Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért követik és hallgatják a...

Miért követik és hallgatják a pápa minden szavát nagyon sokan még ma is?

Figyelt kérdés
Folyamatosan derülnek ki nagyon durva dolgok a vatikánról, mint a sok pedofil pap este vagy a hatalmas vagyonhalmozás, mégis sokan vakon követik a pápát. Én hiszek Istenben de biztos vagyok benne hogy a pápa és a vatikán nem Istent szolgálja. Ez miért nem látja sok ember?

2016. jún. 16. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Egyet értek veled. Ez a mostani pápa nekém például nagyon nem szimpi. De II. János Pál szerintem nagyon jó pápa volt.
2016. jún. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem követik minden szavát nagyon sokan, de mindegy.


A pápa magának Szent Péternek az utódja, a Római Katolikus Egyház vezetője, tehát természetes, hogy bizonyos emberek odafigyelnek arra, amit beszél. Aztán hogy egyetértenek-e vele vagy sem, az más kérdés.


"Én hiszek Istenben de biztos vagyok benne hogy a pápa és a vatikán nem Istent szolgálja."


>Ha egy kívülálló látogatást tett volna a Kr.e. 7. századi Jeruzsálemben, hiszen valószínűleg ő is hasonló szavakat mondott volna. Mármint hogy hisz Istenben, de a zsidóknak semmi köze nincs hozzá. Isten azonban nem úgy gondolkodik, mint az ember. A zsidó nép abban az időben erkölcsi válságban volt, mégis megmaradt választott népnek akkor. Ugyanez igaz az Egyházra is. Az Egyház tagjainak bűnei nem befolyásolják magának az Egyháznak a státuszát, ami kb. 2000 éve töretlenül megvan.


Dante

2016. jún. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Az Egyház tagjainak bűnei nem befolyásolják magának az Egyháznak a státuszát, ami kb. 2000 éve töretlenül megvan."


Ha Jézus itt lenne a földön és látná szerinted mit szólna?

2016. jún. 16. 15:02
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

"Ha Jézus itt lenne a földön és látná szerinted mit szólna?"

Ugyanazt, amit akkor mondott, mikor itt volt...


Egyébként sokkal több pozitívum van az egyházban, mint negatívum, de ha véletlenül sikerül valahol egy alkalmatlan papot találni, akkor képesek azon napokig csámcsogni, mert hírértéke van. Az, hogy egyes helyeken naponta mennyi embernek adnak segítséget, élelmet, az már nem izgalmas.

2016. jún. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Szia kedves kérdező!

Ezeket úgy írod hogy katolikus vagy?

Amúgy egyetértek veled!


Ha érdekel bővebben a téma javaslom elolvasni ezt, egy Vatikánban dolgozó atya írta aki belülről is tapasztalt

és rálátott dolgokra:


[link]


Kérdésedre a válaszom: sajnos a legtöbb hívő még nem látja meg az összefüggéseket a történések között vagy rosszindulatnak gondolják azt ha valaki bírálja a pápát!

A katolikusok nagy része engedelmességre van vagy kötelezve - papok, szerzetesek, - vagy szoktatva - egyszerű hívők!

2016. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Kérdésedre a válaszom: sajnos a legtöbb hívő még nem látja meg az összefüggéseket a történések között vagy rosszindulatnak gondolják azt ha valaki bírálja a pápát!

A katolikusok nagy része engedelmességre van vagy kötelezve - papok, szerzetesek, - vagy szoktatva - egyszerű hívők!"


Nem kellene vakon elhinni mindent. Nem kell hozzá sok ész hogy lássuk, a vatikán tevékenysége teljesen ellentétes Jézus tanításával.

2016. jún. 17. 10:23
 7/11 Roxy333 ***** válasza:
100%
Kedves kérdező,ezt inkább az érintett emberektől kellene megkérdezni. Én,aki ezt nem teszem,vagy bárki,aki nem teszi,nem tudja helyettük megindokolni.
2016. júl. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdező,ezt inkább az érintett emberektől kellene megkérdezni. Én,aki ezt nem teszem,vagy bárki,aki nem teszi,nem tudja helyettük megindokolni."


Ha te nem teszed, akkor a kérdés sem neked szól, így teljesen felesleges volt ez a hozzászólásod.

2016. júl. 23. 18:09
 9/11 Roxy333 ***** válasza:

" Ha te nem teszed, akkor a kérdés sem neked szól, így teljesen felesleges volt ez a hozzászólásod. "


Ha figyelmesebben elolvastad volna,pedig gyönyörűen ki tudtad másolni,láttad volna,hogy nem csak a magam nevében beszéltem. Mások szívügyeit,hogy kit mi okból szolgálnak,nem csak én nem tudom,de a többi kommentelő sem,ők is csak tippelhetnek. Ez igazán fejben dől el,ha ismersz olyan embert,aki kívülálló,és mégis a másik fejében zajló dolgokat meg tudja neked fejteni,akkor pacsi. Addig viszont a kérdésed a felesleges.

2016. aug. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Ha figyelmesebben elolvastad volna,pedig gyönyörűen ki tudtad másolni,láttad volna,hogy nem csak a magam nevében beszéltem. Mások szívügyeit,hogy kit mi okból szolgálnak,nem csak én nem tudom,de a többi kommentelő sem,ők is csak tippelhetnek. Ez igazán fejben dől el,ha ismersz olyan embert,aki kívülálló,és mégis a másik fejében zajló dolgokat meg tudja neked fejteni,akkor pacsi. Addig viszont a kérdésed a felesleges."


Látom nem érted. Nem neked szólt a kérdés, és nem érdekel a véleményed sem. Kérlek ne itt tippelj, illetve jó tanácsként mondom hogy ne szólj bele olyasmibe amihez nem értesz.

2016. aug. 2. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!