Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Katolikus vallásúak!...

Szpeti1991 kérdése:

Kedves Katolikus vallásúak! Mennyire fontos nektek, hogy a párotok katolikus, illetve vallásos legyen?

Figyelt kérdés

Elsősorban katolikusok válasza érdekel! :) Szóval, egyrészt az érdekelne, hogy barátnak/barátnő (tehát nem feltétlen még házasság!), illetve házsastárs esetén mennyire fontos nektek, hogy 1) vallásos, 2) katolikus legyen? Mennyire tartjátok fontosnak a szentségi házasságot?


Köszönöm a választ! :)



2013. szept. 7. 16:29
1 2
 1/15 anonim válasza:
Attól függ, te mennyire vagy vallásos. Én katolikus vagyok, a barátom is, de egyikünk sem jár templomba, illetve imádkozik. Viszont! Mindenképpen templomi esküvőt szeretnék majd egyszer, ebben a temában viszont már fontos a párom véleménye. Embere válogatja.
2013. szept. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Mivel félreolvastam a kérdést, arra is válaszoljatok, hogy a pártotok mennyire fontos :P
2013. szept. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%

#1, mi értelme van egy tetves templomi esküvőnek?

Szeretitek a villogást, a feltűnést?

2013. szept. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
A városháza kicsi, fülledt a levegő, csúnya. Ennyi. Meg nemzedékek óta a családom templomban esküszik. Mindenkinek más a véleménye az esküvőkről, nem biztos, hogy "villogni" akarok vele...
2013. szept. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Katolikus vagyok, de egyáltalán nem gyakorlom a vallásomat (nem vagyok hívő), párom meg sincs keresztelve. Egy időben álmodoztam templomi esküvőről, mert az szép, és ilyenek.

De most már úgy vagyok vele, hogy igazából az kétszínűség lenne, ugyanis miért esküdjek egy Isten előtt, akiben nem igazán hiszek? Valamint páromat sem kényszeríteném a keresztelkedésre, aki még annyira sem hisz, mint én. Így valószínűleg marad majd a városházi eskü, amit egyáltalán nem bánok. Így is nagyszerű, és emlékezetes lesz :)

2013. szept. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát, gratulálok hozzá. De hagyjuk...

Sok boldogságot:)

2013. szept. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A templomi esküvőnek az igazi értelme a szentségében van, persze szép is, de nem ez a lényeg...

Azért lényeges a kérdés (és igazából csak a vélemény érdekel, még nem érint a dolog :)), mert mondjuk református és katolikus pár esküvője nem szentségi házasság, hanem "csak" szentelmény. Szóval, aki gyakorló katolikus, annál ez fontos különbség lehet... :)

A másik része nyilván a házasság alatti vallásgyakorlásra vonatkozik, tehát hogy vállalja-e az esetleges (de nem biztos, hogy felmerülő) feszültségeket, ami a vallási különbségekből fakadhat (templomba járás, gyerek elsőáldozása és bármálkozása, vallásos iskolába járatás, stb.).


Köszönöm a válaszokat! :)

2013. szept. 7. 17:21
 8/15 anonim ***** válasza:
Te úgy gondolod, hogy egy református-katolikus házasság nem egyenrangú egy katolikus-katolikuséval???
2013. szept. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 MarkoG ***** válasza:

Nekem a lényeg h szeressen, mert ha nem vallásos( nem azt mondtam h katolikus) akkor egy idő itán a kapcsolat megromlik:( volt a pasztalatom :( de az is az ÉN hibám volt


na nekem a lényeg h legyen vallásos

2013. szept. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as!


Nem szeretnék vallási vitát nyitni, amiket leírtam, azok katolikus teológiai alapok (szentség fogalma pl.), a hitünk részei. Tényleg nem szeretnék vitát nyitni, nem véletlenül írtam, hogy elsősorban katolikus emberek véleményére vagyok kiváncsi, mert ők ismerik a katolikus hitet és teológiát :)

2013. szept. 7. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!