Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kezelik ezt a vallásos...

Hogy kezelik ezt a vallásos olimpikonok?

Figyelt kérdés
Monoteista vallásokban ugyebár egy Isten van akiben szabad hinni. De mi van akkor mikor egy sportolónak azt mondja az edzője az olimpiai döntőjén hogy "higgy magadban és megtudod csinálni". Most akkor magában kell hinnie vagy Istenben? Vagy tagadja meg a gyakorlatot és menjen gyónni amiért a Sátán megkísértette?

2016. aug. 14. 00:23
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
98%

"Most akkor magában kell hinnie vagy Istenben? "


- Most Te trollkodsz, vagy komolyan azt hiszed, a kettő kizárja egymást? Még ateistaként is marhaságnak tartom a kettő összekeverését: mintha kiakadnál azon, hogy a körtét be kell csavarni a lámpába, amikor szerinted az a gyümölcssalátába való.

2016. aug. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
90%

te jo eg...

sajat magaban talalja meg az istent, aki kepmasara teremtette

2016. aug. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
80%

jó az 1-es tecc:)

Istenben, magában és másokban hisz a hívő - ez összetartozik, ez végső fokon Egy.

Amikor azt kérdezték az Ács Fiától, melyik a legfőbb parancs? azt mondta, a következő kettő: 1.Istent szeretni 2. szeretni az embereket, mint önmagadat.

Érdekes három lett belőle:)

Ez így jó, ez így Egy.

Ady így ír:

Óh de nagy boldogság

Szállna a világra.

...

Egy erő hatná át

A nagy mindenséget,

Nem volna más vallás,

Nem volna csak ennyi:

Imádni az Istent

És egymást szeretni…

[link]

2016. aug. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
91%

wtf

Nem értem, tényleg nem értem, hiába próbálom, hogy a kettőnek mi köze van egymáshoz. Jól érzed magad?

2016. aug. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
85%

Higgy magadban és megtudod csinálni.-abban hisz hogy képesrá.

Az Isten hit pedig az-hogy segiti őt ebben.

Segits magadon,Isten is megsegit.


És kit kísértett meg a sátán?

2016. aug. 14. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
81%
Az isten nekik az ugyvezeto igzgato. Vegre kell hajtani amit mond, de hinni kell magadban hogy vegre tudod hajtani.
2016. aug. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%
Jel 3:17 Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen:
2016. aug. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
72%
Miért pontoztátok le a 3-ast? Nagyon igaza van!
2016. szept. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha magadban hiszel, vagy magadban bízol az egy dolog. Ez csak annyiból indul ki és csak annyit biztosít, amennyit megtanultál, amennyit edzettél, amennyit megtapasztaltál, amennyit magadévá tettél, amennyit úgy vélsz magadban, hogy képes vagy megcsinálni, végigcsinálni.


Viszont minden és mindenki Isten kezében van. Hidd el nekem sok sportoló így gondolkodik, és nagyon sok sportoló, aki így gondolkodott el is bukott. Nem azért bukott el mert nem volt rá képes és nem tudta volna megcsinálni,hanem azért mert közbe szólt az élet, és valami váratlan becsúszott egy pillanat alatt és máris füstbe ment a nagy terv.


Tehát nem elég tisztában lenni a saját tudásunkkal és saját képességeinkkel, hanem tisztában kell lenünk tőlünk kívül-való dolgokkal, melyek bármikor megeshetnek önhibánkon kívül, de minket érintve.


Ezért mindenképp érdemes hinni és bízni Istenben és az Ő kezébe helyezni az életünket a sorsunkat és elfogadni azt békességgel. Pláne, ha nem csak baleset történik, hanem haláleset.

2016. okt. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 követ62 ***** válasza:
23%

Bocsi, hogy mást mondok mint a többiek, de nekem a Bibliából másként jön le.

Pl, Gedeon ugyan össze szedett, ha jól emlékszem 3000 katonát. Mégis 300-al és fegyver nélkül győztek.

Jerikót 7-szer kellett körbe járni és a hetedik napon is csak a sofárokat megfújni + kiáltani. És azok a falak melyek akkorák voltak, hogy házak épültek rá. Valamint úgy lettek építve, hogy befelé döltek a sofár és a kiáltás hangjára kifelé ledőltek.

Vajon Ki által mehetett ez végbe. Biztos nem az Izraeliták által.

A II.Kor.12:9 ben Pál "erőtelenségre" panaszkodik és mit mond neki Isten? "Elég neked az én kegyelmem, mert az én erőm erőtlenség által ér célhoz. Legszívesebben tehát az erőtlenségeimmel dicsekszem, hogy Krisztus ereje lakozzék bennem."

Ezek mind azt mondják nekem, bár lehetnek tálentumaink, csak Isten erejével tudjuk jól használni. Így egyedül Benne kell bízni.

Ajánlok egy filmet ami pont erről szól, hogy a leg szélsőségesebb helyzeben is hogyan lehet és kell Istenben bízni és nem a salyát erőnkben.

A címe: A fegyvertelen katona. Mel Gibson új filmje, a hatból amire jelőlték két oszkárt nyert.

Itt meg is tudod nézni: online-pont.site és a film címe.

2017. márc. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!