Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus vajon elmenne-e szavazni...

Jézus vajon elmenne-e szavazni BÁRMILYEN politikai pártra?

Figyelt kérdés
Jézus követői vajon elmennek-e szavazni BÁRMILYEN politikai pártra?
2010. febr. 23. 16:17
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
40%

Részben egyetértek a Péterrel!

Biztos,hogy nem menne el Jézus szavazni!Mégpedig azért mert ő saját maga jelentette ki,hogy ő nem része a világnak.

Nem is vett részt világi dolgokban sohasem.

Amikor királlyá akarták koronázni akkor is ezért hagyta ott őket,mert nem akart ebben részt venni.

Az életével tökéletesen megmutatta,hogy mindíg tartózkodott a világi dolgoktól,és ennek hangot is adott jó párszor!

Ő egyedül Isten kormányzatában és királyságában bízik ezért nem is állna egyetlen párt mellé sem!

Nagyon jól tudjuk ezt mi egyszerű emberek is,hogy nincs olyan párt amelyik a keresztény mértékeknek megfelelne.

De elfog jönni majd az az idő amikor ezt Isten helyre teszi!

2010. febr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
32%

Nos valószínűleg nem. Mivel ő nem tartozik kötelességgel egyetlen államnak sem, révén felette áll az összesnek. Jézus a hatalom gyakorlója, nem pedig a szolgája.


De mi emberek vagyunk, nem olyanok, mint Krisztus. Nekünk meg kell védenünk a családunkat, ha ellenség támad rá. Gondoskodnunk kell a szeretteink és saját magunk életéről, megélhetéséről, és lehetőségeink szerint minden embertársunknak is segítenünk, ha tudunk. Ezt megoldhatjuk úgy is, hogy kézbe vesszük a dolgokat, és a hatalom szolgálatába állunk, vagy éppen úgy is, megbízunk valakit, aki tudása révén képes megszervezni a dolgokat.


Isten nem fog nekünk kenyeret sütni, élelmet termelni, gyógyszert előállítani, házat építeni, megvédeni minket az életünkre törőktől, megvédeni tulajdonunkat. Ezért szerveződik az ember társadalmakba. Mi megadjuk magunk részét a társadalomnak, cserébe a társadalom részesít minket abban, amit magunknak megadni nem tudnánk. Ez igazságos és mindenkinek kedvező. Az egyik dolog, amit meg kell adnunk a társadalomnak a mai időkben a véleményünk, azaz a szavazatunk, mert a mai társadalmi rendszer működéséhez ez szükséges. ha az ember szívén viseli tárai sorsát, akkor vagy magad gondoskodsz jólétükről és biztonságukról, azaz részt veszel a hatalom gyakorlásában, vagy megbízol valakit, aki szerinted képes erre. Ha mindkettőtől elzárkózol, azzal elutasítod embertársaid iránt való gondoskodásod kötelességét, vagyis ellentmondasz annak, amit Jézus tanított.

2010. febr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
73%
elmenne, sőt. Adjátok meg a császárnak, ami a császáré. Ma a demokrácia a "császár", adjuk meg neki, h. részt veszünk benne.
2010. febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 A kérdező kommentje:
ha a császárnak kuplerája lenne, oda is elmenne? vagy mint tökéletes ember, meg tudná válogatni, hogy mi a jó, és mi a rossz?
2010. febr. 24. 13:24
 25/54 anonim ***** válasza:

Ha egy kicsit most elvonatkoztatunk a kérdéstől, vajon kivel szúrnánk ki, ha nem megyünk el szavazni. Az egy dolog, hogy állampolgári kötelességünk, de vajon a demokrácia lényege nem az, hogy a démosz kezében van a hatalom?

Ha lemondasz erről a jogodról, akkor a háttérben munkálkodó türannosznak engedélyt adsz, hogy megerősödjön.


S Jézus megtartotta saját korabeli törvényeit, ugyanakkor felette is állt a törvénynek. Sokkal világosabban látta a jó és a rossz közötti különbséget, mint mi, emberek.

2010. febr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 A kérdező kommentje:
elméleti síkon igazad van. had ragadjak ki egy fontos momentumot: nem szavazhatsz kétszer egy választáson, mert nyílvántartást vezetnek, és ha mégis megpróbálod, megbüntethetnek. ha ezt emberek nyílvántartják, akkor vajon Isten ne tartáná nyílván, hogy "ki szavazott rá"? nyílván a keresztelkedés nem csak nekem jelentette azt, hogy állást foglalok a Teremtő mellett. aki már egyszer leadta a "szavazatát" Istenre, halandó emberekre ne szavazzon, mert egyszerre nem lehet 2 urat szolgáli. ez csak az én véleményem, emiatt én tuti nem megyek szavazni, nem is vitatkozok politikáról, és kimaradok az egész hajcihőből, pedig vállalkozóként nekem igazán nem mindegy (gondolhatjátok) hogy mi történik. én inkább Istenben bízom, mint emberekben. elfogadom, ha másnak összeegyeztethető a 2.
2010. febr. 24. 17:30
 27/54 anonim ***** válasza:
64%

Ne haragudj, én "Jézusra" szavaztam, hogy teljesen övé az életem, de ettől még elvettem feleségül egy lányt, és amikor neki igent mondtam, nem csaltam meg vele Jézust. Ha diktatúrában élnék, nem esnék kétségbe, mert nem szavazhatok. Nem esem hasra, hogy micsoda "hatalom" van a kezemben, mert szavazhatok. De szabad vagyok arra, hogy véleményt nyilvánítsak, és ha a politikai vezetés lehetőséget ad erre 4 évente, én szabadon élek ezzel a jogommal. Pál is élt a "Római polgár" jogával, mikor azt kívánták meg az érdekei, hiszem, hogy Isten akaratával megegyező volt, mikor ezt tette.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. febr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
34%

A kérdés feltevő elfelejtette kommentelni, hogy pontosan mire is lenne kíváncsi. Mivel a kérdésben az szerepelt, hogy Jézus elmenne-e szavazni s, ha igen, bármilyen pártra szavazna -e.


Hiszem, hogy azért küldött erre a világra a JóIsten, hogy megküzdjünk vele, éljünk benne, tapasztaljunk, de ne feledkezzünk el róla. Nem gondolom úgy, hogy ha elmegyek szavazni, akkor bűnt követnék el, vagy megtagadnám Istent. Szerintem ő is azt várja tőlünk, hogy éljünk a jogainkkal, alakítsuk az életünket, amennyire tudjuk, Ő pedig segíteni fog a döntéseinkben, irányítja lépéseinket, alánk nyúl, ha éppen megbotlanánk.


Ha olyan pártra szavaznék, aki jelen pillanatban, vagy a régmúlt időkben tiltotta a vallást, Istent ideának tartotta és fantazmagóriának, mítosznak, akkor lennék bűnös, akkor nem mernék a tükörbe nézni anélkül, hogy szembe ne köpjem magam.


De mivel hiszek Isten segítő szeretetében, nem félek.Ugyan, ha elmegyek szavazni is úgy lesz, ahogy a JóIsten akarja , de így legalább meghagyja nekem azt az illúziót, hogy éltem a szabad akarattal.

2010. febr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 A kérdező kommentje:
külömbség van szabad akarat, és jog között. föleg, ha vallásosnak mondod magad. pl jogod van cigarettát venni, és szívni, jogod van alkoholt venni, és berugni, de a szabad akaratodat felhasználva el tudod utasítani ezeket, mert tudod, hogy mindent szabad neked, de nem minden hasznos. tudod, hogy sátán világa minden olyat felkínál, amit Isten elítél. pl amit mostanában tapasztalok: Isten elítéli, hogy állatok, netán emberek vérét fogyasszuk. sátán világa mostanában termeli a vámpíros, vérivó történeteket, és sikerfilmeket. meglepő?L nem.
2010. febr. 25. 08:39
 30/54 anonim ***** válasza:
20%
Természetesen nem, hiszen azt is elutasította, amikor királynak akarták.
2010. márc. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!