Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a veszprémi...

Mit gondoltok a veszprémi érsekről? Nektek is szimpatikusabb, mint a pápa?

Figyelt kérdés

Van róla egy cikk:

[link]


A pápa számomra olyan idegen.Amikor olvasok róla, hogy mit mondott, mindig ledöbbenek.Ugyanazt szajkózza, mint azok a politikusok, akiket utálok.



2016. júl. 30. 18:53
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
81%

Hát pedig, kedves kérdező, ez esetben a Pápa álláspontja véletlenül épp egybeesik Isten akaratával és a Biblia álláspontjával, Jézus tanításával (ezt reformátusként mondom).


A veszprémi érsek meg a magyar katolicizmus legrosszabb, Istentől legelrugaszkodottabb reflexeit viszi tovább, tanítása szemben állaz Evangéliummal, sajnos, mintha nem is keresztény ember mondaná.


Magyar katolikus viszonylatban sajnos hagyományosan is nagyon sok az ilyen, a politikának befeküdt, saját hitét is szembe köpő főpap, aki elárulja az Evangéliumot a nacionalista, gyűlölködő propagandáért, esetleg politikai érdekekért.


Helyette, ha már az a szerencsétlenség ért, hogy katolikus vagy, akkor már inkább figyeld Böjthe Csaba tanításait, a váci püspököt, vagy legalább Erdő Pétert (bár utóbbi sem mindig kóser). Maradtak még igaz szavú, valódi keresztények a katolikus egyházban is, nem kell az ilyenekkel foglalkozni, mint a veszprémi érsek.


És vigyáz: nem neked kell tetszedjen, amit egy pap beszél, hanem Istennek! A veszprémi érsekkel pont ez a baj: az embereknek enged, nem az Istennek, populista, ráadásul a hatalom talpnyalója.


Egy igaz keresztény akkor is kimondja az igazságot, ha azzal népszerűtlen lesz. A pápa most így tett!

2016. júl. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
51%
A veszprémi érsek tulajdonképpen jó keresztény, csak ennek a Jézus Krisztus nevű zsidónak a tanítása irritálja.
2016. júl. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
77%
Katolikusként egyetértek az elsővel. Nem Jézus tanítását követi.
2016. júl. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
49%

Az egész magyar katolikus egyháztól hányingerem van.

Márfi pedig díszpéldánya a Fidesznek lefekvő, a vallást a politikával keverő, haszonleső birkapásztornak, aki a híveit szó szerint birkának tartja.

2016. júl. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
65%

Visszaolvasva a soraimat (én írtam az első választ), kicsit antikatolikusra sikerült a válaszom. Elnézést, ha hitében bárkit megsértettem, egy másik vitában húzott fel valaki, és azzal az indulattal válaszoltam itt is. A válasz érdemi részét viszont fenntartom a veszprémi érsekkel kapcsolatban. Az igazságosság jegyében pedig hozzáteszem: minden egyháznak vannak ilyen hamis prófétái, báránybőrbe bújt farkasai. Nekünk is van egy Hegedűs Lórántunk, sajnos. Ő is gyűlöletkeltésre használja az Evangéliumot :-(

Mentségünkre annyi szolgál, hogy tőle legalább elhatárolódott a zsinat, és fegyelmit kapott (de nem palástvesztést, sajnos, amit érdemelt volna). De a mi lelkészeink sem jobbak sokszor a Deákné vásznánál.


Még szerencse, hogy - ahogy egy református püspök mondta egyszer viccesen - "az Úristen kegyelme olyan végtelen, hogy egyházunkat még a papjai ellenére is meg tudja tartani". Így van ez a katolikus egyházzal is, nem az ilyenek szavára kell figyelni, van igaz ember is elég, aki prófétai lelkülettel szól. Én például Böjthe atyát nagyon tisztelem. De persze jellemző, hogy ő egy árvaházat vezet, egyszerű szerzetesként, a veszprémi főgyűlölködő meg egy milliós nagyságrendű érseki tartományt. Vajon miért nincs ez fordítva soha, legalábbis a magyar egyházban? Miért nem Böjthe lett érsek és ez az alak egyszerű szerzetes, árvák megmentője?

A válasz egyszerű: mert az egyikben elég ALÁZAT van, a másikban meg elég nagyravágyás ahhoz, hogy azt és úgy csinálja, amit és ahogy. De amúgy egy barátom szavaival élve: mindenki ott van, ahol mit keres. :-)


A pápátoknak meg örüljetek (ha már mindenképp kell nektek pápa), mert az eddigi tettei és nyilatkozatai alapján rég nem vol hozzá fogható.

2016. júl. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 Andizsuzsi ***** válasza:
45%
Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Mind a Biblia, mind a Korán olvasását tudnám neki javasolni.
2016. júl. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:

# 5/6 Időpont ma 21:56

+10!

2016. júl. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
71%

"Sohasem gyaláztam a musz­li­mo­kat, de nekik teljesen mások az erkölcseik, mint nekünk. Ami nálunk bűn, náluk erény. Ami szerintünk nem olyan nagy vétek, szerintük halálos bűn. Például nekik egy kafirt, azaz hitetlent átverni, kifejezetten jó cselekedetnek számít. Ezzel tisztában kell lenni, anélkül, hogy elítélnénk őket. Senki nem akarja őket bántani, magam sem gyűlölöm őket, sőt szeretem és tisztelem."


Ja, tehát valakiről azt mondani, hogy hazug csaló, az nem gyalázás, hanem a szeretet és tisztelet jele. Milyen az, amikor valakit ez az ember NEM tisztel? :D


Ferenc pápa az igazi keresztény, nem ez az érsek.

2016. júl. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%

„A pápa számomra olyan idegen.Amikor olvasok róla, hogy mit mondott, mindig ledöbbenek.Ugyanazt szajkózza, mint azok a politikusok, akiket utálok.”


„Éhes voltam, és adtatok ennem. Szomjas voltam, és adtatok innom. Idegen voltam, és befogadtatok. Nem volt ruhám, és felruháztatok. Beteg voltam, és meglátogattatok. Börtönben voltam, és fölkerestetek.”

Máté 25:35


Ezek szerint Jézus is ugyanazt szajkózta, mint a politikusok, akiket utálsz.

2016. júl. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
63%

"Én pedig azt mondom nektek, ne álljatok ellent a gonosznak. Aki megüti a jobb arcodat, annak tartsd oda a másikat is! Aki perbe fog, hogy elvegye a ruhádat, annak add oda a köntösödet is! S ha valaki egy mérföldnyire kényszerít, menj vele kétannyira! Aki kér, annak adj, s attól, aki kölcsönt akar tőled, ne tagadd meg!"


Mindenkinek megvan hozzá a joga, hogy ezzel ne értsen egyet, de ha így van, akkor ne nevezze magát az illető Jézus követőjének.


Megjegyzem nem leszólni szeretném azokat akik ebben a tanításban nem hisznek, nem tartom őket erkölcstelennek (én sem értek egyet ezzel), de legyünk tisztában azzal, hogy mit is tanított Jézus. Az meg hogy itt ki az "igazi" keresztény, egy értelmezhetetlen kérdés, mert ahány ember, annyi értelmezés.

2016. júl. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!