Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány bordájuk van a férfiaknak...

Hány bordájuk van a férfiaknak? 11, vagy 12?

Figyelt kérdés
ádám egyik bordájábol alkotta meg Isten a nőt.
2010. márc. 23. 12:14
1 2 3 4 5
 41/44 A kérdező kommentje:
kedves 16:28 vajon egy szerető szülő megtiltana-e bármit a gyermekének, amiben örömét leli, ÉS veszélytelen? bizony, nem tesz ilyet. vajon ha mész egy kikövezett úton, és látsz egy nagy vaskerítést, mögötte gyönyörű tájat, szép növényeket, csobogó patakot, korlátozva éreznéd magad? valószínűleg. lehet, bosszantana, hogy nem mehetsz be oda, lehet (sokan ezt teszik) átmésznál a kerítésen, lehet elfűrészelnéd a rácsot, lehet, elkezdenél ásni, hogy átjuss, és ne legél korlátozva. de ha tovább mész, láthatotd a feliretot: vigyázz, oroszlán! ugye ebben az esetben már VÉDELEMNEK tekinted ezt a kerítést, nem pedig korlátnak? miért írom ezt? azért, mert a biblia ezt írja: sátán, mint egy ordító oroszlán, fel alá jár, hogy felfaljon mindenkit. jelen állapotok között melyikünk találkozna szívesen egy feldühödött oroszlánnal? bizony, nem szabad lekicsinyelnünk az a veszélyt, amit az a világ kínál, amiben sátán az isten. gyakorlatilag egy oroszlánketrecben vagyunk, a korlátok csak a NYITOTT biblia fényében látszanak, miként a biztonsági lézerfény is csak speciális szerrel tehető láthatóvá. azt tapasztalom, hogy habár tényleg van olyan dolog, amiről le kellett mondanom, pl a kábítószerezés, ugyanakkor attól a nem elhanyagolható veszélytől is mentesültem, amit az jelentett, hogy jönnek a rendőrök, és börtönbe zárnak. ezt írja a biblia:1 korintusz 6:12 "mindent szabad nekem, de nem minden hasznos, mindent szabad nekem, de nem hagyom, hogy bármi is a hatalma alá vonjon" nem tudom, érted-e, hogyan vonatkoznak ezek a szavak az életben hajszolható örömökre? mindaz jó, és mindazt megcselekszem, ami törvényes, és amivel nem ártok másoknak, de tartózkodom attól, aminek rossz következményei lehetnek, törvénytelen, vagy bárkire nézve veszélyes. pl jó lehet 200-al száguldani, de... Isten nem tagad meg semmit a követőitől, de a "korlátaival" képes megvédeni őket. ha szoktál imádkozni, tárd fel azt a kívánságodat a Teremtőnek, hogy meg akarod Őt ismerni, és meg akarod tudni, mit vár el Ő tölled, hogy részesülhess azokban az áldásokban, amit Ő megígért. elismerem, csábító a világ, de: 1 jános 2:15-18 "ne szeressétek a világot, se a világban lévő dolgokat. ha valaki a világot szereti, nincs meg benne az Atya szeretete, MERT MINDAZ, AMI A VILÁGBAN VAN- a test kívánsága, a szem kívánsága, az életben birtokolt javak látványos fitogtatása- NEM AZ ATYÁTÓL SZÁRMAZIK, hanem a világtól származik. azonkívűl A VILÁG ELMÚLÓBAN VAN,S VELE A KÍVÁNSÁGA IS, de aki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké" örökké, mondja. el sem tudjuk képzelni, milyen csodálatos lesz paradicsomi környezetben, fiatalon, boldogan, betegség és halál nélkül örökké élni. az lesz az igazi élet, nem ez a bajokkal teljes, 20-30-40-50-60-70 év, öregséggel, betegséggel, bajjal, halállal. te melyiket választanád?
2010. márc. 23. 17:04
 42/44 anonim ***** válasza:
A bordákra emlékszik még valaki? :)
2010. márc. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:

Szia, kerdezo.

Tegnap este elolvastam Ruth konyvet:)

De megmondom oszinten nem igazan ertettem, hogy miert pont ot hoztad fel. Elmagyaraznad?

2010. márc. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

Téosz üdv. küldi


Isten egy egységet (teológia filozófiája szerint) alkot magában, neki nincs szüksége egy másik ugyanakkora "lénynek" ,- már ha e szó közé szorítjuk Istent-, bármit is teremteni. A teremtést Isten úgy találta ki, hogy lesz kettő biológiailag ugyanolyan, de tulajdonságaiban eltérő, Isten teljességének a legnagyobb részét élvező, ami az ember. Ha csak a Isten által kreált világban gondolkodunk, elővehetem már sokszor ráutalt hellén filozófus tételeire, Hérakleitoszra, hogy egy dolog nem létezhet, egy valamivel összeköthető közös, de mégis tulajdonságaiban eltérő dologban. De ezt a tételt, fontos, hogy ne alkalmazzuk Istenre, mert e világ tételei nem egyenlőek Isten teljességével! Mindkettő egyenlő, nincs elnyomva egymástól, mert amiben valamelyik egy lyukat ás, épp a másik azt tömi. A "világi harmónia" ,pogány elmélet, csak az élőlényekre vonatkozik, mert akkor egy Isten elleni ormótlanság, a bálványimádás fejlődne ki belőle. A Bibliát ugyanazzal a szakértelemmel és különböző nézettel vizsgálhatóak.


Üdv: Téosz

2010. márc. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!