Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus vajon elmenne-e szavazni...

Jézus vajon elmenne-e szavazni BÁRMILYEN politikai pártra?

Figyelt kérdés
Jézus követői vajon elmennek-e szavazni BÁRMILYEN politikai pártra?
2010. febr. 23. 16:17
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
23%

Szerintetek mely írásszövegek vonatkoztak minden időben a keresztények politikai állásfoglalással és tevékenységekkel kapcsolatos magatartására?


Pl.: János 17:16: „Ők nem része a világnak, mint ahogy én (Jézus) sem vagyok része a világnak.”


Bár igaz, amit írtál, hogy a zsidókban volt egy hamis remény, vagy várakozás arra nézve, hogy Jézust "királyukká tegyék", de figyeld meg mivel indokolta maga Krisztus a semlegességét:

János 6:15: „Jézus ezért — mivel tudta, hogy a (zsidók) oda akarnak jönni, és meg akarják őt ragadni, hogy királlyá tegyék — ismét visszavonult a hegyre egymagában.” Később ezt mondta a római kormányzónak: „Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, szolgáim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. Így azonban a királyságom nem innen való” (János 18:36).


Ugyanezt mondta a tanítványairól is, vagyis hogy "ők sem részei e világnak".


Jakab 4:4: „Házasságtörők, nem tudjátok, hogy a világgal való barátság ellenségeskedés az Istennel? Aki tehát a világ barátja akar lenni, az az Isten ellenségévé teszi magát.”


Most őszintén: miért olyan komoly dolog ez? Azért, mert az 1János 5:19 azt mondja, hogy „az egész világ a gonosz hatalmában van”. A János 14:30-ban pedig Jézus úgy utalt Sátánra, mint aki „a világ uralkodója”.


Ugyan milyen hatalom ellenőrzése alatt állna az ember, ha bármilyen politikai pártot támogatna?


Ahogy figyelem az írásaitokat, több helyen olvasom, hogy az egy fontos szempont egy pártra szavazásnál, egy mai kereszténynek, hogy az illető párt támogatja-e szóban, vagy anyagilag is az egyházat.


De ha a fenti bibliai alapelveket figyelembe veszitek, akkor bizony felmerül a kérdés, hogy milyen világot is akarunk mi "jobbá tenni"?! Azt a világot, amit a Biblia úgy azonosít, hogy a vesztébe rohan?

És minden jel szerint ezek a próféciák sem tévednek.


Az pedig másik érdekes tény, hogy pont azok a korai keresztények mutattak fel az első - második században valódi semlegességet politikai és katonai ügyekben, akik még közel voltak Jézus tanításához. Ma ezt szélsőségnek bélyegzik, de valóban a mi felfogásunk a szuper jó?!!!

Sokan közölük az első században még kortársa volt Krisztusnak, sőt személyesen is ismerhette Őt.


Szerintem a keresztények, akik komolyan veszik az igét, és annak szellemében kívánnak élni, azok nem avatkozhatnak bele a világi megosztó politikába! Csak tovább kell gondolni, hogy nagyon is gyakran mi a következménye a pártok megosztó hatásának: erőszak!


Ki az, aki a bibliából igazolja nekem, hogy ez az Isten előtt helyes út, vagy hogy valójában Isten annyira ránk bízta ezt, hogy szerinte ez még belefér?!


Azt azért leszögezhetjük, hogy a Szentírásban benne van, hogy mi Isten véleménye az ember "liberális útjairól".

2010. ápr. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
34%

Ja, igen, még az jutott eszembe, bármilyen kiábrándító, hogy a politika vajmi keveset tesz valójában a világ jobbítása érdekében, sőt!


Egyszerűen nem erre van kitalálva, annyi gátja és természetes ellensége van a világ megreformálásának, és ezen ellenségek oly gyakran kerülnek ki a politikusok közül, hogy nem csoda ez a helyzet.


Mondom ezt annak ellenére, hogy akad köztük elvétve olyan ember is, aki komolyan is gondolja, amit csinál!

2010. ápr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
46%

Én természetesen szoktam szavazni, hiszen dolgozom is, fizetést is húzok, és a törvényeket is megtartom. Sőt ha elvesztem a személyimet, akkor be is jelentem. Tehát nem megyek ki a világból, amint az apostol is utalt rá (1Kor 5,10). Nem is gondolom, hogy a földi hazát el kellne hanyagolni a mennyeiért, mert íme, imádkozni is kell a földi vezetőkért.


Akiknek ez nem tetszik, azok ne is egyenek többé közönséges kenyeret, MERT aki a menyei kenyeret eszi, az él örökké...

2010. jún. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
16%

János 17:16 ,,...Nem vagyok része a világnak"

Akkor minek szavazna bármilyen politikai pártra?

AMúgy meg 2000 évvel ezelőtt le lett írva a Bibliában, hogy "ember uralkodik emberen a maga kárára"

És igen, itt tart ma a világ!

2010. okt. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
Akkor ne szavazz. Ilyen egyszerű. Senki nem kényszerít.
2010. nov. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:

"Adjátok meg a császárnak, ami a császáré.."


Isten adta a zsidóknak a királyokat is.

stb. stb.


Ezernyi példa a Bibliában a jehovások hamis tanítása ellen.

2010. nov. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:

Félrefordítás az ÚVF-ben


A JT-kkel való vita során sokszor került sor arra, hogy a vitaparnter hivatkozott valami olyasmire, hogy követelmény, hogy a keresztének ne legyenek részei a világnak. Olykor hirtelen nem tudtam fejből erre mit reagálni, mert nem tudtam azonnal, hogy ez a részlet valóban szerepel-e így a Szentírásban. Hát most utánanéztem, és találtam egy újabb szép kis félrefordítást az ÚVF-ben.


Jn 17:14


ÚVF: „Nekik adtam a szavadat, de a világ gyűlölte őket, mert ők nem >_része_ a világnak<, mint ahogy én sem vagyok >_része_ a világnak<.”


Helyesen: „Közöltem velük igédet, és a világ gyűlölte őket, mert nem >a világból valók<, ahogy én sem vagyok >a világból való<.”


----


Jn 17:16


ÚVF: „Ők nem >_része_ a világnak<, mint ahogy én sem vagyok >_része_ a világnak<.” (Jn 17:16)

Helyesen: „Nem >a világból valók<, mint ahogy én sem vagyok >a világból való<.”


----


Jn 18:36


ÚVF: „Jézus így válaszolt: „Az én királyságom nem >_része_ e világnak<. Ha a királyságom >_része_ volna e világnak<, szolgáim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. Így azonban a királyságom nem innen való.””


Helyesen: „Jézus azt felelte: »Az én országom nem ebből >a világból való<. Ha ebből >a világból volna< országom, szolgáim harcra kelnének, hogy a zsidók kezébe ne kerüljek. De az én országom nem innen való.«”


----


Angolul:

„..no >_part_ of the< world...” (NWT)

„…not >of the< world…” (Helyesen!)


----


És valóban, a görögben egyszerűen az „ek tou kosmou” (εκ του κοσμου) kifejezés szerepel, amely annyit jelent "a világBÓL (való)", és semmiféle "RÉSZE neki" kifejezés nem szerepel benne. És ezt, valójában nem a Bibliában szereplő, hanem csak a Brooklyn által belehamisított részletet idézik papagáj módjára: nem része, nem része, nem része...


Holott eszerint a Biblia semmiféle a világból kifutó, attól elhatárolódó, társadalomellenes, szektás szellemiséget nem vár el a keresztényektől, hanem csupán az annak felismérését (és tudatában való működést), miszerint Jézus Krisztus országa, királysága nem olynemű, mint a földi királyoké, hanem szellemi, és annyiban természetfölötti. A keresztények eszerint egyszerűen más elveket vallanak a nem-keresztény világtól, annyiban hogy követik az Isten Igéjét, semmiféle "nem részéről" nincs szó. Jézus országa nem e világból való, azaz nem földi, nem politikai, hanem szellemi ország.


Elég egyértelmű, hogy ezzel is az Őrtorony állam- és társadalomellenes világképét akarták ezzel a hamisítással is megtámogatni, és meglehetősen nagy sikerrel, mivel a legtöbb JT alighanem nem is veszi észre ezt a változtatást, hiszen első ránézésre olyan pici a különbség. De hát - ahogy mondani szokás - az ördög a részletekben lakozik. Jól tudjuk azt is, hogy nem ez az első alkalom, hogy az Őrtorony belehamisít az szövegbe az államellenes ideológiája okán, gondoljunk csak a "viszonylagos" államhatalom szövegre:


Az Őrtorony Társulat szerint az állam nem Isten akaratából létezik, csak megengedi a létüket az armageddoni csatáig, amikor minden Jehova ellenes hatalom megsemmisül. Ezért szerinte ami hatalom van, az nem egyszerűen Istentől van, mert Istentől rendeltetett (Róm 13:1), hanem amint az ÚVF betoldásai sugallják: "a létező hatalmak Isten által állnak fenn a maguk viszonylagos állásában."


Ezzel szemben Raymond Franz, egykori JT vezető testületi tagja ezt írja:


„Sokaknak, és különösen Jehova Tanúinak az a szó, hogy politikai, valami eredendően rosszat jelent. A megvesztegethető politikusok az évszázadokon át hozzájárultak a kifejezés manapság gyakori, szégyenteljes árnyalatához. Ugyanezt azonban el lehet mondani például olyan szavakról is, mint az "áhitatos", amely néhány vallásos egyén képmutatásának köszönhetően gyakran az álszentség és hamis kegyesség látszatát kelti. Ennek ellenére az "áhitatos" szó valóban összefügg az Isten iránti igazlelkű tisztelettel és őszinte odaadással; ez az alapvető értelme. Ehhez hasonloan a "politikai" szónak is van alapdefiniciója:


"A kormány, vagy közigazgatás szilárd, vagy szabályszerű rendszere; a polgári kormányhoz és annak közigazgatásához kapcsolódó; az államvezetésben és a nemzet ügyeinek irányításában részt vevő; a nemzethez vagy államhoz, a nemzetekhez vagy államokhoz tarztozó, a polgáritól vagy helyhatóságitól eltérő; a politikáról vagy kormányzásról értekező; lásd politikai pártok.


Tudtam, hogy a "politikai" szó, akárcsak a "politika", a görög polis szóból ered, amely egyszeruen várost jelent. A görög polites szó polgárt jelentett, és a politikos melléknévnek (amiből a politikai szo ered) "polgári, állami" volt a jelentése. Az angol (és a magyar nyelv is) a latinból vette át ezeket a szavakat, és a latin politia kifejezés egyszerűen "polgárságot, kormányzatot, igazgatást" jelent. Ugyanebből az alapszóból ered például a sok nyelvben különböző formákban megtalálható "police" (rendőrség) szó is.


A kormány a szó ilyen alapértelmében nyilvánvalóan politikai. A föld minden kormánya politikai egység; egy bizonyos kormányformába szervezett emberek alkotják az "politikai egységet" (a görög politeia szóból). Bármilyen ország polgárának lenni, azt jelenti, hogy egy ilyen, politikai állam tagjai vagyunk, élvezve ennek a tagságnak az előnyeit és vállalva az ezzel járó felelősséget. Annak mértéke, mennyire rendeli magát alá az ember az ilyen politikai állam követelményeinek, eltérő lehet; de az tagság attól még mindig valóság marad.”


Ez pedig egy másik:

"A lényeg ez: feladatunk nem evilág szerint, de evilágban élni, és hatni a környezetünkre (Mt 5:13-14, Jn 17:15, Fil 2:15).

Ami a hatalomhoz való hozzáállást illeti, minden hatalom Istentől van (Róm 13:1-7, 1Pt 2:13-14), és - optimális esetben - a közigazgatás feladatait ellátók istenadta funkciót töltenek be istenadta tehetséggel. Istennek való alárendeltségben, a közjó érdekében, a nép pedig a jó kormányzatért Istennek ad hálát. (Ez nem naiv vágyálom, voltak idők, amikor a királyok „Isten kegyelméből" voltak azok, akik voltak, és akiket egyszerű prédikátorok megfeddhettek, ha elfeledkeztek a Királyok királyáról.) Manapság sok vezető funkcióba került ember a tehetségével és a helyzetével nem Istent, nem országát, hanem önmagát szolgálja.

Bár mennyei állampolgárok is vagyunk (Fil 3:20, Ef 2:19), kötelességünk a társadalmi rendért és igazságosságért imádkozni, és életvitelünkkel is küzdeni érte (1Tim 2:1-2, Tit 3:1-2). Ha az apostol ezt a hozzáállást követelte a pogány Római Birodalom idején, akkor a mai demokráciák korában sem lehet más a hozzáállásunk. Ha evilági feladatunk, talentumunk a közigazgatásba hív, és a fennálló rendszer sem keresztényellenes diktatúra, akkor Isten nevében és lelkiismeretünk tisztaságához ragaszkodva (Csel 5:29) végezhetjük a dolgunkat, jótékony hatást gyakorolhatunk világunkra (Róm 16:23).

Igenis van különbség rendszer és rendszer között, s ezt Jehova Tanúinak kellene a legjobban tudni, hiszen ma is sok országban diszkriminálják őket - de nem mindig és mindenhol.

A újkori és legújabb kori nagy evangéliumi ébredések története mind Jézus társadalomátalakító hatalmáról szól, aki egész országrészeket ki tud szabadi-tani az ördög hatalmából és meg tud tisztítani minden fertőtől. Ilyesmire azonban mindig csak azok kaphattak és kaphatnak felhatalmazást, akik számára Jézus Krisztus maga az Úr Isten (1Kor 12:3.13, Fii 2:11, Mt 28:18)."

2010. nov. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:

Hűűű, itt is mi folyik...! :D

Szerintem nem menne el szavazni, mert nem, azért jött és van, hogy Földi dolgokkal foglalkozzon, de mi emberek nem vagyunk Jézus, a földi törvények ránk is hívőkre is vonatkoznak.

De egyébként miért nem Tőle, Jézustól kérdezed meg?

2013. jún. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:

„Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, szolgáim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. Így azonban a királyságom nem innen való” (János 18:36).


Jézus tehát azt mondta, hogy ha a királysága része lenne e világnak, csak akkor harcoltak volna tanítványai érte. De mivel nem része a világnak, hanem az egy égi Királyság, mely Isten Királysága néven ismert, így nem harcolhattak Jézusért. Azóta mi változott? Azóta a világ része lett e Királyság? Nem, ugyanaz az igazság vonatkozik ma ránk, az igaz keresztények nem harcolhatnak a nemzetek oldalán, mivel Isten Királysága nem a világ része.

2013. jún. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:

"Holott eszerint a Biblia semmiféle a világból kifutó, attól elhatárolódó, társadalomellenes, szektás szellemiséget nem vár el a keresztényektől, hanem csupán az annak felismérését (és tudatában való működést), miszerint Jézus Krisztus országa, királysága nem olynemű, mint a földi királyoké, hanem szellemi, és annyiban természetfölötti.


Ez egy hamis érv. Valójában Isten Királysága egy valóságos égi Királyság. Már abban torzít a válaszoló, hogy a "helyesen" alatt "országot" ír a Királyság helyett, holott az eredetiben egyértelműen királyság van - és a két államforma véletlenül sem keverhető össze.

Nincs is szó a "világból kifutásról", de hogy az első sz.-i keresztények esetében is egyértelműen volt szó az attól való elhatárolódásról, az 100%!


"Társadalomellenes"? A két "KERESZTÉNY" világháború elég társadalomellenes volt-e? Csak mert abban a magukat hamisan keresztényeknek nevezők tízmilliói pusztították egymást, de nem voltak köztük Jehova Tanúi.

2013. jún. 5. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!