Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus vajon elmenne-e szavazni...

Jézus vajon elmenne-e szavazni BÁRMILYEN politikai pártra?

Figyelt kérdés
Jézus követői vajon elmennek-e szavazni BÁRMILYEN politikai pártra?
2010. febr. 23. 16:17
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
52%
Ez most megint valami JT-s kérdés? Nem tudom, Jézus szavazna-e, gyanítom, hogy igen, ma pedig Jézus követői maguk döntik el, hogy mennek-e, és jó esetben azt is, hogy kire.
2010. febr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim válasza:
50%
A keresztény demokratákra :D:D
2010. febr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
szerintem Jézus nem véletlenül futott el, amikor királlyá akarták kinevezni. szerintem Jézus nem menne el szavazni, mert Ő nem emberekben, hanam Istenben bízik. ez az én véleményem, elfogadom, ha ti másként gondoljátok, csak az érdekelne, miért gondoljátok így.
2010. febr. 23. 16:28
 4/54 anonim ***** válasza:
42%
Szentfazék.
2010. febr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
55%
Jézus felelősségteljesen elmenne szavazni, miközben mellette folyamatosan hallatná nemtetszését politikai kérdésekben. Valószínű.
2010. febr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
65%
Első vagyok. Ne haragudj, de nekem gyanús, hogy ez nem a Te egyéni véleményed, hanem az Őrtorony Társaságé. Ha nem szeretnél szavazni, ne menj, szíved joga.
2010. febr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
50%
Nem menne el szavazni, lévén nem kenyere a demokrácia. Az általa támogatott államforma a királyság ("Isten országa"), ott meg szó sem lehet szavazásról :D
2010. febr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 Vadmeggy ***** válasza:
19%
Komolyan ez kérdés? Isten kire szavazna szerintetek? Vagy én kire fogok szavazni? Olyan kérdéseket tegyél fel amikre LEHET VÁLASZT ADNI! Jézus nem szavazna senkire, mert nem lenne magyar állampolgár és nem tudná elolvasni a pártok nevét, max a szimbólumot. Akkor meg valószínüleg a galambokra szavazna, mert az Bibliai jelkép. Kielégített a válaszom?
2010. febr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
56%

"Adjátok meg a császárnak, ami a császáré, s az Istennek ami az Istené."


Jézus elmenne szavazni. Teljesítené azokat a kötelezettségeit, amelyeket a földi lét szempontjából szükségesek (adó fizetés, állampolgári kötelezettség gyakorlása), de nem feledkezne meg lelki kötelezettségeiről sem (ima, hálaadás, felebaráti szeretet gyakorlása, parancsolatok betartása, Isten imádása).


Az pedig, hogy kire szavaz, nem kérdés. Arra a pártra, amelynek ténykedése, elvei összeegyeztethetők a vallásos ember elveivel. De ez a válasz 2010 - ben nem egyszerű, mert mérlegelni kell. Én mindenképpen elmegyek szavazni, de azt, hogy kire szavazok, még nem tudom. Azt igen, hogy kire nem (MSZP, kisebb pártok)


Talán maradok annál, akire eddig szavaztam (Fidesz - KDNP), de lehet, hogy kicsit változtatok (Jobbik). De ez utóbbi pártnak még utána akarok nézni, s aztán mérlegelek.

2010. febr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
42%

A lényeg ez: feladatunk nem evilág szerint, de evilágban élni, és hatni a környezetünkre (Mt 5:13-14, Jn 17:15, Fil 2:15).

Ami a hatalomhoz való hozzáállást illeti, minden hatalom Istentől van (Róm 13:1-7, 1Pt 2:13-14), és - optimális esetben - a közigazgatás feladatait ellátók istenadta funkciót töltenek be istenadta tehetséggel. Istennek való alárendeltségben, a közjó érdekében, a nép pedig a jó kormányzatért Istennek ad hálát. (Ez nem naiv vágyálom, voltak idők, amikor a királyok „Isten kegyelméből" voltak azok, akik voltak, és akiket egyszerű prédikátorok megfeddhettek, ha elfeledkeztek a Királyok királyáról.) Manapság sok vezető funkcióba került ember a tehetségével és a helyzetével nem Istent, nem országát, hanem önmagát szolgálja.

Bár mennyei állampolgárok is vagyunk (Fil 3:20, Ef 2:19), kötelességünk a társadalmi rendért és igazságosságért imádkozni, és életvitelünkkel is küzdeni érte (1Tim 2:1-2, Tit 3:1-2). Ha az apostol ezt a hozzáállást követelte a pogány Római Birodalom idején, akkor a mai demokráciák korában sem lehet más a hozzáállásunk. Ha evilági feladatunk, talentumunk a közigazgatásba hív, és a fennálló rendszer sem keresztényellenes diktatúra, akkor Isten nevében és lelkiismeretünk tisztaságához ragaszkodva (Csel 5:29) végezhetjük a dolgunkat, jótékony hatást gyakorolhatunk világunkra (Róm 16:23).

Igenis van különbség rendszer és rendszer között, s ezt a keresztényeknek kellene a legjobban tudni, hiszen régen és helyenként ma is sok országban diszkriminálják őket - de nem mindig és mindenhol.

A újkori és legújabb kori nagy evangéliumi ébredések története mind Jézus társadalomátalakító hatalmáról szól, aki egész országrészeket ki tud szabadi-tani az ördög hatalmából és meg tud tisztítani minden fertőtől. Ilyesmire azonban mindig csak azok kaphattak és kaphatnak felhatalmazást, akik számára Jézus Krisztus maga az Úr Isten (1Kor 12:3.13, Fil 2:11, Mt 28:18).

2010. febr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!