Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi a Naprendszer...

Jehova Tanúi a Naprendszer bolygóit hogyan szokták nevezni?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem ezt mert úgy tudom hogy ez a vallási csoport kerül minden olyat ami pogány eredetű.

2016. márc. 18. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ez kezd egyre szánalmasabb lenni
2016. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

"ez kezd egyre szánalmasabb lenni"

Már régen elérte a mélypontot, azóta csak szinten marad.

2016. márc. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Mi a szándékod Barátom?

Persze sajnálom, hogy keresed a lehetőséget arra, hogy valamilyen hibát találj...

2016. márc. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ez a kérdés troll kérdés valóban de szerintem nem szánalmas, nem a szokásos "és mit eszik? és oxigént lélegzik?"


inkáb arra világít rá ,hogy jehova tanúi mennyi mindent elítélnek ,tiltanak ,sőt ördögien gonosznak igyekeznek beállítani mert azt nem feltétlenül említi a biblia(már az övék), vagy nem volt honos az első századi zsidó kultúrkörben

2016. márc. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3


Egy célom van a kérdéssel kapcsolatban. Méghozzá a válaszkeresés. Evidens hogy egy kérdésnek ilyen célja van általában. Én korábban hallottam erről a vallási közösségről, vagyis Jehova Tanúiról. És egyszer futólag sikerült is egy, az ebbe a vallási csoportba tartozó emberrel beszélgetni. Méghozzá normálisan és intelligensen. Az akkori téma alapján arra jutottam hogy ez egy korrekt keresztény irányzatnak tűnik. És szóba került az is a beszélgetés során hogy minden ami pogány eredetű attól ők tartózkodnak. Akkor erre rábólintottam, hogy rendben, oké. És csak később kezdtem el azon gondolkozni, hogy de várjunk az egész világ ráépül, konkrétan szerves részét képezi a pogány eredet, szokások, kifejezések, és még sorolhatnám.

És ebbe beletartozik a Naprendszerünk is. Ugyebár a bolygók jó része a görög-római mitológiából ismert Istenek nevét viseli. A törpebolygóknál szintén ez megfigyelhető. Kivétel a Haumea (Hawaii istenség) és a Makemake (rapanuik teremtő istene).

Oké, lehet hogy jobb lett volna egy másik témaválasztás a kérdéshez. Így érthető hogy egyes válaszok miért ilyenek.

Mindenesetre, szeretnék egy normális, egyenes, személyeskedéstől mentes választ arra hogy ez a vallási csoport, azaz Jehova Tanúi milyen elnevezéssel illetik a különböző égitesteket ha teljesen elhatárolódnak minden olyantól ami pogány eredetű.

Köszönöm.

2016. márc. 18. 15:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A nevükön nevezik őket,ha muszály de ilyen dolgokkal amúgy nem igazán foglalkoznak.

Egy volt tanú

2016. márc. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Szervusz.


Az, hogy bizonyos népben levő emberek neveket adtak némely égi testnek arról mi nem tehetünk.

ezek elterjedtek, és így lettek ismertek. De nem adózunk ezeknek sem imádattal, sem tisztelettel.

2016. márc. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Rendben van, szóval vannak engedmények ez ügyben, vagy másképp szólva nem indokolja külön kifejezések használatát az életben ez a hozzáállás.

Bár első körben az elhatárolódás kommunikálása úgy tűnt mintha teljes körű lenne a pogány eredettől. De akkor mégsem.

Még valami mit takar pontosan ez a nem adózunk imádattal és tisztelettel?

Hiszen a keresztény életmóddal a tisztelet is együtt jár. Míg a tiszteletlenség ellentétes vele. Az imádatot mondjuk megértem, de a tisztelet az teljesen más.


Még valami, a bolygók egy részének nevét már keresztény kultúrkörben adták meg. Sőt, a két törpebolygó (Haumea,Makemake) elnevezést már kifejezetten a tisztelet jegyében adták. Ami erény a keresztény emberhez hozzá tartozik tudtommal.

példa:

[link]

2016. márc. 18. 18:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszolóknak: tényleg szánalmas
2016. márc. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mondom, elismerem hogy jobb lett volna más témaválasztás a kérdéshez. De hirtelen ez jutott eszembe mivel némi érdeklődést mutatok a csillagászat, és az űrkutatás iránt.
2016. márc. 19. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!