Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van okom szégyenkezni ha nem...

Van okom szégyenkezni ha nem vagyok megkeresztelve? Nem kérek rosszindulatú megjegyzéseket, ha lehet. Ez nekem tényleg fontos.

Figyelt kérdés

Anyukàm keresztèny, èdesapàm nincs megkeresztelve, de nèmely keresztèny ember elbùjhatna mögötte a viselkedèsèvel, èletvitelèvel..

Mikor megszülettem engem nem kereszteltek meg, azt szerettèk volna, hogy èn döntsek majd ez ügyben, ha nagy leszek.

23 èves vagyok ès hiszek Istenben ès nagyon sokat olvasom (főleg az ùtòbbi időkben) a Bibliàt.. szeretnèk nagyon sok mindent megtanulni Istenről, Jèzusròl, a Bibliàròl.

Szeretnèk keresztènnyè vàlni, megkeresztelkedni, aminek tudom nincs akadàlya, ezèrt màr gondolkodom is rajta nagyon, mikor, hogyan legyen.


A gondom viszont, màr ha lehet gondnak nevezni, ami miatt feltettem a kèrdèsem, az tulajdonkèppen az èlettàrsam.. az èletem szerelme..

Mikor megismerkedtünk emlèkszem szò esett arròl, ki milyen vallàsù, s èn mondtam is neki, hogy nem vagyok megkeresztelkedve, de szeretnèk, s minèl többet szeretnèk tanulni Istenről. De ezutàn többet nem lett ez tèma, ùgyhogy szerintem nem is emlèkszik rà, ahogy ismerem, hisz mindent elfelejt :)tehàt nem lett többet tèma... egèszen mostanàig... mert sokszor van szò esküvőről mostanàban, mert az unokatestvère hamarosan megnősül (templomi esküvő lesz)... na meg nem egyszer cèlozgattak màr a szülei is rà, hogyha majd a mi esküvőnk lesz, milyen lesz stb... Tudni kell nàluk az egèsz csalàd ìzig-vèrig katolikus neveltetèsben nőtt fel.

Meg egyszer egy baràtjuk megkèrdezte èn milyen vallàsù vagyok, s anyukàja egyből ràvàgta, hogy katolikus..

Tehàt a lènyeg, hogy meg sem kèrdeztek engem, mert teljesen abban a hitben vannak, hogy èn is meg vagyok keresztelve.

Egyszer viccelődtek is azon, hogy ki mikor lett megkersztelkedve ès valaki ràvàgta poènbòl, hogy 16 èvesen, ès mindenki nevetett, hogy milyen màr ha valaki 16 èvesen keresztelkedne meg pèldàul.. mert a csalàdjukban az a szokàs, hogy mindenki pàr hònapos koràban màr meg van keresztelve.

Na ezekben a szituàciòkban èn nem mondtam be hangosan mindenki előtt, hogy nem vagyok megkeresztelve, mert tudom, hogy megdöbbennènek.. lehet èn hibàztam...

ès most aggòdok, hogy ez ki fog derülni..

Viszont èn tènyleg szeretnèk keresztènnyè vàlni, megkeresztelkedni ès minèl több mindent megtanulni, ezèrt is fogok elmenni hamarosan a helyi templomba ès mindent megtudni ennek a menetèről..

Ezidàig sosem szègyelltem ezt, hisz Istenben mindig is hittem ès a Bibliàt sokat olvastam, de sajnos nem kaptam teljes mèrtèkben keresztèny neveltetèst, ìgy 23 èvesen èrtem ide, hogy felelősèggel, nem pusztàn divatbòl, szeretnèk keresztèny lenni... s fel tudom fogni, hogy mindehhez ismernem kell a Bibliàt ès annak megfelelően kell èlnem.

De ezek utàn nem merem elmondani nekik, hogy nem vagyok megkeresztelve.. fèlek, hogy màskèpp nèznènek ràm... ès lehet sokan felteszik a kèrdèst, akkor milyen a kapcsolatom a pàrommal, ha ez ilyen nagy titok.. de nem kell semmmi rosszra gondolni.. jobb nem is lehetne..

Csak nem tudom... keresztelkedjek meg a tudtuk nèlkül?

De egy napon ha lesz esküvonk pèldàul, lehet kiderülne, hisz a keresztelò lapon rajta van a dàtum..

S akkor magamnak is felteszem a kèrdèst milyen màr, hogy ilyen dolgot titkolok èletem szerelme előtt??.. de egyszerùen fèlek elmondani, főleg a csalàdjànak... màr teljesen hozzànőttem a csalàdjàhoz.. mintha ők is rokonaim lennènek..

Aki tud, adjon tanàcsot nekem, mit tegyek.. ès rosszalò megjegyzèseket tènyleg nem kèrek.. illetve bàrmi hasznos informàciòt egy 23 èvesnek, aki keresztelès előtt àll...



2012. okt. 26. 01:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Dehogy, ma már különben sem veszi komolyan az emberek többsége a vallást.
2012. okt. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a hozzàszòlàsàt, jò tanàcsàt!

Jò tudni, hogy vannak mèg rendes ebmebrek is manapsàg.

Sok bàtorìtò tanàcsot kaptam. Mindenesetre beszèlek a szüleimmel erről, csak előtte kìvàncsi voltam kìvülàllò emberek vèlemènyère, tanàcsàra. S meglepetèsemre idàig csak jòindulatù, kedves megjegyzèsek èrkeztek.

Köszönöm mg egyszer! Szèp napot Mindenkinek!

2012. okt. 26. 11:04
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Nincs a megkeresztelkedésnek semmi értelme.
2012. okt. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Abszolút semmi okod nincs a szégyenkezésre. Végül is te meg a párod ugyanabban hisztek, nem?

A párod családja nem tudja rólad, hogy téged nem neveltek kimondottan vallásosan (és te ettől függetlenül hiszel)?

Mondd el nekik nyugodtan, hogy te még nem vagy megkeresztelve, de nagyon szeretnél, egyúttal hívd meg őket a keresztelődre :-)

2012. okt. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs okod szégyenkezni. A párod és a családja örülhet, hogy egy ilyen rendes ember vagy, én is csak bátorítani tudlak, hogy keresztelkedj meg. És mondd el az igazat, mert jobb, ha az ember egyenes.
2012. okt. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Tisztelem a szüleidet, hogy rádhagyták a választás lehetőségét, nincs ezért miért szégyenkezz, sőt rádhagyták a választás lehetőségét és nem erőltettek be egy vallásba, amiben esetleg később nem hinnél. Szerintem őszintén mond el a szerelmed szüleinek és ha valaki emiatt ellők magától, az nem igazi keresztény.
2012. okt. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
62%

Akár így, akár úgy, de mindenképpen keresztelkedj meg a katolikus vallásban!

Nem azért, mert így illik, hanem azért, mert Krisztus szavai szerint súlyos bűnt követ el, aki felismeri az igazságot, akinek a szívében elhelyezte Isten a magot, de bármilyen társadalmi vagy egyéb dolgokra hivatkozva mégsem követi azt! A mulasztás is a bűn egyik formája, a vallás esetében igen súlyos!

2012. okt. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia!:(

Szerintem egyáltalán nem kell szégyenkezned. Nekem a tesóm 21 éves korában keresztelkedett meg, és az ő barátjának a családja és ízig-vérig katolikusok, és ott is mindenki pár hónapos korában keresztelkedett. Szerintem még tisztelni is fognak, és külön jó pontot adnak neked azért mert nem neveltek vallásosnak, viszont te mégis meg szeretnél keresztelkedni! Hajrá!:)

2012. okt. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kérdező: "a Bibliàt sokat olvastam"


:D

Látom, a "ne paráználkodj"-ig csak nem sikerált azért eljutnod...

2023. dec. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!