Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kezelik ezt a vallásos...

Hogy kezelik ezt a vallásos olimpikonok?

Figyelt kérdés
Monoteista vallásokban ugyebár egy Isten van akiben szabad hinni. De mi van akkor mikor egy sportolónak azt mondja az edzője az olimpiai döntőjén hogy "higgy magadban és megtudod csinálni". Most akkor magában kell hinnie vagy Istenben? Vagy tagadja meg a gyakorlatot és menjen gyónni amiért a Sátán megkísértette?

2016. aug. 14. 00:23
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj de szerintem edzés nélkül nincs siker azaz csak Istenhittel nem lehet versenyeket nyerni. Különben sok olimpikon pap lenne.

Nem azt modom hogy nincs Isteni segitség de bőségesen nem ezen mullik.

2017. márc. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 követ62 ***** válasza:
47%

Kedves 11-és.

Bocsi, de nem gondoltam, hogy ami evidens azt is le kell írnom.

Gedeon katonái is harc edzett katonák voltak és mind elszánt a harcra. Isten viszont úgy döntött nem a katonák hanem Ő maga harcol.

2017. márc. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
53%

11vagyok.

Hány győztes sportolótól halottad hogy "nem edzettem csak buzgon imádkoztam a győzelemért". mert én egytöl sem.

Ellenben a:sokat edzettem,kemény edzettem,stb kijellentések elég gyakoriak gyakoriak.


Màsrészt a Gedeonos történet nincs előttem,de mint tudjuk ,ha falu egyik végén fingasz a másik végén már besz@rtál...

És az 2000éve történt (vagy több). Semki sem bizonyitja a teljes hitelességet.

De ha mégis akkor egy háborúban Isten nyilván az igaz hìvők oldalára áll,nem pedig a "hitetlenek"vagy bármi más ideologiát képviselőére.

De mondjuk épp lehet 300hívő maratonista,na ott kinek az oldalára álljon.

Kicsit nehéz elhinni,hogy abbol a 300emberből csak 1igazhitű van.

És akkor ne emlitsük az ateista/muzulmán/budhista stb sportolókat. Na ott hogy dönt Isten?

2017. márc. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
56%

"Vagy tagadja meg a gyakorlatot és menjen gyónni amiért a Sátán megkísértette?"


Hát szegény Jézusnak is sok meggyónni valója lett volna:D

Kérdező,Isten benned van.Mindenkiben ott van.Amikor egy vallásos azt mondja,azért teljesült neki ez vagy az,mert hitt Istenben,akkor is voltaképpen magában hitt.

Csak rajta keresztül valósulhatott meg amit akart,hiszen ő hitt benne.

2017. márc. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
48%
annyira egy szánalom álkérdés, ennyire imádsz gyűlölködni, hogy ha nincs kit utálni akkor kinézel egy csoportot és pletykákat terjesztesz?
2017. ápr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 követ62 ***** válasza:
100%

# 13


Mit írtam nem gondoltam, hogy le kell írnom ami evidens.

Iten. Aki sportoló annak edzenie kell, aki vizsgára készül annak tanulnia kell, aki műtétet végez annak tudnia kell mit csinál.

De mindezeket Isten hatalmasan meg tudja áldani. Jobban mint salyát erejéből gonolná valaki.

Érde már mire gondolok?

Nem mondtam, hogy nem kell edzeni.

De Isten többet hoz ki belőlle, mintha csak magában hinne.

2017. ápr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Tizenötöske nem értem a problémádat. Milyen álkérdés? Milyen gyűlölködés? :O
2017. ápr. 6. 00:09
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Követ 62nek.

11.vagyok.

Segits magadon isten is megsegit.

Mert ìgy érthető vagy amint az 5.válasz.

Szerintem értem mit mondasz csak olyan kategorikusan kijelentetted,(annak tünt)hogy márpedig csak az istenhit segit,és minden más hiábavaló.

2017. ápr. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
62%
Tehát ha én Istenben hiszek, akkor másban ne higyjek? Ne higyej senkiben és semmiben? Akkor Amerika sem létezik, mert nem láttam a két szememmel? Vagy most mi? Kérdező, higyj Istenben, azaz HIDD, hogy ő az egyetlen Isten. Ezen kívül még hiheted, hogy képes vagy lefutni 400 métert fél perc alatt. Nem értem, mi a problémád...
2017. ápr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Hát döntsük már el miben hiszünk :V
2017. ápr. 13. 22:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!