Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire lehet fontos egy...

Mennyire lehet fontos egy keresztény számára a szex?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy nem függő úgymond. A megmaradó tartományban hol illik elhelyezkedni?
2012. szept. 23. 19:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"A szexualitást Isten adta, mikor megteremtette az embert és megáldotta, hogy szaporodjanak és sokasodjanak."


Igen, de ebben nincs az benne, hogy sok keresztény csak a szaporodás miatt szexel, utána sok esetben a wc-n okádnak, mert annyira gusztustalan volt. Lehet a kérdező ilyesmire gondolt.


"a Paráznákat a teremtő halállal fogja büntetni."

Na ez sem biztos, mert Jézus azt mondta az Isten országába meghívottaknak, hogy igyekezzenek, mert a paráznák, tolvajok megelőzhetik őket.


Én keresztény vagyok és szeretem az orális szexet.

2012. szept. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

A szex fontos. Ha nem jó, vagy ha nincs, az tönkreteszi a házasságot.

Ergo nálam alap volt, hogy azzal a férfival, akivel együtt akartam leélni az életem, még a házasság előtt szeretkezzünk. Ez nem azonos az össze-vissz keféléssel, vagy a havi partnerváltással. Nem házasodom olyannal, akivel esetleg később nem tudok házaséletet élni. Akármennyire keresztények vagyunk, ez fontos. Családot, gyermekeket akartunk, nem opció, hogy "majd elválunk".

A magam részéről szeretem az orális szexet, semmi bajom vele. Persze gusztus dolga, ahogy a szex általában.

A finnyogókat csak sajnálni tudom, nem tudják, mennyi örömről maradnak le. De az ő bajuk.

A gyakoriság abszolút magánügy, a házaspár dolga, hogy hányszor, hol és mikor csinálja. Ebbe senkinek sincs beleszólása, ez vérmérséklet dolga.

Mellesleg: józan gondolkodású, felelős keresztények természetesnek tartják a védekezést is. Persze, vállalunk gyermekeket, HA a feltételek adottak.

2012. okt. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

@ nagylzs:


Csak úgy barátságosan, nem vitázni szeretnék:


1. A kereszténység, mint vallás közel 50.000 felekezetből áll; ezeknek pedig némely lényegesebb dologban sincs egységes álláspontja. Az itt írók pedig - optimális esetben - a saját felekezetük véleményét írják le. (Megjegyzem, vannak az oldalon teológusok, pl. katolikus, református és adventista is; de ennél a kérdésnél nem írtak választ. Mondjuk, nem csodálom, ez már a sokadik ilyen; szerintem a többség már unja, hogy a kérdezők lusták használni a keresőt.)


2. Tudomásom szerint a keresztény felekezetek egyike sem tanítja azt, hogy a szex kizárólag gyermeknemzés céljára való. A katolikusoknál volt állítólag ilyen régebben, de már nincs. Sőt, egy teológiában eléggé jártas ismerősöm szerint soha nem is volt.


Üdv. :)

2012. okt. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!