Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány bordájuk van a férfiaknak...

Hány bordájuk van a férfiaknak? 11, vagy 12?

Figyelt kérdés
ádám egyik bordájábol alkotta meg Isten a nőt.
2010. márc. 23. 12:14
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
kedves 15.01 igen, az volt a baj, hogy én ezt a tényt általánosítottam.
2010. márc. 23. 15:04
 22/44 anonim ***** válasza:
Viszont képes vagy beismerni a tévedésedet, ezért elismerésem neked.
2010. márc. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:
az elismerés nem engem illet, hisz én egy önfejű, agresszív, indulatos, büszke ember vagyok. az elismerés azt illeti, aki segít engem a változásban, és aki mindenkinek segít, aki kéri Őt, és aki komoly igyekezettel keresi Őt. mindent tőlle tanultam, ami jó. mindent az Ő szavából tanultam.
2010. márc. 23. 15:14
 24/44 A kérdező kommentje:
a bordákat persze nem :-)
2010. márc. 23. 15:14
 25/44 anonim ***** válasza:

valóban sokkal hihetőbb, hogy a semmiből véletlenűl lesz valami, majd az élettelenből élő, ráadásul egyből reprodukcióra képes, dns el rendelkező, szaporodóképes egyed, ami különvállik álatr, és növényre, majd ezután nhimre, és nöstényre, kijön a vízből, és 1000000 fajta rovar, állat és növény lesz belőlle, majd ember. és mindezt úgy csinálja, annyira tökéletesen, mintha kifejezetten megtervezték volna."


Erre mondják,hogy nincsenek véletlenek,csak az emberek éretlenek..viszont tuti,hogy nem volt hip hop egyszer csak itt az Ádám bátyánk..ki lett fejlesztve!és mellette Éva is valamiből ki lett fejlesztve.Aztán fejlesztette/ék a többi embert,hogy ne legyenek vérfertőzéstől bolondok és ne mutálódjanak!Egyszerre kellett nőnek és férfinak lennie..mert egymás nélkül semmit nem érnek,ezt Isten is tudta,ezért lettünk sztem egyszerre..

2010. márc. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
valójában a biblia nem beszél arról, hogy ádám mennyi időt töltött el egyedül a paradicsomban, miközben az Isten által rábízott munkát végezte. azt tudjuk, hogy e munka végzése közben fogalmazódott meg benne az a vágy, hogy szeretne egy társat. Isten teljesítette a kérését. ádám formáltatott először, az ő testéből pedig, mintegy kiegészítőt, Isten megformálta a nőt.
2010. márc. 23. 15:30
 27/44 A kérdező kommentje:
a kifejlesztés valószínű.
2010. márc. 23. 15:31
 28/44 anonim ***** válasza:
Szia! mit jelent pontosan a Biblia szerint valo elet? mondom nem csalok, olok, lopok, segitek a raszorulokon, adakozok, imadkozok, nem pazarlok, stb. Viszont fogyasztok alkoholt, voltam mar tobb ferfival, most epp egyutt elek eggyel aki ugy nez ki a ferjem is lesz, ami pl bun a Biblia szerint. Ettol meg nem vagyok rossz ember. Es igen boldogabb vagyok igy, hogy pl hazassag elott eltem nemi eletet (bocs, hogy ezt hozom fel, de ez egy jo pelda) mert ugymond kieltem magam, es nem a hazassagom alatt fog ramtorni a kivancsisag, hogy milyen lehet massal. Ha egyszer osszehazasodik 2 ember, akkor legyenek egy eleten at husegesek egymashoz. Semmit nem bantam meg es kb ez a legnagyobb "bunom" a Biblia szerint, mert amugy jo embernek tartom magam
2010. márc. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
kedves kerdezo, az utolso kommenteddel tudnek vitatkozni. Ha Isten tokeletes, hogy lehet, hogy nem tudta, hogy Adamnak szuksege lesz egy tarsa nagy maganyaban? vagy, ha a no, csak egy tars, miert nem aldotta meg Adamot (mikor meg egyedul volt) a gyermekszules kepessegevel? A no nem egy tars, a no egy ember, akire ugyanakkora szukseg van mint a ferfira. Es noi szemmel mondom, nem gondolod, hogy ez igy kicsit lealazo a nokkel szmeben, hogy Adam dolgozgatott majd egyszercsak eszebe jutott hogy kene valaki a szorakoztatasara, ezert csttintett kettot es az Uristen odatermetett neki egy not, hogy nesze neked hasznald fiam...Ergo, mi nok, adam kivansagara lettunk teremtve....nem kotekedni akarok, de en ezt a meset az eletbe nem fogom bevenni:)
2010. márc. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
Isten a tudatlanságból elkövetett bűnöket nem csak elnézi, hanem nem is hozza fel, ámde nem véd meg az ilyen életmód miatti következményektől, pl csalódás, keserűség, fájdalom, esetleges betegségek, maradva annál a példánál, amit felhoztál. természetesen ilyen dolgok a házasságban is előfordulhatnak, mondhatod, és igazad is van. mi tehát a különbség? ha egyszerűen akarnám megfogalmazni, az, aki a biblia szavai alpján IGYEKSZIK élni az életét, elkerüli a saját bőrén szerzett rossz tapasztalatokat, úgymond Isten segíti abban, hogy ne a saját kárán tanuljon meg valamit. azaz sok kudarctól megkímélhati magát. a párunkhoz való hűségről alkotott véleményed pl teljesen megfelel a biblia elvárásának, ehhez viszont a próbák idején is ragaszkodnod kell. tévhit, hogy a biblia tiltaná a mértékletes alkoholfogyasztást, vagy bármilyen egyéb dolgot, ami törvényes, és megvidámíthatja az ember szívét. mit jelent a biblia szerint élni? ha Isten akaratának a cselekvését helyezed a középpontba, és e köré építed fel az életedet, "akkor minden más megadatik nektek, RÁADÁSKÉNT" mondja Jézus. vajon elég, ha "csak" jó ember vagyok? kérdezed. hogy megfelelő választ adhassak, tudnom kellene, mennyire ismered pl noé történetét, mennyire vagy jártas a bibliában, vagy pl van e bibliád?
2010. márc. 23. 15:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!