Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek fontos, hogy...

Szerintetek fontos, hogy valaki vallásos legyen?

Figyelt kérdés
mit gondoltok a vallásos emberekről, és azokról, akik nem azok? van értelme a vallásnak?

2016. júl. 18. 13:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
11%

A WHO (Egészségügyi Világszervezet) definíciója szerint az ember 1) biológiai 2) pszichológiai 3) szociális és 4) spirituális lény.


Egy egészséges épkézláb embernek tehát vannak spirituális képességei és igénye arra, hogy ezeket a spirituális képességeit valamilyen formában hasznosítsa. A vallások arra valók, hogy ezeket a kereteket biztosítsák.


A vallások minden eddig meghatározó civilizáció gerincét alkották. A tömeges vallástalanság az utóbbi rövidke kétszáz év terméke, és csak az úgynevezett fogyasztói társadalmakra jellemző. Ezek a társadalmak viszont demográfiai okok miatt néhány generáción belül ki is fognak halni.

2016. júl. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
* eddigi
2016. júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
54%
én hívő vagyok, rövid távon nem fontos, hogy mások is azok legyenek (kollégák, ismerősök, stb..) de hosszútávon (felesség,gyerekek ha lesznek) akkor csak hívő nő jöhet szóba.
2016. júl. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%

Természetesen nincs szükség a vallásra. A vallás valójában csak keretet ad azoknak a dolgoknak, amikre valóban szüksége van az embereknek, és amik létezhetnek vallás nélkül is.


A spiritualitás pedig NEM egyenlő a vallással. Sok embernek (pl. nekem) a természet valóságbeli megértése a felemelő spirituális élmény.


A tudományos és társadalmi fejlődés egyik egyenes következménye a vallásosság csökkenése. Nem véletlen, hogy a vallásos oldal konzervatívként határozza meg magát, hiszen a progresszió ellenük dolgozik. Ők meg szeretnének állítani ezt a fejlődést, "konzerválni" az aktuális, vagy régebbi értékeket. Ahogy egyre többet megismerünk a világból, egyre jobban megértjük annak működését, úgy egyre kisebb az igény a misztériumra, a vallás létjogosultsága folyamatosan és megállíthatatlanul csökken.


És akkor az erkölcsi fejlődésről még nem is beszéltünk :)

2016. júl. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
15%

1. válaszoló vagyok. Látom a százalékomból, hogy megint fáj az igazság valakinek. Nem baj, hadd fájjon :D

Mindig szórakoztat, ha valaki a tényekkel vitázik.

2016. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
13%

# 4


"a természet valóságbeli megértése a felemelő spirituális élmény"


Ez fontos és valóban felemelő élmény, de ez nem spiritualitás. Maga a spiritualitás szó 'per definitionem' nem ezt jelenti.


Egyébként meg statisztikailag teljesen valótlan dolgokat állítasz. A vallásosak aránya globálisan növekszik a demográfiai paraméterek miatt. Az ateisták ki fognak halni, mert nem csinálnak elég gyereket. Ilyen egyszerű.

2016. júl. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

#5

A vallásosság mellett akarsz érvelni tényekkel? Húha... úgy érzem, ez nagyon szórakoztató lesz. Na hajrá :D

2016. júl. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
BOLDOG EMBER AZ AKI TUDATÁBAN VAN SZELLEMI SZÜKSÉGLETÉNEK - EZT AZ ÉLET MAJD BIZONYÍTJA
2016. júl. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%

"A vallásosak aránya globálisan növekszik"


Tehát annak ellenére, hogy gyakorlatilag minden statisztika azt mutatja, hogy csökken a vallásos emberek száma a fejlett, nyugati országokban, te azt a következtetést vonod le, hogy ezek az emberek ki fognak halni... érdekes logika.


Meg igazából azt sem értem, hogy szerinted miért törvényszerű az, hogy a vallásos emberek gyerekei szintén vallásosak lesznek. A statisztikák pont azt bizonyítják, hogy egy erősen vallásos társadalom fiatal tagjai könnyen ki tudnak lépni a szüleiktől "örökölt" vallásból. A mai társadalom ateista tagjai sem azért ateisták, mert így nevelték őket, hanem azért azok, mert óriási különbség van egy 100 évvel ezelőtti, és egy mai társadalom kollektív értelmi szintje között.


Arról pedig, hogy a spiritualitás mit jelent, lehetne vitatkozni, de mivel nem vagyok kompetens ebben a témában, így elfogadom, hogy igazad van. Viszont ebben az esetben meg arra a következtetésre kellett jutnunk, hogy nincs szükség a spiritualitásra abban az értelemben, ahogy te definiálod.

2016. júl. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 KZitus ***** válasza:
16%

Szia


Azt tudom, hogy szükségünk van Isenre.

Miért?

Az, hogy az emberben van egy veleszületett vágy arra, hogy ne pusztán fizikai dolgokkal foglalkozzon, nem lepi meg a Biblia olvasóit. A Mózes első könyvének első fejezeteiből kiderül, hogy miután Isten megteremtette Ádámot és Évát, rendszeresen beszélt velük, és lehetővé tette, hogy kapcsolatot ápoljanak vele 1Mózes 3:8–10. Isten nem úgy alkotta meg az embereket, hogy tőle függetlenül éljenek: igénylik, hogy kommunikáljanak az Alkotójukkal. A Biblia gyakran utal erre a szükségletre.


Jézus például ezt mondta: „Boldogok, akik tudatában vannak szellemi szükségletüknek” Máté 5:3. Szavai azt mutatják, hogy ha szeretnénk boldog és megelégedett életet élni, létfontosságú, hogy törődjünk ezzel a belénk plántált szükséglettel.

2016. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!