Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire lehet fontos egy...

Mennyire lehet fontos egy keresztény számára a szex?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy nem függő úgymond. A megmaradó tartományban hol illik elhelyezkedni?
2012. szept. 23. 19:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
A szex nem vallás, hanem vérmérséklet függő.
2012. szept. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 yuda ***** válasza:
93%

A szexualitást Isten adta, mikor megteremtette az embert és megáldotta, hogy szaporodjanak és sokasodjanak.

Szex nélkül ez egyértelműen lehetetlen lett volna igaz?! :)

Mivel Isten adta szexualitást, tehát az jó.

Egy férfinak és egy nőnek adta. Nem két férfinak, sem két nőnek. . .nem is egy férfinak és több nőnek..stb...


Keresztény hívők, bibliai igazságokat tisztelők egyöntetűen elismerik, hogy a szexualitás kizárólagos tiszta kerete ffi és nő közötti házasságon belül van. Azon kívül bűn.

2012. szept. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
7%
Yuda! Mi van, te a középkorból maradtál vissza?! XD
2012. szept. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%

A keresztény ember is ember, miért ne lenne fontos, sőt jó a szex?


A keresztény ember max. nem bújik össze néhány óra ismeretség után másokkal, és nem váltogatja a partnereit 2 havonta.

2012. szept. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

"Keresztény hívők, bibliai igazságokat tisztelők egyöntetűen elismerik, hogy a szexualitás kizárólagos tiszta kerete ffi és nő közötti házasságon belül van. Azon kívül bűn."


Dehát ezt én is így gondolom.


Én arról beszélek, az ember a saját ellentétes nemű párjával mit, milyen mennyiségben, milyen prioritással tehet... pl. bűn, ha sokat akarod csinálni? bűn a házasság előtti szex? bűn az orális szex? Szerintem nem, de néha úgy érzem, ezekben is mindent le akarnak korlátozni.

2012. szept. 23. 21:12
 6/23 anonim ***** válasza:
57%

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

a teremtőtől kaptuk ezt az érzést, ami nem csak a szaporodásra van, hanem két ember meghitt kapcsolatára is.


S ahogy fentebb leírta valaki, egy Férfi, és a törvényes felesége között jöhet ez létre.

a Paráznákat a teremtő halállal fogja büntetni.


Zsömle/lány

2012. szept. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
42%

Igen.

Még házasságon belül sem megengedett sem az anális, sem az orális szex, mert ez természetellenes.

Mindennek meg van a rendeltetési helye.


A mennyiségről pedig annyit, hogy az ember nem csak evvel él. dolgozni is kell és aludni is.S vannak keresztény teendői a keresztényeknek.

De a két ember megbeszélheti az igényeit egymással, de azért nem csak abból áll az élet.


Zsömle/lány

2012. szept. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nekem például ez elfogadhatatlan, hogy az anális, orális szexet az egyház önkényesen tiltja, önkényesen ráhúzza, hogy paráznaság, holott ezek nincsenek tiltva a Bibliában. Én ezt csőlátásnak nevezem. Voltaképp akkor a fogamzásgátlás is tilos, nem? Ezzel sem értek egyet. A házasságig megőrzendő szüzesség eszméjét pedig idejétmúltnak tartom, pl. a 28-29 évesen házasodók esetében. Akkor tehát aki így gondolkodik, nem jó hívő. Igaz?
2012. szept. 23. 21:22
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Miiii?

Attól, mert szűzként megy férjhez, vagy nősül meg.... attól nem "rossz" hívő, vagy "rossz" ember... Mindenkinek a szíve joga! Problem?

Ha nem ilyen társat akarsz, akkor kerüld el őket!

Egy keresztény számára is jó a szex, egy kereszténynek is ugyanúgy kell, egy keresztény is ugyanúgy élvezi, és egy keresztény is ugyanúgy csinálja... pfff...

2012. szept. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem ATTÓL rossz, ha ezeket betartja meg elutasítja... :S


Hanem ha nem tartja be ezt és nem tartja bűnnek ezeket! Erre gondoltam.

2012. szept. 23. 21:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!