Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a veszprémi...

Mit gondoltok a veszprémi érsekről? Nektek is szimpatikusabb, mint a pápa?

Figyelt kérdés

Van róla egy cikk:

[link]


A pápa számomra olyan idegen.Amikor olvasok róla, hogy mit mondott, mindig ledöbbenek.Ugyanazt szajkózza, mint azok a politikusok, akiket utálok.



2016. júl. 30. 18:53
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

Jó, akkor engedd meg, hogy ezúton ünnepélyesen tájékoztassalak, hogy a kereszténység NEM egy filozófia (filozófiai irányzat, vagy iskola), HANEM EGY VALLÁS. Sajnálom, hogy ez elkerülte a figyelmedet, itt lehetett a félreértés.


A vallásokat, tudod, az különbözteti meg a filozófiától (és az abból származó összes tudománytól), hogy alapvető céljuk NEM e világ és benne az ember megértése, nem is a földi lét és annak értelmének fürkészése, nem is az evilági, földi élet föltétlen jobbá tétele, de nem is a földi boldogság. Neeem biza, mert az a fulozófia dolga, ugye gyerekek?


A vallások, mint azt általános iskolából tudjuk, és annyiszor, de annyiszor átismételtük, az ember helyett ISTENT akarják megfejteni, a földi lét helyett az eget fürkészik, a halál utáni életet, a transzcendens és metafizikus világot.


Sajnos ez egyes eddig, de majd legközelebb ügyesebb leszel. Hogy sikerüljön, figyelj és tanulj:


A kereszténység - amely nem filozófia, hanem vallás, ugye - azt tanítja, hogy Krisztus az egyetlen út az üdvösségre, a boldog örök életre. Aki ezt nem hiszi - na, tudja valaki? - bííízony, jól gondoljátok: az NEM KERESZTÉNY.


A kereszténység nem politikailag vagy gazdaságilag akar jobb világot teremteni, hanem EEERKÖÖÖLCSILEG. Jézus azt tanította, adjátok meg a császárnak, ami a császáré (azaz fogadjátok el békességgel azokat a politikai-gazdasági körülményeket, amik adatnak) és Istennek, ami az Istené (azaz legyetek jó keresztények, bármi is az adott körülmény). Azt is mondta, hogy „Inkább az Istennek kell engedni, hogynem az embereknek“. Ez világos, ugye Móricka? Az Isten akarata az első, mint ahogy azt is imádkozzuk minden nap a Krisztustól tanult imádságban, hogy jöjjön el AZ Ő ORSZÁGA, LEGYEN MEG AZ Ő AKARATA, bármi is az.


Akármilyen képtelenül hangzik is ez neked, aki filozófiának hiszed a kereszténységet, de vannak hívő emberek - őket hívjuk kereszténynek a szó igazi értelmében - akik ezt vallják és eszerint próbálnak élni!


Isten ezért nem nagyobb GDP-t, nem kevesebb terrort, de még csak nem is keresztény Európát ígért nekik, hanem ÖRÖK ÉLETET a halál után. Üdvösséget az Úr kegyelméből, aki egyszülött fiát áldozta bűneinkért a kereszten.


A kereszténység tanítása szerint mindenkinek egész erejével törekednie kell az Evangélium szerint élni, cselekedni és beszélni, ha pedig ez nem sikerül, bánkódni bűnei miatt és könyörögni.


EZ a kereszténység, amely bizony egy VALLÁS, és ehhez mérten úgy tartja, hogy Isten szava ember által nem fölülbírálható, és senkinek sincs joga szelektálni, hogy mit fogad el és mit vet el belőle.


Európa akkor lesz keresztény, ha eszerint él és cselekszik.


Ja, és a keresztényeknek bizony az is jellemzőjük, hogy ha kell, bíróság elé állnak a hitükért (ahogy elnézem, eljöhet ez az idő a magát kereszténynek hazudó, valójában mélységesen romlott Európában muszlimok nélkül is), sokan álltak és állnak ma is bíróságok és kivégzőosztagok elé a hitükért. Mert:

„Boldogok, a kik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.

Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.

Örüljetek és örvendezzetek, mert a ti jutalmatok bőséges a mennyekben: mert így háborgatták a prófétákat is, a kik előttetek voltak.

Ti vagytok a földnek savai; ha pedig a só megízetlenül, mivel sózzák meg? nem jó azután semmire, hanem hogy kidobják és eltapossák az emberek.“


Az a kereszténység, amiről te beszélsz itt össze-vissza, és ami már inkább filozófia mint vallás, nem több megízetlenült sónál, amit jobb is ha kidobnak és eltaposnak.


De van még igazi kereszténység is a világon, amelyiknek örök élete van a mennyben, és Isten segítségével itt, a földön is. Ez nem fegyverekben, kerítésekben, gyűlöletszólamokban és filozófiákban bízik, hanem ISTENBEN. Isten segítségével egyszer már győzött Európában, békésen, hit által, fegyvertelenül (az ókori pogány Rómában), és ha Isten úgy akarja, győzni fog megint. De ebben a „harcban“ nagyobb ellenségei a hitetlenek, az adminisztratív keresztények, a képmutató farizeusok, hamispróféták és Istentől eltávolodott érdekkeresztények és kényelemkeresztények, mint a hívő muszlimok. Ők hittel könnyebben megláthatják Isten valódi arcát, de csak akkor, ha találkoznak a krisztusi szeretettel, és az áthatja őket. Ha csak álkeresztény gyűlölettel, önimádattal és érzéketlenséggel találkoznak, joggal tartják Európát annak, amivé süllyed: hitetlennek, álszentnek, erkölcstelennek, önmagával is meghasonlottnak, pusztulásra érettnek: megízetlenedett sónak...


De mégegyszer mondom, amíg van igazi, önmagát, hitét, és elsősorban ISTENT komolyan vevő kereszténység Európában, addig (és csak addig) nem veszett el teljesen. Ha ez már nem lesz, csak adminisztratív kereszténység, „keresztény kultúra“ meg filozófiakereszténység, akkor elveszett.., :-(

2016. aug. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

A vallásnak igenis hogy van elméleti, filozófiai oldalam és van gyakorlati oldala.


És mindkettő a természetes, maguktól kialakult helyzeteken veszi tekintetbe, nem a mesterségesen előidézetteket.


Az őskeresztények idejében nem voltak olyan helyzetek, amikor szavakkal háborúzva provokálták a keresztények alapjait.


A mai helyzet pont ilyen, ha az ösi elveket követjük, akkor öngyilkos magatartásra kényszerülünk.

A mai szóháborús helyzetet figyelembevevő vallási vezetőkre, vallásfilozófusokra van ma szükség, akik alkalmazni tudják a modern időkre az ösi elveket.


És nem hiszem, hogy az ilyen gondolkodó elmék azok közül kerülnének ki, akik még ma is várják a Messiás megszületését. Bár ki tudja.

2016. aug. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 szp72 ***** válasza:
59%

@ beszéljünk a tényekről


Ha valóban a tényekről beszélnél az tényleg jó volna.


@ A jelenlegi menekülthullámban 200000 (KETTŐSZÁZEZER) menekültről beszélünk,


Csak te beszélsz róla, mert azt sem tudod miről van szó.

Tavaly 2015-ben az az ENSZ Menekültügyi bizottsága (UNHCR) szerint több mint egy millió bevándorló érkezett Európába. Az idén 260 ezernél járunk.


@ Szíriából eddig mintegy 1000000 (EGY MILLIÓ) ember menekült el


De nem csak Szíriából érkeznek, hanem Afganisztánból, Észak-Afrikából, s mindenhonnan.


@ az EU összlakosságának 0,039%-át tennék ki.


A Wikipédia szerint 2010-ben az iszlám vallásúak száma az Európai Unióban 19 millió az akkori lakosság 3,8%, de Franciaországban például már 7,5%. S meredek növekedést jósol.


@ Az tehát egy nevetséges, de sötét, rosszindulatú és tudatos hazugság, hogy itt lassan többségbe kerülhetnek a muzulmánok EU-szinten.


Neked lehet, hogy az, mert elég tájékozatlan és ostoba vagy.

A legnagyobb probléma az, hogy az őshonos európai társadalom elöregedő, a muzulmán országokból érkezők pedig hagyományosan nagy szaporodási kedvűek. A muzulmánok túlsúlyba kerülése egyáltalán nem egy távoli lehetőség, hanem már régóta egy valóságos és egyre gyorsuló folyamat, amit a mostani minden elképzelést felülmúló bevándorlási hullám még tovább súlyosbít.


Az erős emberek sok mindent elviselnek, csakhogy ez egy elpuhult, elvallástalanodott, elöregedett legyengült Európa, míg a muzulmánok sok szempontból erőteljesebbek. Lehetséges, hogy a hagyományosan kereszténynek mondott Európának ki kell múlnia, a keresztényeknek pedig kisebbségbe kell kerülnie. Lehetséges, hogy ez Isten akarata s megújulás útja. De mindenesetre semmiképpen sem lesz könnyű.


Magyarország, a magyar nép segítette és sok mindenben segítette a bevándorlókat, s ígérete szerint továbbra is segíteni fogja, de nem cél a bevándorlás gyorsítása. Én ezzel az iránnyal egyetértek.


Te szeretnél több bevándorlót! Oké. A szíved nagyobb, adakozási kedved nagyobb, s te nem látszat hanem igazi keresztény vagy. Ez jó, ez tisztelendő, de nincs mindenki még a te szinteden, a gyarló honfitársaidat mindenesetre idegesíti ez a tömeges bevándorlás. Ezt is valahol meg lehet érteni.


Azt mondtad többet is adnál ha tudnád, hogy tényleg jó helyre megy. Barátom ez ne tartson vissza. Nincsenek olyan messze, add át személyesen adományaidat.

2016. aug. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

@A vallásnak igenis hogy van elméleti, filozófiai oldalam és van gyakorlati oldala.


A baj ott kezdődik, amikor a vallást üres filozófiának tekintjük, amit nem is kell gyakorlatba ültetni. A vallás több egy filozófiai iskolánál.


@És mindkettő a természetes, maguktól kialakult helyzeteken veszi tekintetbe, nem a mesterségesen előidézetteket.


Ez hülyeség. Minden rossz helyzet mesterségesen van előidézve, mert a rossz a Sátántól származik, és mindig emberek hozzák létre, mesterségesen. "Természetes" módon csak jó létezne, mert Isten jó, és jónak teremtette a világot is (mi rontottuk el és rontjuk el, mesterségesen, naponta). Krisztus épp e mesterségesen elrontott világban várja el tőlünk, hogy mégis jók legyünk, a földnek sói!


@Az őskeresztények idejében nem voltak olyan helyzetek, amikor szavakkal háborúzva provokálták a keresztények alapjait.


Ugye, ennyire nem vagy azért te sem alulművelt és tájékozatlan? Remélem, ezt a sötét butaságot azért te sem gondolod komolyan... Krisztus idejében, és azután is sokáig szóval és tettel, tűzzel-vassal üldözték a keresztényeket. A kereszténység egy pogány világba hozta el a hit fényét.


@A mai helyzet pont ilyen, ha az ösi elveket követjük, akkor öngyilkos magatartásra kényszerülünk.


Tévedsz: az az öngyilkos magatartás, ha lemondunk az ősi elveinkről, meghasonlunk, és ezáltal önként megszűnünk kereszténynek lenni.


@A mai szóháborús helyzetet figyelembevevő vallási vezetőkre, vallásfilozófusokra van ma szükség, akik alkalmazni tudják a modern időkre az ösi elveket.


Igen. Pont ilyen Ferenc pápa, Csaba testvér, Beer Miklós és Várszegi Asztrik a katolikus egyházon belül. És nagyon nem ilyen a veszprémi érsek. Nem mindegy, hogy az "ősi elveket" ALKALMAZZUK-e, mint írod, vagy BEHELYETTESÍTJÜK valami mással...


@És nem hiszem, hogy az ilyen gondolkodó elmék azok közül kerülnének ki, akik még ma is várják a Messiás megszületését. Bár ki tudja.


Ezt az utalást nem is értem. A kereszténység nem a Messiás megszületését várja, hanem a második eljövetelét.

2016. aug. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

@ Csak te beszélsz róla, mert azt sem tudod miről van szó.

@Tavaly 2015-ben az az ENSZ Menekültügyi bizottsága (UNHCR) szerint több mint egy millió bevándorló érkezett Európába. Az idén 260 ezernél járunk.


Én nem az összes bevándorlóról beszéltem, hanem a szíriai menekültekről. És nem egész Európában, hanem az EU területén. De ne zavarjon...


@De nem csak Szíriából érkeznek, hanem Afganisztánból, Észak-Afrikából, s mindenhonnan.


Igen. Na pont őket nem kellene összemosni! A polgárháború elől futó menekülteken humánus és keresztényi kötelesség segíteni, a többieken meg nem. Ferenc pápa is kizárólag szíriai családokat mentett meg (szám szerint tizenkettőt), nem mondta, hogy a "megélhetési bevándorlókat" is keblünkre kell ölelni. Én sem gondolom így. Magyarország és a magyar katolicizmus jelenlegi farizeusai viszont azt mondják, hogy a szíriai menekült.


@ A Wikipédia szerint 2010-ben az iszlám vallásúak száma az Európai Unióban 19 millió az akkori lakosság 3,8%, de Franciaországban például már 7,5%. S meredek növekedést jósol.


Csakhogy itt nem erről van szó, és Ferenc pápa sem arról beszél, hogy hozzunk be minél többmuzulmánt, csak úgy, l'art pour l'art, hanem a MENEKÜLTEK befogadásáról. Az általad idézett szám jelentős hányada, mintegy harminc-negyven százaléka ŐSHONOS EURÓPAI muzulmán (illetve azokból származó "belső bevándorló"): török, tatár, bosnyák, albán stb. mind benne van. Bevándorló muszlim ennél lényegesen kevesebb van, de amúgy sem róluk van most szó. Hogy korábban miért engedték be, pusztán munkaerőpiaci és demográfiai okokból, válogatás nélkül a nyugat-európaiak a muszlimokat csőstül, az más kérdés. Szerintem mindenki belátta, hogy ezt nem lehet és nem kell folytatni, Ferenc pápa sem erre buzdít. A MENEKÜLTEK és a bevándorlók két külön dolog. Nekünk a menekülteken kellene segíteni...


@ Neked lehet, hogy az, mert elég tájékozatlan és ostoba vagy.


Édesanyád, esetleg.


@A legnagyobb probléma az, hogy az őshonos európai társadalom elöregedő, a muzulmán országokból érkezők pedig hagyományosan nagy szaporodási kedvűek.


Hát akkor Európa ezen a problémán változtasson, ne a keresztényi alapelveken! Mellesleg az elöregedéssel együtt is irreális az azzal való riogatás, hogy itt hamarosan a muszlimok kerülnek többségbe. De ha ettől féltek, nosza, rajta, vállaljatok több gyermeket, és akkor nem kell rettegni a muszlimtól, cigánytól, miegymástól, és nem kell eladni, jólétre cserélni (magyarán: aprópénzre váltani) a keresztény értékeket és alapelveket sem!


@A muzulmánok túlsúlyba kerülése egyáltalán nem egy távoli lehetőség, hanem már régóta egy valóságos és egyre gyorsuló folyamat, amit a mostani minden elképzelést felülmúló bevándorlási hullám még tovább súlyosbít.


Globális szinten talán igen, Európában ez nem így van. És engem nem érdekel a "bevándorlási hullám", én (is) a MENEKÜLThullámról beszélek. A bevándorlókat nyugodtan küldjék haza, nem zavar. A MENEKÜLTEKEN segítsenek!


@Az erős emberek sok mindent elviselnek, csakhogy ez egy elpuhult, elvallástalanodott, elöregedett legyengült Európa, míg a muzulmánok sok szempontból erőteljesebbek.


Akkor az a megoldás, hogy újuljunk meg a hitben, nem az, hogy gyengüljünk tovább!


@Lehetséges, hogy a hagyományosan kereszténynek mondott Európának ki kell múlnia, a keresztényeknek pedig kisebbségbe kell kerülnie. Lehetséges, hogy ez Isten akarata s megújulás útja. De mindenesetre semmiképpen sem lesz könnyű.


Én sem azt mondom, hogy adjuk fel magunkat és a hitünket, hogy "engedjük át a terepet". Ellenkezőleg: újuljunk meg a hitben, és ezáltal mutassuk meg a befogadott menekülteknek is Krisztus szeretetét. Az az elképzelés, hogy ők alsóbbrendű emberek, akik alkatilag képtelenek ezt észrevenni és Krisztus követőivé válni akár, az Evangéliummal ellentétes. Talán épp az Isten akarata, hogy őket befogadva, a helyes útra tereljük őket, mutassuk meg nekik Krisztus szeretetét, amit ha megismernek, soha többé nem kell nekik háború, viszály és üldözés. Persze ehhez (hogy megmutathassuk), előbb nekünk magunknak kellene visszatalálnunk hozzá...


@Magyarország, a magyar nép segítette és sok mindenben segítette a bevándorlókat, s ígérete szerint továbbra is segíteni fogja, de nem cél a bevándorlás gyorsítása. Én ezzel az iránnyal egyetértek.


Mivel segíti és segítette? Konkrétan! Ezek üres szavak, sajnos, amelyek mögött SEMMILYEN tényleges, valós tartalom sincs. Magyarország számunkra felfoghatatlan mértékű közpénzt herdál el az ellenük folytatott propagandahadjáratra, lejáratókampányra és a teljesen értelmetlen, tényleges jogi következmények nélküli népszavazásra. Ezt az irdatlan pénzt, ha nem is rájuk (mert őket zsigerből gyűlöli, csak azért mert elesettek), de legalább a saját országa szegényeire fordíthatná az ország vezetése. Nem teszi.


@Te szeretnél több bevándorlót! Oké.


Nem szeretnék. Egyet sem szeretnék. Még menekülteket sem szeretnék (azért imádkozom, hogy béke legyen, és ne legyenek menekültek). De amikor százak és ezrek halnak meg Szíriában, és további százak és ezrek az Európába vezető útvonalakon, nem tudom teljesen érzéketlenül szemlélni, bocsánat. Amikor ott áll egy hatalmas, nélkülöző embertömeg Európa határinál és bebocsátást, segítséget könyörög tőlünk, akkor legalább a valóban a háború elől menekülőket KI KELLENE VÁLOGATNI közülük, és azokon segíteni. Én nem bevándorlókat akarok látni, hanem azt, hogy az államaink segítenek a MENEKÜLTEKEN, és nem arra költik AZ ÉN ADÓMAT IS, hogy ellenük uszítsanak. Ja, és azt sem mondtam, hogy végérvényes letelepedési engedélyt kellene adni akár a menekülteknek is, ehhez én nem értek, és nem is akarom megmondani, mi legyen velük a hosszú távú megoldás velük. De befogadni az ajtón zörgetőt, segíteni rajta, kötelesség! Az ellenük való uszításra súlyos milliókat, milliárdokat elkölteni pedig LUXUS és érzéketlenség.


@A szíved nagyobb, adakozási kedved nagyobb, s te nem látszat hanem igazi keresztény vagy. Ez jó, ez tisztelendő, de nincs mindenki még a te szinteden, a gyarló honfitársaidat mindenesetre idegesíti ez a tömeges bevándorlás. Ezt is valahol meg lehet érteni.


Meg is értem, sőt, én sem vagyok semmivel sem jobb: ugyanúgy félek a terroristáktól, akik a menekültek között megbújhatnak, ugyanúgy szorongok attól, hogy mi lesz a hitevesztett, egykor keresztény Európa jövője, sorsa. De amikor elesetteket látunk, akkor ezt a félelmet le kell gyűrnünk magunkban, és segíteni, ki mivel tud: pénzzel, tettel, szóval, imával, bármivel. Vagy legalább nem elaltatni a keresztényi lelkiismeretet (ráadásul aljas módon a kereszténységre hivatkozva!).

Képzeld, szerintem is elég a GAZDASÁGI bevándorlókból, a válogatás nélkül beengedett emberekből, akik csak a jólétért jönnek ide. Európa túl szélesre tárt kapuit beljebb kell hajtani. De addig a végletig eljutni, hogy a valóban RÁSZOORULÓT is kizárjuk, nem kellene.

Miért van az, hogy csak és kizárólag VÉGLETEKBEN tudunk gondolkodni? Wilkommenskultur, ide nekem minden bevándorlót, jöjjön, aki csak kilát a fejéből - vagy zéró tolerancia, menekültek márpedig nem léteznek, mindenkit zárjunk ki?!


Miért is nem lehet őket emberként kezelni? Összegyűjteni valahol, bárhol, és EGYENKÉNT megvizsgálni, ki a szír és ki az afgán (és csak a háborús menekültet beengedni)???? Miért kell a fürdővízzel a gyereket is mindig kiönteni?


@Azt mondtad többet is adnál ha tudnád, hogy tényleg jó helyre megy. Barátom ez ne tartson vissza. Nincsenek olyan messze, add át személyesen adományaidat.


Szerencsére vannak segélyszervezetek, már találtam is olyat, ami megbízhatónak tűnik, és támogatni fogom. De ettől még rémesen bosszant, továbbra is, hogy a megkérdezésem nélkül, az én pénzemet, adómat is elherdálják egyesek az elesettek elleni uszításra és azehhez kapcsolódó, értelmetlen népszavazásra.

Hát bocs, én nem ezér adózom, és szeretném, ha az adómból iskola lenne, kórház, közút, és szociális juttatások a rászorulóknak. Nem gyűlöletkampány és értelmetlen erdőirtás egy érdelmetlen népszavazásért...



És az is bosszant, ha a kereszténységre hivatkozva keresztényietlen módon cselekszenek, beszélnek. Én kereszténynek tartom magam, és kikérem magamnak, hogy a kerezténységgel takarózzanak, amikor az Evangélium ellen prédikálnak, cselekszenek! Az Evangéliummal szemben kereszténynek lenni NEM LEHET!

Ezért dühít azoknak a keresztényeknek a megbélyegzése és meghurcolása is, akik ezekben a nem épp könnyű időkben sem hasonulnak meg, és kiállnak az Evangélium mellett, legyen az a pápa, vagy a legutolsó kereszény polgár. Vérlázítónak tartom, hogy őket mocskolják a kereszténység nevében (!!!), és azokat helyezik föléjük, akik az Evangélium ellen prédikálnak.

2016. aug. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 szp72 ***** válasza:

@ Én nem az összes bevándorlóról beszéltem, hanem a szíriai menekültekről.


Tehát akkor szerinted van 200 ezer szíriai menekültünk, s több mint 1 millió egyéb gazdasági bevándorlónk?


@ Igen. Na pont őket nem kellene összemosni! A polgárháború elől futó menekülteken humánus és keresztényi kötelesség segíteni, a többieken meg nem.


Értem. Tehát az az 1 millió szerinted nem érdemli meg.


@ És nem egész Európában, hanem az EU területén. De ne zavarjon...


Minden bevándorló célja az Unió, illetve annak is a leggazdagabb része, s főleg Németország. Hogy most éppen Szerbiában vagy már uniós területen tartózkodik ebből a szempontból teljesen mellékes.


@ Én sem azt mondom, hogy adjuk fel magunkat és a hitünket, hogy "engedjük át a terepet".


Akkor vészesen közeledik a véleményed az érsekéhez. Ő ugyanis általánosságban a muzulmán bevándorlókról beszél s nem konkrétan a szíriai menekültekről.


@ A bevándorlókat nyugodtan küldjék haza, nem zavar. A MENEKÜLTEKEN segítsenek!


Ajajjaj. Szóval akkor a számításaid szerint a döntő többségüket? Azt az egy milliót? S miből gondolod, hogy az Unió pont a szerinted megérdemlőket akarja ránk sózni, s nem a többit?


@ Amikor ott áll egy hatalmas, nélkülöző embertömeg Európa határinál és bebocsátást, segítséget könyörög tőlünk,


Nem könyörögtek, hanem jöttek, tűzön-vízen ákron-bokron át. Most hogy megépültek a kerítések és vissza dobálják őket s nem jöhetnek csőstül, most már valóban sorba állnak, könyörögnek, kitöltik a papírokat.


@ akkor legalább a valóban a háború elől menekülőket KI KELLENE VÁLOGATNI közülük, és azokon segíteni.


Tehát szerinted akkor többé-kevésbé szeréncsetlen emberek érkeznek? Csak el ne hányd magad, mint amikor én mondtam ilyent. De egyébként nem csak Szíriában van háború, hanem mindenhol vannak kisebb-nagyobb csete-paték, terror akciók.


@ Miért is nem lehet őket emberként kezelni? Összegyűjteni valahol, bárhol, és EGYENKÉNT megvizsgálni, ki a szír és ki az afgán (és csak a háborús menekültet beengedni)???? Miért kell a fürdővízzel a gyereket is mindig kiönteni?


Például azért, mert nem álltak sorba, hanem illegálisan özönlöttek. Minden iratukat elégették, össze-vissza hazudoznak, hogy honnan jönnek, mikor születtek stb.


@ Európa túl szélesre tárt kapuit beljebb kell hajtani.


Ha nem tűnt volna fel, a magyar kormány éppen ezen dolgozik.


@ De addig a végletig eljutni, hogy a valóban RÁSZOORULÓT is kizárjuk, nem kellene.


Mindegyik többé-kevésbé rászoruló és menekült, persze a legrászorultabbak most éppen a szírek, de főleg azok, akik otthon maradtak. Azok jönnek akiknek van pénzük lefizetni az embercsempészeket, akik többet akarnak mint a puszta életüket megmenteni.


@ Mivel segíti és segítette? Konkrétan! Ezek üres szavak, sajnos, amelyek mögött SEMMILYEN tényleges, valós tartalom sincs.


Tudod itt százezrek jöttek-mentek, tudod most is sokan táboroznak Magyarországon. Etetés-itatás, tisztálkodás, orvosi segítség stb. Tudod azért ez is pénzbe kerül.


@ Akkor az a megoldás, hogy újuljunk meg a hitben, nem az, hogy gyengüljünk tovább!


Na látod ezzel egyetértek. S ha figyelmesen elolvasod az érsek véleményét akkor ő is ezt mondja.


@ És az is bosszant, ha a kereszténységre hivatkozva keresztényietlen módon cselekszenek, beszélnek.


Ezért javaslom neked, hogy ne anyázzál, mert esetleg valakit bosszanthat.

2016. aug. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

10.20.


Szerintem, ha adóról beszélünk, nyugodtan el lehet úgy könyvelni, hogy a te adód teljes mértékben a segítésra szoruló emberekre fordítódott

Az enyém meg arra a célra, ami nekem a legfontosabb.


Úgy átlagban, kb. ki fog jönni, hogy mindenki megkapja, ami szeretne.


Óva intenék mindenkit a segélyszerevezetektől. Nagyon jó üzlet nekik a felfordulás. Jól keresnek -ha nem is mezei önkéntesek- minden rászoruló csoporttal. Persze, később még a mezeiek is, az önéletrajzban való szerepeltetéssel.


Mindig kiderülnek a visszaélések a legmegbízhatóbbnak tartott segélyszervezeteknél is, még a leg rászorulóbb csoportoknak szánt adományokkal is. A főnökök jól keresnek rajta, a gyűjtők magas fizetést kapnak, és átlagosa 10 % jut el a cél közelébe, ott meg az osztók fölözik le.


Személyesen kell adományozni, annak a kezébe, akinek szánod. Ha orvosi ellátásra, akkor az ellátó orvosnak.

Ugyanaz a pénz, adomány több, sokkal több emberen segít, kevesebb közvetítő kéz ragad hozzá.

2016. aug. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!