A keresztény hit kizárja a más hitűek hitvallásának elfogadását, megértését és tiszteletét?
Azokat, akik nem hisznek Istenben, azokat is elfogadják, csak nyilván nem azt hiszik, amit ők... A vallásukat meg nyilván nem nagyon fogják tisztelni, ha nem abban hisznek :D Nem is nagyon értem a kérdést :D
Az evangéliumot hívőnek és hitetlennek is hirdetni fogják, ez nem azt jelenti, hogy bárkit lenéznének, vagy nem fogadnának el.
elfogadását: kizárja ,persze
megértését: nem
tiszteletét: nem
Annak ellenére manapság a legtöbb neo-protestánsnak egyáltalán nem megy.
#1 Igen, természetesen én sem úgy értettem hogy egy keresztény ember a sajátjaként fogadná el. Hanem hogy elfogadja azt hogy másik ember másban éli hitét. És ebből kiindulva magát az embert és a hitét elfogadja.
"A vallásukat meg nyilván nem nagyon fogják tisztelni, ha nem abban hisznek :D Nem is nagyon értem a kérdést :D"
Pedig egyszerű, megadhatom e a tiszteletet mint keresztény a másiknak, és vele az élő hite tárgyának is anélkül hogy ilyen felsőbbrendűségi tudat előjönne. Természetesen úgy hogy saját hitem is megmarad.
"#1 Igen, természetesen én sem úgy értettem hogy egy keresztény ember a sajátjaként fogadná el. Hanem hogy elfogadja azt hogy másik ember másban éli hitét. És ebből kiindulva magát az embert és a hitét elfogadja. "
Mit jelent azt elfogadás? Nem utálunk senkit se (se a hite alapján, se tettei alapján, se semmi alapján), viszont azt valljuk, hogy Jézuson keresztül vezet az út Istenhez, csupán jó cselekedetek ehhez kevesek. (Zsidók és muzulmánok szernt a törvények betartása vezet Istenhez, ezzel ellentétben a keresztyénség szerint mindenki bűnös, ezért azzal hogy a bűnök közt néha vagy akár gyakran még jót is csinálsz, az szükséges egy keresztyénnek, de önmagában kevés.)
"megadhatom e a tiszteletet mint keresztény a másiknak, és vele az élő hite tárgyának is anélkül hogy ilyen felsőbbrendűségi tudat előjönne. Természetesen úgy hogy saját hitem is megmarad."
Megadhatod. Ha nem hiszel a mikulásban, de valaki hisz, azt tiszteletben tudod tartani? :D Ha igen, akkor ez is megy :D Ha nem, akkor nagyon ez se fog :) Lehet rossz példa, de érted. Ez személyfüggő, ki teszi szóvá, ki nem annyira, és ki mennyire tudja tisztelni a másik vallását. Nem nagyon lehet beskatulyázni a keresztényeket sem
kérdésedre a válasz egyszerű, igen a keresztényeknek el kell fogadnia tiszteletben kell tartania és meg kell értenia, hogy a másik ember másképp gondolkodik, addig amég ezzel őt nem sérti, és megpróbálhatja meggyőzni a saját hite helyességéről
ez utóbbit azért emelem ki, mert sok ateistának szokása, hogy ha egy keresztény ismerőse mondjuk azt mondjan eki "akor nem érek rá, templomban leszek, illetve ha akarsz gyere te is, és utána akkor mehetünk együtt" az már a "tukmálja a hitét" de a keresztény ember tűrje el az ateisták alandó csesztetését, miszerint nem egyszerűen hűséges akar maradni a párjához hanem impotens, nem tisztességesen akar üzletelni hanem gyáva, stb stb
Szia
Nem tudom elfogadni azt a tanítást, amit nem lehet a Bibliából alátámasztani, ezért logikus, elfogadni sem tudom, de tiszteletben tartom mindenki véleményét, függetlenül attól, miben hisz. Isten soha nem vette el az embertől a szabad akarat gyakorlását. Isten soha nem erőltette senkire a véleményét, de a "nem igaz" elfogadását ő sem teszi. Egy keresztény megpróbálja Itsen szemszögéből látni az életet és a tanításaihoz igazítani a szját életét, mert Isten jobban tudja mint mi emberek:-)
Köszönöm a válaszokat, jók. :)
#7
Igazad van, a kereszténységen belül is vannak szélsőségesek. És mérsékeltebb hívők.
Értem KZitus. Nyilván mindenki a maga hitnézetét vallja igazabbnak.
De, például egy asztalnál a veled szemben ülő embernél el tudod e fogadni hogy ő más hitvallású? Ő neki is erős élő hite van, de a hit tárgya nem egyezik teljes mértékben a tiéddel. Nyilván nem kell vele egyet érteni.
De el tudod e fogadni hogy rendelkezik élő hittel, és boldog tud abban lenni? Ergo nem csak a te hitvallásod adja meg, vagyis nem csak az jár azon a bizonyos úton.
Sikerülhet e a beszélgetés a másik vallású emberrel az asztal túloldalán, anélkül hogy elfajulna piszkálódásba, mert ő más hívő? És sikerülhet e elkerülni azt hogy állandóan a magam hitét állítom be abszolút igaznak már-már felsőbbrendűen és tényszerűen a nyitottság teljes hiányával?
Természetesen ezek(mint keresztény) nem jelentenék a hitem feladását.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!