Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk! Hogyan volt bátorságot...

Tanúk! Hogyan volt bátorságotok Bibliát fordítani?

Figyelt kérdés

Sajnos ez a fordítás ferdítésre sikerült vagyis Isten szemébe hamisítás amely az ítéletét hozza az Őrtoronyra és a szervezetetekre ez az én véleményem. Valamint az, hogy a szervezet tagjai között lesznek olyanok akiknek Isten ad kegyelmet és a megtérésre lehetőséget !

Ti mit gondoltok erről ?


2015. máj. 25. 07:52
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor nem egy személy hanem egy tárgy a Mennyben ?"


Zsidók 1:8

"de a Fiúról így szól: ,,A te trónusod örökké megáll, ó Isten, és királyi pálcád az igazság pálcája."


Nem veszed észre, hogy itt szóképekről van szó? A Bibliában nagyon sok metafora van. Az igazságnak nincs pálcája (más fordítások "jogar"szót használnak), s természetesen Isten sem egy személytelen trón. Egyszerűen arról van itt szó, amit korábban írtam: azért Isten a trónja Krisztusnak, mert Ő adja, Ő biztosítja az örök trónt neki (vö. Dán 2:44; 7:14).


# 20


Nem, nem beszélem a bibliai nyelveket, viszont rendelkezem a megfelelő forrásanyagokkal. Még egy sima görög-magyar szótár is csodákra képes.


"Én tantultam mindkét nyelvet. És semmilyen változtatás nem volt soha az egyház részéről, amiket ti állítotok, mert végignéztem..."


Nem egészen értem, mire gondolsz...


"Lehet itt lebontani igeversekre és betűkre az evangéliumot, de az üzenet veszik el a munkátokban sajnos. Az üzenet: JÉZUS ISTEN FIA, MEGVÁLTÓ."


Pontosan, de ezt ki tagadja? S miért veszne el ez az üzenet a munkánkban?

2015. máj. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
0%

Kik fordították le a Bibliát? Emberek...

Kik Jehova tanúi? Emberek...


Mi itt a probléma?


Egyébként olvass utána picit mennyi munkába került és meg tudod, hogy nem csak egy összecsapott fordítás, sőt...

2015. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!