Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet szenyfolt nélkül...

KZitus kérdése:

Hogy lehet szenyfolt nélkül megtartani magunkat a világtól?

Figyelt kérdés

Jakab 1:27

Istenünk és Atyánk álláspontja szerint a tiszta és beszennyezetlen imádati forma ez: gondot viselni az árvákra és az özvegyekre nyomorúságukban, és szennyfolt nélkül megtartani magunkat a világtól



#megtartás #szenyfolt nélkül
2015. máj. 8. 18:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A szennyfoltok: tudatlanság, vágyakozás, irigység, harag, büszkeség.
2022. szept. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

#11

lehet a szándékos tudatlanságra gondoltál?

2022. szept. 25. 12:26
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha valaki azt hiszi, hogy kegyes, de nem fékezi meg a nyelvét, hanem még önmagát is becsapja, annak a kegyessége hiábavaló. Tiszta és szeplőtlen kegyesség az Isten és Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és az özvegyeket nyomorúságukban, és tisztán megőrizni az embernek önmagát a világtól.

Jakab 1:26‭-‬27 RÚF

A magyarázó Bibliában megnéztem:

"A megzabolázatlan nyelv veszélyeiről részletesen beszél a 3,1-12. A 27.v.felhív arra,h meg kell látogatni az árvákat,özvegyeket nyomorúságukban,h velük törődni kell,melléjük kell állni,ahogyan az már az Ószöv. népének is megmondatott. 2Móz 22,21. Aki így törődik a szociálisan leggyengébb helyzetben levőkkel,nem fogja magát kivonni a világból. Azonban a világtól,annak gondolkodásmódjától,mértékétől és életitelétől tisztán kell megőriznie magát."


Egyébként most néztem egy jó prédikációt erről. Ha gondolod elküldhetem.

2022. szept. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!