Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Katolikus vallásúak!...

Szpeti1991 kérdése:

Kedves Katolikus vallásúak! Mennyire fontos nektek, hogy a párotok katolikus, illetve vallásos legyen?

Figyelt kérdés

Elsősorban katolikusok válasza érdekel! :) Szóval, egyrészt az érdekelne, hogy barátnak/barátnő (tehát nem feltétlen még házasság!), illetve házsastárs esetén mennyire fontos nektek, hogy 1) vallásos, 2) katolikus legyen? Mennyire tartjátok fontosnak a szentségi házasságot?


Köszönöm a választ! :)



2013. szept. 7. 16:29
1 2
 11/15 MarkoG ***** válasza:
nekem speciel a házasság mint templomi egy eskü isten színe előtt amiben származás és vallás nézetei nélkül megfogadjuk az örök életig együtt maradást
2013. szept. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy a párom ne csak megtűrje az vallási hóbortomat, és ne nézze le az én hitemet, ne tartson bálványimádónak. Ez nem nagyon teljesíthető másként, mint hogy ő is katolikus legyen.
2013. szept. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem fontos az, hogy hasonlóan gondolkodjunk, pláne egy ilyen fontos kérdésben, mint a hit. Tehát katolikus párt szeretnék magamnak. Ettől függetlenül nem kizáró ok, ha protestáns, de akkor viszont számolni kell, hogy sok mindenben másképp gondolkozik, ami esetleg engem bánthat, illetve nem elhanyagolható, hogy a gyerekeket akkor milyen vallásúnak neveljük.

A szentségi házasságot is fontosnak tartom, számomra csak az a "hivatalos" házasságkötés, és nem a polgári.

2013. szept. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én katolikus vagyok, de számomra éppenhogy visszataszító, ha egy párt a kereszténység ideológiáit akarja felhasználni csak azért, hogy megszerezze a világi hatalmat, és ezzel akarja sakkban tartani a naiv hívőket. Ha nem szavazol rám, elkárhozol, nem vagy jó keresztény, stb... Főleg meg, hogy tudjuk, hogy ezek a politikusok maguk nem vallásosak, vagy méginkább istentagadóak.

Jézus megmondta: Adjátok m,eg a császsárnak, ami a császáré és Istennek, ami az Istené. Az állam és az egyház dolgait szét kall választanunk, különben arra a szintre jutunk, mint Afganisztán vagy Irán.

2013. szept. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Upsz! Bocsi! pártotokat olvastam! A páromnál viszont nem fontos, hogy katolikus legyen, csak jó ember legyen.
2013. szept. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!