Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány bordájuk van a férfiaknak...

Hány bordájuk van a férfiaknak? 11, vagy 12?

Figyelt kérdés
ádám egyik bordájábol alkotta meg Isten a nőt.
2010. márc. 23. 12:14
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
ebben az esetben az alárendeltség a következőképpen értendő: efézus 5:21-33 ig ad tanácsot a férjeknek, és a feleségeknek. " a feleségek rendelék alá magukat a férjüknek, mint az úrnak, mert a férj feje a feleségnek, mint ahogy a krisztus is feje a gyülekezetnek. a férjnek ily módon úgy kell szeretnie a feleségét, mint a saját testét. egy két dolgot emeltem csak ki, az a lényeg, hogy ez nem hatalmaskodást jelent, hanem felelősséget. nem szerintem, hanem a biblia szerint. sajnos tapasztalhatjuk, hova vezet az, hogy eggyes nők nem tartják be ezeket az alapelveket, amiket az a személy íratott le, aki megalkotta a házasságot. természetesen Isten szemében mindkét fél egyenrangú, de számonkérve a férj lesz, miképpen ádám és éva esetében is történt.
2010. márc. 23. 14:29
 12/44 A kérdező kommentje:
javaslom, keresd ki, és olvasd el, mert lehet, hogy nem helyesen megyarázom. még egy tanács: olvasd el ruth könyvét. 4 oldal, de negyon tanulságos arra nézve, milyen viselkedést vár el a nőktől Isten. ruth könyve a bírák és királyok között van. én egy az egyben elovastam, nem tudtam letenni, mig be nem fejeztem. kb 10 perc.
2010. márc. 23. 14:33
 13/44 anonim ***** válasza:
Ezt a baromságot bakker!!!Kezdődhetne a számonkérés!!Mit kéne tisztelni azokban a férfiakban akik bántsák a feleségüket??Hol van ilyenkor a bazi nagy Istened??Tisztelem azt aki tisztel engem.Kortól nemtől függetlenül.Nem fogok csak azért tisztelni valakit mert férfi.Majd ha letesz valamit az asztalra akkor majd igen.
2010. márc. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
koszonom az ajanlatot, majd talan egyszer elolvasom. De megmondom oszinten nem nagyon hiszek ezekben. Ha aszerint elnem az eletem ahogy ez megvan irva a noknek a Bibliaban, nem lennek boldog. En azt vallom: egyszer elunk, elvezd az eletet, de mertekkel! legyel jo ember, ne hazudj, ne csalj, ne lopj, ne olj, stb, stb. Nemhiszem, hogy attol leszek rossz ember, hogy pl nem szuzen megyek a hazassagba. Az meg, hogy a ferfival hogyan kell viselkednem, megint csak egyenfuggo...azt fogom tisztleni es szeretni aki engem is tisztel es szeret. Aki nem, az mehet a levesbe, akarmien ferfi..
2010. márc. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
A bordák száma nem vallási kérdés. A vallással ugyanott lehet elrontani a dolgokat, mint a politikával, amikor megpróbálják belekeverni olyasmibe, amihez semmi köze. Arisztotelész állítólag kispekulálta, hogy a nőknek kevesebb foguk van, mint a férfiaknak, de nem volt hajlandó utánaszámolni, mert annyira biztos volt benne. Na így vagy te a bordákkal. SZÁMOLD MEG! Én gygymasszőr vagyok, emberek testével dolgozom, vizsgáztam anatómiából, és ennél nagyobb ökörséget még kevesebbet hallottam, mint hogy a férfiaknak kevesebb bordájuk lenne. De ha ez számodra vallási kérdés, akkor eszedbe ne jusson megszámolni, nehogy kitérj a hitedből az eredménytől.
2010. márc. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:
értelek, de nem értek veled egyet. vagyis ha nem hiszel Istenben, akkor értelek. ha hiszel Istenben, akkor elhiszed azt, hogy az a személy, aki megalkotta az emberi testet, és ellátta érzelmekkel, szeretettel, érzésekkel, azt is pontosan tudja, hogyan lehet az ember boldog. tény, és igazad van, hogy napjainkban sokan keresik ezt a boldogságot, ám a mit kijelentettél, hogy úgy nem lennél boldog, csak akkor mondhatod, ha már kipróbáltad volna. kipróbáltad már, hogy úgy éld az életed, ahogy a bibliában Isten leírja?
2010. márc. 23. 14:53
 17/44 anonim ***** válasza:

nő nélkül a férfi semmi,férfi nélkül a nő semmi..egyenranguak vagyunk,nem szabad egymás felett uralkodni!EZ az,ami Istennek nem tetszik..mert igazságtalan..akármit ír a biblia..

az meg hogy ádám és éva,az csak egy legenda,nem lehet komolyan venni..akkor hogyan lett volna a többi ember?nem beszélve a négerek,sárgák,stb létrejöttéről..

majd ha a gólya hozza a kisbabát..akkor el lehet hinni..

2010. márc. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:
közben megszámoltam, kedves masszőr, és utánna is néztem az interneten. tény, hogy nem minden férfinak van kevesebb, de sok esetben előfordul ez a jelenség. rosszul hittem mindeddig, tévedtem, most már tudom. a "bakker" válaszolónak: valószínűleg az ilyen férfiak szintén nem követik a biblia tanácsait, tehát nem úgy viselkednek a feleségükkel, miként Jézus az emberekkel: kész akár az életét is odaadni értük, és kész a saját boldogságát a másik boldogsága UTÁN helyezni. a biblia ezt mondja: abban a világban, ahol majd nem sátán lesz az uralkodó, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. a szelidek öriklik a földet, és örökké rajta lakoznak. ott majd mindenki Isten elvárása szerint fog élni, és biztos, hogy boldogabbak leszünk, és jobban ki tudjuk mutatni a szeretetünket, mint ebben a sátáni világban.
2010. márc. 23. 14:59
 19/44 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy valakinek eggyel kevesebb van,de ez ugyanolyan eséllyel előfordulhat nőknél is.
2010. márc. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:
valóban sokkal hihetőbb, hogy a semmiből véletlenűl lesz valami, majd az élettelenből élő, ráadásul egyből reprodukcióra képes, dns el rendelkező, szaporodóképes egyed, ami különvállik álatr, és növényre, majd ezután nhimre, és nöstényre, kijön a vízből, és 10000000000 fajta rovar, állat és növény lesz belőlle, majd ember. és mindezt úgy csinálja, annyira tökéletesen, mintha kifejezetten megtervezték volna.
2010. márc. 23. 15:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!