Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet szenyfolt nélkül...

KZitus kérdése:

Hogy lehet szenyfolt nélkül megtartani magunkat a világtól?

Figyelt kérdés

Jakab 1:27

Istenünk és Atyánk álláspontja szerint a tiszta és beszennyezetlen imádati forma ez: gondot viselni az árvákra és az özvegyekre nyomorúságukban, és szennyfolt nélkül megtartani magunkat a világtól



#megtartás #szenyfolt nélkül
2015. máj. 8. 18:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Ezerféle módon értelmezhető ez, egyeseknek az, hogy nem néznek tévét, másoknak az, hogy minden nap ötször imádkoznak, számomra csupán annyit tesz, hogy igyekszem magam az "élni és élni hagyni" elvhez tartani. Az ember saját értékrendjétől függ, ami meghatározza, hogy számára mi a jó és rossz definíciója és értelemszerűen az előbbihez próbálja tartani magát és igyekszik kerülni az utóbbit. Hogy ezek mit takarnak az nézőpont kérdése, hogy ki és hogy definiálja a szennyet az csakis azon az egyénen múlik. Ha számodra a szenny a kukutyini rózsaszín kecskék teniszlabdákkal etetését jelenti, akkor attól fogod távol tartani magad. Ha a bibliai értelmezésre vagy kíváncsi, akkor olvasd el és tartsd ahhoz magad, már ha úgy kívánod, ez a te döntésed.
2015. máj. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
száz%-ban sehogy,mert mindenki a része,akkor is,ha nem akarja.
2015. máj. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
no jó, de akkor Jézus miért mondta a tanitványainak, hogy nem lesztek a világ része, ahogyan én sem vagyok e világ része?
2015. máj. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Jézus sem száz%-osan értette ezt.Lagzikon vett részt,ivott,evett,mulatozott,bűnösökkel vacsorázott.
2015. máj. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kövessük Jézus nyomdokait.
2015. máj. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es

A Biblia nem beszél %-ról.

De mi lehet az a "szenyfolt", amit kerülnünk kel?

2015. máj. 9. 10:26
 7/13 anonim ***** válasza:
nos, semmi más nem szennyezi be az embert, csak ami a szájából kijön, és ami a szívből jön elő. Jézus szerint ezek szennyezik be az embert.
2015. máj. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Kedves 2-es

A Biblia nem beszél %-ról."


Miért nem? nem matekkönyv?


"De mi lehet az a "szenyfolt", amit kerülnünk kel?"


Nem tudom.Te tudod?

2015. máj. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8-as a kérdésedre én is várom a választ:-)
2015. máj. 13. 19:46
 10/13 szabi szaby válasza:
A megtért ember érti ezt igazán,a „világ“az a bünös dolgokra vilagi dolgokra érti.a bibliaban maga jezus mondja hogy a vilag fejedelme az ördög de rajta nincs hatalma.a vilagi ember nem is tudja hogy vétkes mig meg nem tér.én rengeteget buliztam ittam cigiztem mint mindenki mas az ismeröseim közül de miota megismertem Jézust a bibliát olvasva,rájöttem hogy ez nem Istennek tetszö viselkedes.ez a Szentlélek munkaja az ember sziveben.kívánom,hogy megismerje mindenki a mi Urunkat Jézus Krisztust
2021. nov. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!