Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány bordájuk van a férfiaknak...

Hány bordájuk van a férfiaknak? 11, vagy 12?

Figyelt kérdés
ádám egyik bordájábol alkotta meg Isten a nőt.
2010. márc. 23. 12:14
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

15:35 csatlakozom..

ezért mondom,hogy szerintem egyből teremtett kettő embert,mint ahogy párosával teremtette az állatokat is állítólag...bár ha úgy fogalmaznék,hogy a két legokosabb hasonló állatnak a gyerekéből fejlesztett embert,akkor lehet,hogy az első pont fiú lett,és a következő pedig a lány..de ilyenkor nem lehetett ott senki sem,hisz még nem létezett az ember,szóval nem mondhatja senki ezeket a dolgokat 100%-osra.. A bibliát is állítólag látnokok írták.Ki tudja miket írtak bele,amit rosszul hallottak,és véltek,ezt keresztezve az akkori erkölcsök általános szabályaival,beleértve a nők alacsonyabb rendbe sorolásával..

2010. márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

aki a biblia szavai alpján IGYEKSZIK élni az életét, elkerüli a saját bőrén szerzett rossz tapasztalatokat,

ez elég baj,ugyanis épp a legszegényebb,legszerencsétlenebb emberek tudják értékelni igazán a jót,és azok értik meg a többi szenvedő embert,akik már jártak abban a bizonyos cipőben..Amúgy pont hogy a rosszat megtapasztalni és túlélni jöttünk ide,mivel a túlvilágon erre nincs lehetőség, mert ott minden jó..csak így fejlődhetünk,mindenki a saját bőrén tanul..ez olyan,mintha úgy tanulnál autóvezetést,hogy még sosem ültél benne..nem is láttál még ilyet..

2010. márc. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
igen van. Utoljara 2 napja olvasgattam, a predikatorok konyvet. Amit leirtal a fajdalomrol, csalodasrol abszolut igaz, ez tenyleg igy van. Isten nem kimel meg ezektol sem. Teny. De tudod mit? en nem banom, marmint, igen atestem enis szivfajdalman, csalodason, stb, de ettol erzem, hogy elek! ettol vagyok emberi leny, hogy erzek szomorusagot, oromot, boldgosagot, fajdalmat. Az elet nem csak szep es jo dolgokbol all. A sajat karodon valo tanulassal nem ertek egyet. Csak sajat tapasztalatbol beszelek, ha volt egy dolog pl, amire felhivtak a figyelmem, hogy ezt nem igy vagy ugy kene csinalni, addig nem ertettem meg amig asajat boromon nem tapasztaltam meg. A tapasztalat tesz erosse legyen az negativ vagy pozitiv. Visszaterve a hazassag peldajara. Tegyuk fel, hogy elkovettem hibakat az expartneremmel szemben...ezekbol tanultam, okosabb lettem, es a leendo ferjemmel mar nem fogom elkovetni, tehat megkimelem ot az idegessegtol, szomorusagtol, fajdalomtol. Megegyszer megjegyzem, hogy ezek mind csak sajat tapasztalatok, nem akarok senkit "megteriteni"
2010. márc. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:
kedves 15:35 valójában inkább úgy kellene nézni ádám példáját, ahogy a biblia írja. képzeld el, milyen dolog lenne, ha valaki elhelyez téged egy kertben, és mellédrak egy társat, ahogy írod, hogy nesze, használd. ez tényleg rossz, és elítélhető lenne. mennyivel kedvesebb, és gyakorlatiasabb Isten megoldása, aki nyilván pontosan tudta, hogy mik lesznek az igényei a termtményének, miként egy anya is tudja, ha nem is a saját, de más tapasztalataiból (föleg az első gyermek esetében, hisz a következőnél már van saját tapasztalata)hogy a gyermekének milyen igényei lesznek, pl hogy szeretne majd biciglit. mégsem támasztja a bölcső mellé a biciglit, hisz az adott pillanatban a gyermeknek NINCS szüksége a biciglire, hanem csak az anyukájára. és amikor már biciglire lesz szüksége, akkor sem biztos, hogy pont olyat szeretne, mint amilyet már előrre megvatt a szülő. mennyivel kedvesebb, ha a szülő, észlelve a vágyat, vagy hallva a kérést, a gyermek igényeit figyelembevéve, talán a gyermekkel együtt kiválasztja a leginkább megfelelő biciglit. (elnézést a hasonlatért, jobb nem jutott eszembe) jelen esetben az eltelt idő ádám javát szolgálta, és nem kizárható az sem, hogy mivel a női szervezet felépítése sokkal bonyolultabb egyes esetekben, mint a férfié, ez az idő kellett is a Teremtőnek, hogy tökéletesre alkossa a nőt. elmondhatjuk, hogy történjen bármi, azaz bármi egy férfival, ha ránéz arra a nőre, akit szeret, sok minden más nem érdekli, boldog marad. ez szerintem inkább dicsőség a nőkre nézve, és Jézus is ezt hangoztatta. mindamellett tény, hogy a férfiak és a nők személyisége is igen különböző. a férfiak (ne térjünk ki egyéb esetekre) logikusabbak, a nők pedig érzelmesebbek. nem véletlen, hogy sátán a nőt célozta meg, és az érzelmeire hatott. ha a biblia alárendeltségről beszél, azt sohasemm valami megalázkodott helyzetre érti. a férfi nem magasabbrendű a nőnél, egyszerűen csak ő van megbízva azzal a felelőséggel, hogy vezesse a családot, hogy gondot viseljen a családjára, és ha kell, meg is védje.
2010. márc. 23. 15:59
 35/44 anonim ***** válasza:

nekem nagyon sok ismerosom van, ahol a no a logikusabb. Kemeny, hatarozott, eros jellemu nok, akiket nem lehet megvesztegetni vagy becsapni. A parjuk (ferfi)meg erzekenyebb lelkuletu, szentimentalisabb leny. Az en exparom pl ilyen volt. Ha egyutt neztunk egy szomoru filmet, o sirta el magat rajta, pedig nekem kellett volna:) Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ami a bibliaban van, iszonyu nagy altalanositas es sztereotipia. A realis vilagban, nem igy van vagy legalabbis sok az ellenpelda. Mellesleg ez egyaltalan nem biztos, hogy jo...

A csalad megvedese is szubjektiv. Ugyanis a ferfi reszerol a megvedes tobbnyire fizikai ill anyagi uton tortenik. De manapsag a fizikai vedelem mar nem aktualis, mivel nem veszelyeztetik a csalad testi epseget bolenyek meg mittudomen milyen fenevadak, mint a biblia korban. A no feladata viszont ugyancsak a vedelem, csak lelki teren. O torodik a gyermek, vagy kesobb, idos szulok lelkevel, lelki epsegevel, gondjaval, bajaval, banataval, vigaszt es biztonsagot nyujt az anyai sziv. Tehat ha azt nezzuk, ferfinak es nonek, egyuttesen kell vedelmeznie a csaladot.

Amugy az erdekelne, hogyha szted a Satan a noket kiserti meg, akkor az a rengeteg ocsmany dolog a vilagban, haboruk, halaltaborok, kinzasok, ezeket miert ferfiak hajtjak vegre? Ha a not megkiserti a satan, az max csalfa lesz, vagy kapzsi de meg mindig nem egyenerteku azzal, hogy elkezd atombombt gyartani meg lehajigalni varosokra...Vagy miert van az, hogy az aldozatok 98% no vagy gyerek? a ferfiak miert bantjak a vilagot, a noket? Mit gondolsz errol?

2010. márc. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
kedves 15:53 köszönöm, örülök, mert használhatok írásszövegeket, hisz ezeket akár ki is tudod keresni, "hogy vajon tényleg úgy vannak-e ezek a dolgok". jakab 1:13 "senki ne mondja, amikor próba alatt áll: Isten tesz próbára rosz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és Ő maga sem tesz próbára ilyenekkel senkit" azaz: azok a rossz dolgok, amit tapasztalsz, amik veled történnek, vagy amit látsz, hogy másokkal történnek, SOHA NEM ISTENTŐL SZÁRMAZIK. nagyon fontos, hogy ezt megértsd, ha Istennek tetsző életet szeretnél élni. miként egy szülő sem szertné, hogy gyermeke szenvedjen, (sajnos ez napjainkban nem biztos, hogy igaz) úgy égi Atyánk sem okoz senkinek sem ilyeneket. visszatérve a kérdésedre, hogy elég e az, ha "csak" jó ember vagyok. keresd ki noé történetét (1 mózes 6:1- végig, egészen a nagy 10-es ig) vajon noé idejében nem éltek jó emberek a földön, hogy csak 8 ember, noé, és családja élte túl az özönvizet? valószínű, hogy éltek. akkor ők miért nem menekültek meg? a válasz egyszerű. azért mert nem mentek be a bárkába, vagyis nem hittek Isten szavának, amit noé a bárkaépítés mellett hírdetett az embereknek (2 péter 2:5)azaz ezek a személyek úgy gondolták, hogy elegendő, ha nem lopnak, nem csalnak, stb, úgymond jó emberek, és nem hitték el azt, hogy Isten konkrét cselekedeteket is elvár azoktól, akik nem szeretnének meghalni. miért ezt a példát hoztam fel? mert maga Jézus mondta a máté 24:37-ben, hogy "amilyen noé napjai voltak, olyan lesz az emberfiának jelenléte is" ebben a romlott világban már az is nagy szó, hogy valaki nem gonosz, hanem jó. de aki jó, az megpróbál minden területen fejlődni, minden területen jobbá válni. kérlek, keresd ki a jános evangálium 17:3 at. itt egy különleges területen való fejlődésre hívja fel a figyelmedet a biblia, és az ezáltal tapasztalható áldást is meghatározza. te kész vagy fejlődni ezen a területen? ha igen, rád vonatkoznak Jézus ezen szavai: "boldogok, akik tudatában vannak szellemi szükségleteiknek" te ilyen személy vagy, mert nem szégyelted feltenni azt a kérdést, hogy hogyan lehet a biblia szerint élni. a biblia olvasása remek dolog, ne hagyj fel vele. szoktál-e imádkozni?
2010. márc. 23. 16:21
 37/44 anonim ***** válasza:

Van egy olyan kérdés, hogy:


„Összezavarodtam most akkor mi van?”


Ott te a következő állítást tetted:


„ezért van a férfiaknak eggyel kevesebb bordája.”


Ha enyire biztos vagy benne miért írtad ki a kérdést? Összezavarodtál?

2010. márc. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
de en pont irtam neked, hogy nem a Biblia szerint elek, mivel nem vagyok rola meggyozodve hogy Istentol jott es 100% ig igaz, es nem csak -egy kommentelo- altal emlitett latnokok irtak e. Lehet emiatt rossz ember vagyok, lehet nem, ezt mi emberek nem tudjuk eldonteni. Nekem tiszta a lelkiismeretem, es igenis jo embernek tartom magam, kisebb hibakkal. Aztan majd a vegitelet napjan, meglatjuk, lehet, hogy tevedek. Tiszteletre melto ha te kepes vagy a Biblia szerint elni az eleted. Ez mondjuk eleg sok oromforras lemondasaval jar, de gondolom neked "azok" az oromforrasok, nem oromforrasok, es te masban (hitben) leled meg a boldogsagod. Igen, imadkozok minden aldott nap elalvas elott.
2010. márc. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:
kedves 16:17 igen, ezért írtam, hogy ne menjünk bele más emberekbe, csak ádámba, mert valóban ez tapasztalható a világban, amit te is látsz. az élet ezen területén, de minden más területén is. örülök, hogy valós személyként fogadod el sátánt, és ezzel tudatában vagy annak a veszélynek, amit ő jelent, és örülök, hogy nem Istent vádolod mindazzal, amire rákérdeztél, hanem annak tulajdonítod, akitől ezek valóban származnak: sátántól. ezek alapján feltételezem, hogy nem laikusként érdeklődsz, hanem komoly bibliai ismeretekkel rendelkezel. e világ istene sátán (2 korintusz 4:4) ő a felelős minden gondunkért, és minden szenvedésért, amit e világban tapasztalhatunk. sátán több ezer éves tapasztalattal rendelkezik a félrevezetésben. képes arra, hogy a rosszat jónak, a jót rossznak tüntesse fel. elérte azt, hogy az Isten által megteremtett 2 egyenrangú embert, akit az általa létrehozott házasság kötelékével egyesített, és aki meghatározta e házasságban a férfi, a nő ,és a gyermek helyét, nem utolsó sorban pedig a saját, azaz Isten helyét a házasságban, "a hármas kötél tartós, nem 2 szálból való" szóval sátán elérte azt, hogy az emberek semminek, csak egy papírnak tekintsék a házasságot, az Isten által meghatározott szerepeket pedig félreértelmezzék, és az ellenkezőjét alkalmazzák. a kérdésedre válaszolva: a férfiaknál elérte azt, hogy azt a főséget, amit Isten a szereteten alapuló főségnek értett, felcserélték a hatalmaskodással. a családon belüli hatalmaskodást pedig kivetítették a családon kívűlre is. a férfiak hatalomittasak és felfuvalkodottak lettek, olyanok, amilyen Jézus sohasem volt, hisz ő szelíd, és alázatos szívű volt. igen, egy férjnek, aki a család fizikai és SZELLEMI védelméről is kell, hogy gondoskodjon, ezt a munkát szelíden, és alázatosan KELLENE végeznie. ugye, egy ilyen férj mellett, aki szeretettel gyakorolja a főséget, nem érezné azt egyetlen feleség sem, hogy el van nyomva? Istennek legalábbis ez volt a szándéka, mert Isten a rend Istene, mindenben meghatározott elvek szerint cselekszik, és mindenben valódi, eredményre vezető útmutatót ad. példa erre Jézus, aki egy olyan korban, amikor asszonyállatoknak nevezték a nőket, és nyílvánosan nem beszéltek vekük, szeretettel, és megértéssel beszélt a nőkkel, sőt, nyílvánosan beszélt velük. (lásd a szamaritánius asszony esetét)
2010. márc. 23. 16:41
 40/44 anonim ***** válasza:

A házasság Istentől alkotott intézmény, és a nő a férfinak egyenrangú társa. Az ember álma azt jelzi, hogy az asszony teremtése egyedül Isten titka, annak sincs emberi tanúja. A férfi oldalából való teremtés, mint kép, nagyon alkalmas az egyenrangúság, az összetartozás és a kölcsönös vonzás kifejezésére. Az asszony felismerésében benne van a házasság céljának felismerése is. A házasság a legszorosabb kapcsolat két személy között, és egyben az élet továbbadásának is helye. Ezért mondja a szöveg, hogy a kettő egy test lesz. A héber nyelvben az asszony szó az is = férfi szónak a nőnemű alakja: isa. A szójáték is a kölcsönös kapcsolatot jelzi.


Isten a kivett bordát kipótolta.

2010. márc. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!