Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a veszprémi...

Mit gondoltok a veszprémi érsekről? Nektek is szimpatikusabb, mint a pápa?

Figyelt kérdés

Van róla egy cikk:

[link]


A pápa számomra olyan idegen.Amikor olvasok róla, hogy mit mondott, mindig ledöbbenek.Ugyanazt szajkózza, mint azok a politikusok, akiket utálok.



2016. júl. 30. 18:53
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:

00.17.


Nem igaz, amit az 56-os menetültekről írsz.


Bizony, csak Ausztriáig voltak menekültek. Ott kapták meg a menekült státuszt és konvenciós útlevéllel mentek tovább.


A következő országba már bevándorlóként érkeztek. Európában pedig a konvenciós útlevéllel papírforma szerint bármelyik országban állandó tartózkodási engedélyt kellett -lehet, hogy még ma is kell- adni annak, aki kéri. Persze, mindenütt vannak speciális szabályok, amiket ha nem tud valaki, akkor főleg nyelvismeret híján, már azt sem tudja valaki, hogy mit kéne kérnie.


Hogy mégis miért mondják, hogy az 56-osok menekültként mentek más országokba? Mert szégyellnék a befogadó országok, hogy bevándorlóként engedték be őket. Sokkal jobban hangzik, hogy menekülteket fogadtak be, ami tényszerint igaz is, hiszen menekült útlevéllel érkező embereknek adtak állandó tartózkodási engedélyt. De nem menedékjogot. A menedékjogot már Ausztriában megkapták.

2016. aug. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:

szp72:


@ Ezt nem mondta. Nem mondta, hogy mind terrorista, aki ide jön.


Azt mondta, mind céllal, küldetéssel jönnek, elfoglalni Európát.


@ Az iszlám térítő vallás akár a kereszténység, a muzulmánnak hitbéli kötelessége terjeszteni az igaz hitet.


Ja, akkor az 56-os menekültek is téríteni mentek, mert a keresztlnység egy térítő vallás. Te jól érzed magad?

Attól, mert a vallásuk térítő (akárcsak a miénk), még nem térítés céljával jönnek ide, hanem háború elől MENEKÜLVE.


@ Én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a muzulmánok döntő többsége ez alatt tényleg csak békés szelíd módszereket ért.


Kit érdekel, miben vagy és miben nem vagy biztos? A tények makacs dolgok, és tény, hogy háború elől menekülnek, nem téríteni jönnek.


@ A muzulmán bevándorlás nem új keletű, most pusztán csak felerősödő.


Így van. És eddig is túlélte Európa...


@Ahogy az eddigi bevándorlók viselkedtek, nagy valószínűséggel úgy fognak az újak is.


Ne általánosíts! Attól mert te kretén vagy, én nem föltétlenül vagyok kretén, pedig mindketten magyarok vagyunk. Ugyanez a helyzet a muszlimokkal is. Undorító ez az általánosítás, pár tucat terrorista alapján ítélkezel milliók fölött. A móri mészáros keresztény magyar volt, én is keresztény magyar vagyok, de kikérem magamnak, hogy hozzá hasonlítsanak, és minden keresztényt vagy minden magyart mészárlónak állítsanak be! És keresztényhez mérten nem használunk kettős mércét, tehát másokkal is úgy bánjunk, ahogy szeretnénk, hogy velünk bánjanak!


@Városrészek, muzulmán negyedek vannak, ahol nem tanácsos nem muzulmánnak tartózkodnia.


Ez rendészeti kérdés, a rendőrség kellene megoldja. Olyan nincs, hogy ha a rendőrség elvégzi a dolgát, ilyen helyek legyenek. Valószínűleg maguktól mondtak le ezekről negyedekről, ahogy a szegény gettókról általában lemond a rendőrség (nálunk is), aki ott él, nem fontos, hagyhatjuk, hogy ott rohadjanak meg mind...


@A muzulmánok többsége nem érzi magáénak az európai kultúrát, nem alkalmazkodik hozzá, hanem egyre inkább ő akarja majd megváltoztatni.


Van erről reprezentatív felmérés? Hol olvasható? Vagy csak aljas, gyűlölködő gyanusítás, mert akkor nem érdekel. Romániában hatvanezer őshonos török és tatár muzulmán él, századok óta békében a keresztényekkel, és soha, semmilyen terroreseményre nem volt példa az általuk lakott régiókban. Az általánosításod egy idiotizmus (mint rendesen, hozod a formád), amely nem számol sem a sok millió őshonos európai muzulmánnal (törökök, tatárok, bosnyákok, albánok stb.), sem pedig a sok-sok millió békés bevándorlóval.


@ Az érsek részéről szerintem ez csak sima józanság. De valóban éppenséggel lehet az is.


Nyugodt lehetsz, az!


@ Én nem tettem egyenlőséget sehova. Nem mondtam, és az érsek sem, hogy ne segítsünk. De úgy segítsünk, hogy az jó legyen.


Jelenleg viszont sehogy nem segítünk, megtagadjuk tőlük még a menekült státusukat is, sem táborba, sem sehogy nem akarjuk befogadni, nincsenek katonáink Szíriában, és külföldi menekülttáborokat sem támogatunk. Ehelyett milliárdokat költünk közpénzből az ellenük való uszításra!


@Már pedig a tapasztalat azt mutatja, hogy nem jó a muzulmánok többségével vagy legalábbis jelentős részével együtt lakni.


Nem. A tapasztalat azt mutatja, hogy a muzulmánok törpe kisebbségével nem jó együtt lakni, elsöprő többségük rendes, tisztességes ember.


@Azt kell látni, hogy integrálhatatlanok vagy legalábbis nehezen integrálhatóak.


Azt kell látni, hogy ez egy sötét, agysorvasztó marhaság. Elsöprő többségük teljesen integrálható, és integrálódott is.


@Olyan cigányféle népség.


Hogy te milyenféle népség vagy, arról inkább ne beszéljünk. Zéró keresztényi magatartás sincsen benned. Én nagyon szégyellném magam a helyedben (de tudom, a bigott, álszent farizeusok épp attól azok, mert alkatilag nincs szégyenérzetük).


@Természetesen a cigányok között is van sok normális, s jó volna ha minél több lenne, de a döntő többségével vagy jelentős részével egyenlőre problémák vannak.


Persze, és ezekkel a problémákkal sem kezdünk a világon semmit, a megbélyegzésen kívül.


@ Most mi a vészesen megterhelő? A havi egy merénylet vagy a havi kettő?


A merényleteket jórészt többedgenerációs európai állampolgárok követték el, akiket nem sikerült integrálni. Ezt a menekülteken, akik épp az ISIS elől menekülnek, nem lehet számonkérni. Ők az iszlamista terrorizmus első számú ÁLDOZATAI, és a magatokfajta aljas emberek szándékosan az üldözőikkel azonosítják őket.


@Hány millió problémás menekült?


Eddig kétszázezer menekültről beszélünk ebben a menekülthullámban (kétszázezerről egy ötszáz millió lakosú területen!!!).


@ Szerintem a mai helyzet nagyjából már elég megterhelő, s ha lehet választani, hogy Magyarország kér-e például a német állapotokból, én a magam részéről nemmel szavazok.


Kit érdekel, mire szavazol? Kit érdekel, hogy mire szavaz az emberek akárhány százaléka? Ha politizálni akarsz, tünés a politika rovatba!


Ez itt, jó reggelt kívánok, a VALLÁS rovat, és vallási szempontból az igazság nem demoratikus kérdés! Soha, semmilyen esetben nem lesz attól igazuk valakiknek, mert sokan vannak.

Épp ellenkezőleg: a KESKENY ÖSVÉNYEN kevesen járnak, a széles úton pedig sokan.


Keresztény szempontból a bibliailag is helyes, az Evangéliummal egybehangzó, Istennek egyedül tetsző keresztényi magatartás és álláspont a Ferenc pápáé ebben az esetben, nem a tied és nem a veszprémi érseké.

Aki ismeri az Evangéliumot, ezt tudja.


A vallási rovatban pedig csak a vallási igazság lényeges, nem az, hogy hányan vannak a széles ösvényen járók!

2016. aug. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 szp72 ***** válasza:
59%

@ Ne általánosíts!


Én egyáltalán nem általánosítok. Pontosan tudom, hogy sok nagyon rendes muzulmán van, s hogy a szélsőséges fanatikusok relatíve kevesen. Azonban a kettő között van egy csomó átmenet: enyhén problémás, közepesen problémás, nagyon problémás. Meglátásom szerint a muzulmánok összességében inkább problémásabbak.


@ Romániában hatvanezer őshonos török és tatár muzulmán él, századok óta békében a keresztényekkel, és soha, semmilyen terroreseményre nem volt példa az általuk lakott régiókban.


Az ősidők óta Európában a keresztényekkel együtt élők, vagy az áttért európaiak a legrendesebbek, a legbeilleszkedőbbek, akikkel valóban semmi probléma nincs. A mostani bevándorló muzulmánok azonban olyan területről érkeznek, ahol ők vannak többségben, s az ott kialakult számunkra meglehetősen idegen szokások és törvények szerint élnek. Ezek az emberek hozzánk érkezve szükségszerűen többé-kevésbé problémássá válnak, hiszen az egy másik világ.


@ Olyan cigányféle népség.

@ Hogy te milyenféle népség vagy, arról inkább ne beszéljünk. Zéró keresztényi magatartás sincsen benned.


Én tudom, hogy te magasabb keresztényi szintet képviselsz, de azért lehetnél egy kicsit jóindulatúbb. A cigányféle népségen azt értettem, hogy hasonlóan problémás, nehezen beilleszkedni tudó, több türelmet kívánó társadalmi csoportokról van szó. Önmagában tehát egyáltalán nincs semmi bajom azzal, hogy valaki muzulmán vagy cigány, ez meglehetősen rosszindulatú feltételezés, amire semmi okot nem szolgáltattam. Mindössze a különböző történelmi és társadalmi okok miatt többé-kevésbé hozzájuk rögzült helytelen magatartási formákat bírálom, amiktől bizony meg kéne szabadulniuk, ahogy a magyaroknak is a magukétól. Keresztényként tudhatnád, hogy a Biblia is bírálja különböző népek rossz szokásait, úgymond általánosít, de szó nincs arról, hogy mindenki olyan vagy egyformán olyan lenne.


@ Természetesen a cigányok között is van sok normális, s jó volna ha minél több lenne, de a döntő többségével vagy jelentős részével egyenlőre problémák vannak.

@ Persze, és ezekkel a problémákkal sem kezdünk a világon semmit, a megbélyegzésen kívül.


Te lehet, hogy nem. Valószínűnek tartom akkor, hogy kettőnk közül én adtam több erkölcsi és anyagi segítséget. Mindenesetre én nem megbélyegzek, hanem nevén nevezem a problémát. Ha én például azt mondom, hogy a magyar önpusztító nép, akkor nem megbélyegzek, s főleg nem általánosítok, hanem megnevezem a magyarság egyik gyógyításra váró rákfenéjét.


@ Nem. A tapasztalat azt mutatja, hogy a muzulmánok törpe kisebbségével nem jó együtt lakni, elsöprő többségük rendes, tisztességes ember.


Lakjál muzulmán negyedben s majd akkor járjon a szád. Mondjuk én sem laktam még velük, nagyobb tapasztalatom a cigányokkal való együttélésről van, ha az ehhez hasonló, szerintem az nem annyira jó. Persze ismerek cigányokat, akikkel örömmel együtt laknék, nyilván muzulmánban is sokan vannak ilyenek, de most nem róluk beszélek.


@ A muzulmánok többsége nem érzi magáénak az európai kultúrát, nem alkalmazkodik hozzá, hanem egyre inkább ő akarja majd megváltoztatni.

@ Van erről reprezentatív felmérés? Hol olvasható? Vagy csak aljas, gyűlölködő gyanusítás, mert akkor nem érdekel.


Tudod, sok van ilyen. A multikulturális társadalom csődjéről, a bevándorlók beilleszkedési nehézségeiről szóló olvasmányok. Például Merkel kancellár arról panaszkodik, hogy a németországi törökök nem akarnak megtanulni németül. Más muzulmánok meg burkában akarták járatni asszonyaikat, ami a franciákat zavarta. Lehet olvasni a nőket ért különféle atrocitások feltűnő megszaporodásáról (a legtöbb bevándorló fiatal férfi), zavargásokról, gyújtogatásokról, muzulmán negyedek koszosságáról stb.


@ Városrészek, muzulmán negyedek vannak, ahol nem tanácsos nem muzulmánnak tartózkodnia.

@ Ez rendészeti kérdés, a rendőrség kellene megoldja.


Szerintem elsősorban az ott élő bevándorlóknak kéne úgy élniük, hogy ne kelljen minden utcasarokra rendőrt állítani. A karhatalom szükséges rossz, a migráns áradat fékezésére és fegyelmezésére is úgy tűnik, hogy szükséges. Ezek nem az a fajta népek (tisztelet a kivételnek) amelyek türelmesen megvárják még regisztrálják őket, törvényesen beengedik őket az országokba, hanem mennek a saját fejük után, nekik erre úgy érzik joguk van. Cseppet sem erőszakosak, alázatos békés menekültek, akik hálásak minden kis segítségért.


@ A merényleteket jórészt többedgenerációs európai állampolgárok követték el, akiket nem sikerült integrálni.


És most jönnek a könnyen integrálhatók? Én attól tartok, hogy ezek nagyjából olyan muzulmánok, mint amilyenek eddig jöttek.


@ Ezt a menekülteken, akik épp az ISIS elől menekülnek, nem lehet számonkérni. Ők az iszlamista terrorizmus első számú ÁLDOZATAI, és a magatokfajta aljas emberek szándékosan az üldözőikkel azonosítják őket.


A háború elöl menekülnek, a nehéz körülmények elől. A legtöbbjük azonban nem az életét menti, hanem valami szebb jövőt szeretne, tehát igazából gazdasági bevándorló, migráns, aki többre vágyik a sátorozásnál. Ez persze önmagában nem bűn, csak sajnos olyan sokan vannak, s olyan csekély a képzettségük nincs reális esélyük a sátorozásnál többre.


@ Eddig kétszázezer menekültről beszélünk ebben a menekülthullámban (kétszázezerről egy ötszáz millió lakosú területen!!!).


Te mondod magadat tájékozottnak? Azt se tudod miről van szó. Csak 2015-ben több mint 1 millió ember érkezett Európába, s további milliók jönnének.


@ Jelenleg viszont sehogy nem segítünk, megtagadjuk tőlük még a menekült státusukat is, sem táborba, sem sehogy nem akarjuk befogadni, nincsenek katonáink Szíriában, és külföldi menekülttáborokat sem támogatunk. Ehelyett milliárdokat költünk közpénzből az ellenük való uszításra!


Ez nem igaz, vagy hazudsz vagy tájékozatlan vagy. Sok segítséget kaptak és kapnak. Sokan táboroztak és táboroznak Magyarországon. S ha nem törvénytelenül lépnék át tömegével a határt akkor nem kellett volna a kerítés se. Ha pedig nem akarnának minden áron és tömegével a nyugati országokba menni, ahonnan visszatoloncolnák őket ide, akkor nem kéne a népszavazás sem. A magyar kormány legalábbis megígérte, hogy támogatni fogja a menekült táborokat, de azok ne itt vagy döntő többségében ne itt legyenek.

Most mi a cél? Hogy minél több bevándorlónk legyen vagy minél több segítséget kapjanak? Ha az utóbbi, akkor nem itt kell táborozni.


@ nem térítés céljával jönnek ide, hanem háború elől MENEKÜLVE.


Az elsődleges szempont valószínűleg valóban nem ez, hanem a csábító jólét. De majd ha tapasztalja, hogy igazából itt sem könnyű, s hogy a "hitetlenek" meg milyen jól megy, akkor fogékonyabbá válik a vallási vezetők demagóg dumájára, akik már viszont jóval tudatosabban akarnak téríteni. Az elégedetlen vallásilag befolyásolható tömegek könnyen a gazdag "hitetlenek" ellen hangolhatók. Az ISIS mindenhol toboroz, s mindenhol talál is követőket, mert hitetlenek elleni harc azért elég mélyen ott van iszlám hagyományában. Nyilván nem lesz mindenki szélsőséges terrorista, de ahogy tömegük egyre nő, úgy fogják az igényeiket is egyre radikálisabban képviselni s megvalósítani.


@ A muzulmán bevándorlás nem új keletű, most pusztán csak felerősödő.

@ Így van. És eddig is túlélte Európa...


Várd csak ki a végét. Ha jönnek, jönnek és jönnek, akkor előbb-utóbb többségbe kerülnek, s nem a befogadó ország akarata lesz a meghatározó, hanem az övék. Nem ők fognak alkalmazkodni, hanem az európaiaknak lesz muszáj őhozzájuk, míg végül a muzulmán többségű államokban uralkodó viszonyok nem lesznek.

Az egyszerű migráns ezt persze így nem gondolja át, ő csak migrál a jobb élet reményében. De könnyen lehet hogy vannak akik nagyon is átlátják, hogy a muzulmán vallásúak menekült áradata Európába az iszlám pozícióit fogja erősíteni, s az igaz vallás terjedését a "hitetlenek" felett.


Keresztény lelkülettel persze ezt is ki lehet bírni, s eléggé úgy alakulnak a dolgok, hogy lehet, hogy ki is kell.

2016. aug. 14. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

Na jó, a szokásos hazugságokon és csúsztatásokon túl vagyunk, beszéljünk a tényekről is:


- Az Európai Unió egy 510 millió lakosú, a világ GDP-jének 30%-át (18,4 EZER MILLIÁRD dollárt) adó népes és gazdag terület.

- Szíria egy 22 milliós lakosú, rendkívül szegény és háború sőjtotta ország.

- Ha kivétel nélkül MINDEN egyes szír állampolgár bejönne az EU-ba, akkor az összlakosság 3,77%-át tennék ki (igen: HÁROM EGÉSZ HETVENHÉT SZÁZALÉKÁT! Az ÖSSZES szíriai!).

- A jelenlegi menekülthullámban 200000 (KETTŐSZÁZEZER) menekültről beszélünk, amit ha mind egy szálig befogadnánk (mint ahogy nem fogunk), akkor az EU összlakosságának 0,039%-át tennék ki.

- Ha minden bevándorlót befogadnánk és építenénk nekik egy külön menekültvárost, az illető város nem kerülne be még az Európai Unió SZÁZ LEGNÉPESEBB VÁROSA közé sem (a századik a 315 ezer lakosú Catania Olaszországban, tehát az EU századik legnépesebb városa is épp SZÁZEZER fővel több lakosú, mint az ÖSSZES menekült, akikről beszélünk).


Az tehát egy nevetséges, de sötét, rosszindulatú és tudatos hazugság, hogy itt lassan többségbe kerülhetnek a muzulmánok EU-szinten. Ahhoz épp csak 95%-kal kellene többet beengednünk, mint eddig összesen, a mostani menekülteket is beleértve.

De folytassuk a TÉNYEKET:


- Szíriában 2011 márciusa óta (tehát ÖT ÉVE!) véres polgárháború dúl, a világhatalmak és a régió nagyhatalmainak komoly támogatásával és részvételével. Ez ma már lassan HOSSZABB IDŐ, MINT A TELJES MÁSODIK VILÁGHÁBORÚ.

- Szíriában csak a harcoló alakulatok összlétszáma NÉGYSZÁZEZER fő (dupla annyi ember, ahány menekültről beszélünk).

- A polgárháború alatt szíriában 280000 (KETTŐSZÁZNYOLCVANEZER) ártatlan, civil, polgári áldozat halt meg. Épp nyolcvanezerrel több, mint ahány menekültről beszélünk.

- A 22 milliós Szíriából eddig mintegy 1000000 (EGY MILLIÓ) ember menekült el, a lakosság száma ma is 21 millió körülire tehető. Az összes menekült a szíriai összlakosság mintegy 4,5%-át (igen, NÉGY ÉS FÉL SZÁZALÉKÁT!) teszi ki. Ezzel a szíriaiak a földjükhöz, otthonukhoz háborús időben is leginkább ragaszkodó, a legnehezebben elvándorló népcsoportok egyikének tekinthetőek a világ legújabb kori történelmében. Nem hiszem, hogy Magyarország lakosságának 95%-a kitartana öt éven keresztül egy véres polgárháborúban, hiszen így is százezrével futnak külföldre, pusztán a megélhetés, a pénzhajhászás kedvéért a senki által sem üldözött magyar MEGÉLHETÉSI BEVÁNDORLÓK! Csak Nagy-Britanniában annyi magyar megélhetési bevándorló él, amennyi menekültről ÖSSZESEN beszélünk a jelenlegi menekülthullámban.


Az tehát egy még rosszindulatúbb, még sötétebb, gyalázatos hazugság, hogy itt szervezett és nagy tömegű, hódító jellegű elvándorlásról lenne szó. A szíriai lakosság 95%-a olyan megdöbbentően kitartó a saját szülőföldje mellett, amit egyetlen európai állam polgársága sem nagyon reprodukálna hasonló helyzetben, egy ÖT ÉVE TARTÓ, véres polgárháború idején.


Ehhez mérten tessenek megítélni Ferenc pápát és a veszprémi érseket is, ne a magyar kormány gyűlöletpropagandájához képest, mert ezek a TÉNYEK.

2016. aug. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:

[link]


Böjthe Csaba: Ferenc Pápa gesztusa


„Döbbenetes gesztus! Ferenc pápa személyesen elment Európa határára, és onnan Rómába, a saját repülőgépén magával vitt 12 szíriai menekültet. Saját költségére befogadott olyan egyszerű kisgyermekes családokat, akiknek a nagypolitika a házát lebombázta. Ezek az emberek történetesen mohame­dánok. Kemény prófétai tett! A félelem, az előítélet falán hatalmas rést ütött Krisztus nevében Ferenc pápa!“ (Böjthe Csaba)

2016. aug. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

[link]


Böjte Csaba: Lenne egy kérdésem Ferenc pápa kritikusaihoz


„Divat lett kritikus hangvételű nyílt leveleket írni Ferenc pápának!! A pápához leveleket írokhoz lenne nekem is egy nyílt kérdésem: vajon Jézus Krisztus mit szólna Ferenc pápa helyett a ma emberéhez?? Gondolkozzunk el, vajon egy jó keresztény mit tenne ma??

Mindinkább úgy gondolom, hogy nem csak két ezer évvel ezelőtt, de ma is megfeszítenék az emberek Jézus Krisztust őszinte tanításáért!! Szomorú szívvel, Csaba t.“

2016. aug. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

Ferenc pápának van SAJÁT repülőgépe?


Vagy milyen SAJÁT költségére fizetett akármit is?


A Vatikán állami költségéről van szó, nyilván.


Nem hiszem, hogy Ferenc pápa akármiért is, amit használ, vagy elfogyaszt, megdolgozott.


Az imádkozásból éhen is halhatna.

2016. aug. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:

[link]


A magyar püspök Ferenc pápa mellé állt Orbánnal szemben


„Amíg szegények vannak köztünk, nem ringathatjuk magunkat a kényelmünk illúziójában, nem ülhetünk nyugodtan a kényelmes lakásunkban, a terített asztalunknál, autóval, nyaralóval a hátunk mögött.“


„szedjük össze magunkat és gondoljuk végig, hogy egész egyszerűen nem tartható a mi luxus életvitelünk. Milyen alapon mondjuk, hogy nekünk ehhez a kényelemhez jogunk van, másoknak meg nincs?“


„Mi mindig csak Nyugatra tekintünk, mint az a gyerek, aki a tornasor közepén állva csak a magasak felé fordul irigykedve. Az olyan természetes, ha egy orvos elmegy tőlünk Nyugatra hatszor annyit keresni. De ha hozzánk jönne valaki? Az maradjon csak otthon? Nekünk ebben a tornasorban a legutolsót kellene figyelnünk. Benne ugyanis a mindent teremtő Isten van közöttünk.“


„... egy katolikus pap nem fogadhatja el azt a sokszor hallott érvelést, hogy azért nem fogadunk be bevándorlókat,

mert veszélybe kerül a vallásunk és a kultúránk, és különben is, az iszlám az eredeténél fogva uralkodni akar. Nem toleráns, nem integrálódik.“


„K omolyan vesszük-e Jézus szavait, amikor arról az emberről beszél, aki egyre nagyobb csűrökbe gyűjti a termést: te szerencsétlen, még az éjjel számon kérik rajtad a lelkedet. Kié lesz, amit gyűjtöttél? Ha fékezni akarjuk a bevándorlást, akkor ezeket az egyre nagyobb csűröket ne itt építsük fel, hanem ott, ahol lényegesen nagyobb a szegénység. És ne morzsákat szórjunk az éhezőknek.“


(Beer Miklós, váci megyés püspök)

2016. aug. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

[link]


Várszegi Asztrik: „Bajban vannak, akik eddig pokollal meg kénkövekkel riogattak”


„– Mit gondol, amikor arról beszélnek politikusok, hogy a „keresztény Európa megvédése a tét”, vagy „Európát a kereszténység különbözteti meg a többi kontinenstől”?


– Annál találóbbat, mint amit egy angol történésznél olvastam, nehezen mondhatnék: Európa, úgy ahogy van, minden esendőségében keresztény konstrukció. És lám, mire jutottunk? De ki tudja, mi lett volna – teszi hozzá –, ha nincs kereszténység? A hagyományaink, a tradícióink ízig-vérig keresztény gyökerűek, de ez nem jelenti, hogy cselekvésben és hozzáállásban is azok vagyunk. A keresztény Európa, keresztény Magyarország utópia, ábránd. Akik az ellenkezőjét hangoztatják, őszintén feltehetnék a kérdést: tényleg a kereszténységünket védelmezzük? Nem inkább a jólétünket, a kényelmünket és a biztonságunkat féltjük?“


(Várszegi Asztrik, pannonhalmi bencés főapát).

2016. aug. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
Summa summárum, a magyar katolikus főpapok, papok és szerzetesek közt is maradt azért még néhány keresztény (a szó valódi értelmében), aki az Evangélium szellemében, és nem az aktuális magyar belpolitikai közhangulat szellemében próbálja vezetni a rábízott nyájat. Inkább az ő szavukra figyelnétek!
2016. aug. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!