Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyáltalán vallásos vagyok...

Egyáltalán vallásos vagyok vagy mi ez velem?

Figyelt kérdés
Nagyon vallásos a családom rokonságom. Kicsi gyerekként vittek templomba. A mesét (evangélium szentírási részletek, levelek) nagyon szerettem ott amikor a pap kiabál (prédikáció) azt nem. Általánosban hittanra járattak. Aztán 8 osztályos katolikus gimnázium. Görög katolikus vagyok volt elönye. De mint katolikus hitböl kiábrándultam abból az iskolából. Kevésbé szorgalmas tanulóként lenéztek, egymás eltaposását nevelték belénk. (akinek 12. év végére nincs 2 nyelvizsgája az senki oktv......) sok kötelezö mise lelki gyakorlat tiltások szabályozások mit szabad tenni mit nem iskolán kivül. Eljárunk családdal templomba. De ha egyedül vagyok itthon elmarad. Viszont néha megyek magamtól is van hogy nem maradok a mise végéig. Vannak vallásos barátaim. Volt idöszak amikor este hosszan imádkoztam. Misén sokszor megérint, hogy majd én jó leszek és.... de templom ajtóban elmulik kifele jövet. Nagyszüleimnél szintén sima vasárnapokon. De a bucsukor amikor ott vannak a rokon gyerekek is vhogy nem akaródik menni templomba. Szóval néha megyek néha nem néha csak azért megyek, hogy megmutassam én ott voltam. Nem élek erkölcsös életet, világi élethez képest kicsit visszafogottabb vagyok. Nem volt pl egy éjszakás kalandom, nem használom ki a lányokat. Szóval minek számitok én??

#vallás #erkölcs #nem vallás
2016. júl. 17. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:

A szokásos langyos hívőknél egy kicsit többet gondolkodsz.

Két út áll előtted:

- még többet fogsz gondolkodni, és még kevésbé köt majd a vallás. Esetleg ateista is lehet belőled.

- maradsz itt, a langymeleg pocsolyában. Kényelmes, és nem kíván erőfeszítést.


A döntés a tiéd.

2016. júl. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Légyszi olvasd már el a János evangéliuma első három részét ,szép lassan figyelmesen ,és kérd meg Jézust ,vagy Istent hogy értesse meg veled az olvasottakat.
2016. júl. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mojjo ***** válasza:
100%
Igazából nem az a kérdés, hogy mennyit imátkozol, mennyit jársz templomba, vagy, hogy mennyire vagy kiábrándulva a katolicizmusból, vagy bármi más felekezetből, csoportosulásból, intézményből. A kérdés, hogy hiszel-e Istenben? Hiszed-e, hogy Jézus a megváltód? Egyáltalán, hiszel-e az eredendő bűnben, a megváltásban, és abban, hogy a megváltást Jézuson keresztül érheted el? Szóval hiszel?
2016. júl. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mojjo ***** válasza:
45%
Váááhhh, rosszat tesz nekem a net... Szóval imádkozol, d-vel. Én kérek elnézést.
2016. júl. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!