Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van okom szégyenkezni ha nem...

Van okom szégyenkezni ha nem vagyok megkeresztelve? Nem kérek rosszindulatú megjegyzéseket, ha lehet. Ez nekem tényleg fontos.

Figyelt kérdés

Anyukàm keresztèny, èdesapàm nincs megkeresztelve, de nèmely keresztèny ember elbùjhatna mögötte a viselkedèsèvel, èletvitelèvel..

Mikor megszülettem engem nem kereszteltek meg, azt szerettèk volna, hogy èn döntsek majd ez ügyben, ha nagy leszek.

23 èves vagyok ès hiszek Istenben ès nagyon sokat olvasom (főleg az ùtòbbi időkben) a Bibliàt.. szeretnèk nagyon sok mindent megtanulni Istenről, Jèzusròl, a Bibliàròl.

Szeretnèk keresztènnyè vàlni, megkeresztelkedni, aminek tudom nincs akadàlya, ezèrt màr gondolkodom is rajta nagyon, mikor, hogyan legyen.


A gondom viszont, màr ha lehet gondnak nevezni, ami miatt feltettem a kèrdèsem, az tulajdonkèppen az èlettàrsam.. az èletem szerelme..

Mikor megismerkedtünk emlèkszem szò esett arròl, ki milyen vallàsù, s èn mondtam is neki, hogy nem vagyok megkeresztelkedve, de szeretnèk, s minèl többet szeretnèk tanulni Istenről. De ezutàn többet nem lett ez tèma, ùgyhogy szerintem nem is emlèkszik rà, ahogy ismerem, hisz mindent elfelejt :)tehàt nem lett többet tèma... egèszen mostanàig... mert sokszor van szò esküvőről mostanàban, mert az unokatestvère hamarosan megnősül (templomi esküvő lesz)... na meg nem egyszer cèlozgattak màr a szülei is rà, hogyha majd a mi esküvőnk lesz, milyen lesz stb... Tudni kell nàluk az egèsz csalàd ìzig-vèrig katolikus neveltetèsben nőtt fel.

Meg egyszer egy baràtjuk megkèrdezte èn milyen vallàsù vagyok, s anyukàja egyből ràvàgta, hogy katolikus..

Tehàt a lènyeg, hogy meg sem kèrdeztek engem, mert teljesen abban a hitben vannak, hogy èn is meg vagyok keresztelve.

Egyszer viccelődtek is azon, hogy ki mikor lett megkersztelkedve ès valaki ràvàgta poènbòl, hogy 16 èvesen, ès mindenki nevetett, hogy milyen màr ha valaki 16 èvesen keresztelkedne meg pèldàul.. mert a csalàdjukban az a szokàs, hogy mindenki pàr hònapos koràban màr meg van keresztelve.

Na ezekben a szituàciòkban èn nem mondtam be hangosan mindenki előtt, hogy nem vagyok megkeresztelve, mert tudom, hogy megdöbbennènek.. lehet èn hibàztam...

ès most aggòdok, hogy ez ki fog derülni..

Viszont èn tènyleg szeretnèk keresztènnyè vàlni, megkeresztelkedni ès minèl több mindent megtanulni, ezèrt is fogok elmenni hamarosan a helyi templomba ès mindent megtudni ennek a menetèről..

Ezidàig sosem szègyelltem ezt, hisz Istenben mindig is hittem ès a Bibliàt sokat olvastam, de sajnos nem kaptam teljes mèrtèkben keresztèny neveltetèst, ìgy 23 èvesen èrtem ide, hogy felelősèggel, nem pusztàn divatbòl, szeretnèk keresztèny lenni... s fel tudom fogni, hogy mindehhez ismernem kell a Bibliàt ès annak megfelelően kell èlnem.

De ezek utàn nem merem elmondani nekik, hogy nem vagyok megkeresztelve.. fèlek, hogy màskèpp nèznènek ràm... ès lehet sokan felteszik a kèrdèst, akkor milyen a kapcsolatom a pàrommal, ha ez ilyen nagy titok.. de nem kell semmmi rosszra gondolni.. jobb nem is lehetne..

Csak nem tudom... keresztelkedjek meg a tudtuk nèlkül?

De egy napon ha lesz esküvonk pèldàul, lehet kiderülne, hisz a keresztelò lapon rajta van a dàtum..

S akkor magamnak is felteszem a kèrdèst milyen màr, hogy ilyen dolgot titkolok èletem szerelme előtt??.. de egyszerùen fèlek elmondani, főleg a csalàdjànak... màr teljesen hozzànőttem a csalàdjàhoz.. mintha ők is rokonaim lennènek..

Aki tud, adjon tanàcsot nekem, mit tegyek.. ès rosszalò megjegyzèseket tènyleg nem kèrek.. illetve bàrmi hasznos informàciòt egy 23 èvesnek, aki keresztelès előtt àll...



2012. okt. 26. 01:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
szerintem szép dolog, hogy vallásos vagy és ne szégyelld, hogy nem vagy megkeresztelve. ne akard titkolni, biztosan ők is örülni fognak, hogy hivatalosan is katolikus akarsz lenni. emiatt jóérzésű ember biztosan nem nézi le a másikat
2012. okt. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

szerintem tudod te mit kell tenned.

Elmondod az igazat és férfiasan szembenézel a következményekkel. Bár kétlem, hogy emiatt akármi retorzió érne. Az egyenesség viszont keresztényi erény.

2012. okt. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
arról,hogy nem vagy megkeresztelve, nem te tehetsz. én sem vagyok, de nem érzem,hogy ezért szegyenkezni kéne. sokszor furan néznek rám miatta. de ez van
2012. okt. 26. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Valóban elengedhetetlen az, hogy megkeresztelkedjünk. Viszont én úgy gondolom, hogy a keresztelkedésnek akkor van igazán értelme, ha az ember saját szabad akaratából keresztelkedik meg, nem pedig a szülei megkeresztelik, amikor még olyan kicsi, hogy nem is tudja, mi van. Én 18 évesen keresztelkedtem, mert ekkor éreztem úgy, ahogy te most: ekkor jutottam arra a döntésre, hogy szeretném keresztényként élni az életemet.

Ha valóban ő életed szerelme, akkor ő és a családja bizonyára tolerálni fogják azt, hogy csak most keresztelkedsz meg. Mondd el nekik mindazt, amit most leírtál - nyilván meg fogják érteni.

Az már eldőlt, hogy katolikusnak fogsz megkeresztelkedni? Mert én azt tanácsolnám, hogy mielőtt ezt a rendkívül fontos döntést meghozod, hogy melyik felekezethez fogsz csatlakozni, tájékozódj, ismerj meg minél többet. Minél bővebbek az ismereteid, annál könnyebb helyes döntést hozni.

2012. okt. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én sem kereszteltem meg a gyerekeimet, én megvagyok, de én konkrétan haragszom a szüleimre emiatt. Ezt én szerettem volna eldönteni. Nem tudom, miért kellene szégyenkezned amiatt, hogy csecsemőként nem lettél megkeresztelve, ez a szüleid döntése volt.


A barátnőddel pedig beszéld meg, mert szerintem ha kiderül hogy titkolózol (akkor is ha régen mondtad), amiatt dühös lehet, hogy mi mindent titkolsz még el. Hivatkozz arra, hogy te mondtad már ezt neki. A család felé pedig közösen találjátok ki, hogy szóltok-e vagy sem, sőt egyszerűbb ha ez nem is téma utána előttük.

2012. okt. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 juraj zsok ***** válasza:
68%

Kolosszé 3:9,10 -ben és az Efézus 4:25-ben irja Pál hogy legyünk igazmondóak:


..Most, hogy levetettétek a hazugságot, igazat mondjon mindegyikőtök a felebarátjának...


AZ őszinte embert ma nagyra értékelik,mert kevés van belőle.



Ami a keresztelést illeti...A két hetes csecsemő nem sok mindent tud arról hogy mi folyik kötülötte.Valamint ha egnézzük mit ir...a Máté 28:19,20...:

1.Menjetek

2.tanitsátok

3.kerezstljétek


Tehát ahhoz hogy valaki megkeresztelkedjen tudást kell hogy kapjon ,a opntos ismeretet..Merthát hogy is adhatnád át magad Istennek ha nem ismered őt.


János 17:3..azt jelenti az örök élet,hogy megismerjenek Téged...

2012. okt. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a barátnődnek mindenképp mondd el, a családjának nem kötelező tudnia. Ha tényleg a lelkükben keresztények (tehát nem attól keresztények, hogy minden héten elmennek a templomba, hanem igazán szeretetben is élnek), akkor abból se lesz gond, ha a család tudja, de még ha a legtöbben nem is háborodnának fel, lehet egy-két olyan tag, akinek nem tetszene. De akár be is vállalhatod ezt a kockázatot, és meghívhatod a barátnődet a családjával együtt a keresztelődre :)
2012. okt. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%

Nyugodtan keresztelkedj meg. De semmiképpen ne keresgélj a különböző vallások, szekták között! Ha Jehova vagy Hitgyülis lennél, a családod jogosan haragudna meg rád.

Mondd el a párodnak nyugodtan, hogy most akarsz megkeresztelkedni. Segíteni fog inkább, nem haragudni.

2012. okt. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nincs okod szégyenkezni.

Ha akarsz, keresztelkedj meg, de ez a te döntésed legyen, ne valami külső nyomásra történjen.

2012. okt. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Teljesen egyetértek az előttem írókkal, és csak bátorítani szeretnélek, hogy mindig legyél őszinte és egyenes. Abban ugyanis, hogy csecsemőkorodban nem öntötték le a fejedet liturgikusan egy pohár vízzel, semmi szégyelnivaló nincsen, tekintettel arra, hogy a keresztség a megtérés vagy újjászületés látható megpecsételése, ezért neveztetik a "megtérés keresztségé"-nek és az "újjászületés fürdőjé"-nek (Mk. 1:4; Tit. 3.5).


A Szentírás a tanítványság alapvető kívánalmainak a hitbeli elfogadása alapján hozott, önkéntes választáson alapuló, alámerítéssel történő felnőttkeresztséget hitelesíti. Ez a keresztség - Jézus kijelentése és példaadása szerint - "igazság", amelyet "illik nékünk betöltenünk" (Mt. 3:15; Mt. 28:19). A keresztség cselekedetének belső, lelki tartalma: a régi élet összes bűnének a jelképes "lemosása", vagyis a bűnbocsánat igénylése és elnyerése ezekre nézve. Ezzel együtt a múlt "eltemetése", gyökeres, végleges szakítás vele. A másik döntő eleme a jelképes "feltámadás" egy új, igaz életre, "Isten segítségül hívásával". Az új életben járás mindenkor csak a halálból megelevenítő, hatalmas isteni Lélek által lehetséges (Rm. 6:4-8; Ap. csel. 22:16).


Üdv. Péter

2012. okt. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!