne, ha megtudnád, hogy pl. Jézusról sokkal több infónk van, mint sok más későbbi, középkori uralkodóról, vagy "nevezetességről". Mégis általában ezek létezésének hitelességét a legtöbb embernek eszében sincs megkérdőjelezni, pedig némely sokkal később élt személyről alig tud valamit a történelemtudomány!


"Tagadhatatlan, hogy pogányok voltak, pogány szokásokkal. Miért kéne nekem megtagadnom őket, miért baj, ha én az ő szokásaikat nem hagyom el és követem."


A hamis vallásról beszél a Biblia elítélően, és Jézus is azok vallásos hagyományait ítélte el, akik a Isten Szellemével ellentétes dolgokat tanítottak és gyakoroltak.

Önmagában a "hagyomány" nem elítélendő, ez logikus, miért is kell ezt is kiforgatnod?


De ennek gyakorlati szempontból is van értéke:

Miért ragaszkodnál olyan szokásokhoz, melyek negatív, vagy egyenesen pusztító hatással vannak az egyén életére, egészségére???

Tagadhatatlan pl., hogy a pogány szertartásokhoz is tartoztak/tartoznak olyan egészségkárosító rítusok, melyeket ma egy felvilágosult ember már nem gyakorol.

2010. ápr. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:

És az általad oly nagyra becsült Biblia talán nem tartalmaz olyan szokást, amit normális ember ma már nem gyakorol. gondolok itt az általatok oly gyakran hivatkozott: vájja ki a szemét, végja le a kezét dologra- amit Jézus mondott a házasságtőrőkre. Tényleg szekta alapítótok fél szemmel- fél kézzel-kiközöstve halt meg, miután elvált tőle a felesége mert megrontotta nevelt lányukat. Erről van valami írásos információd?


Egyébként pedig te igen okos, nem maradtak fenn írásos bizonytékok, mert nem mégha volt is írásbeliség, vannak dolgok amik az évszázadok évezredek során tönkremennek. Többek közt a Biblia is ilyen. Nehoyg azt mondd, hogy valahol megvan az eredeti olvashatóan, teljes épségében. És azt se, hogy TE 2010-ben el tudod olvasni. Mert tudsz héberűl és a 22000 szektatag szintén. És a királyságtermeitekben, a vezető előkapja az eredeti tekercseket és azokat böngészgetitek, vigyázz mmert még el is hiszem. Ja és még annyit, ha ajelenben élnél, a posztmodern ember nem fogadja el a történelmet bizonyítéknak, mert a történelem fikció. Úgyhogy ez a hasonlatod is sántit.


Ja és légyszi válaszolj arra is mi közünk nekünk a zsidókhoz, zsidó vallás egyik ágához, ami egyértelműen tivagytok, valamint ahhoz, hogy a zsidók mit ünnepelnek és mit nem? Sokkal károsabbnak tartom (márcsak egészségi állapotomra nézve is, ha áttérnék egy zsidó hitre) még egy újkori Auschwitzben végezném, mint oly sokan fajtársaid közül.

2010. ápr. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!