Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt már olyan, hogy valaki...

Volt már olyan, hogy valaki meggyőzött egy bármilyen felekezetű embert, hogy az ő felekezete nem áll meg a Biblia tükrében, és áttért arra a felekezetre?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor teljesen feleslegesek a katolikus-protestáns-karizmatikus-Jehova tanúi viták.
2011. ápr. 14. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Volt, de nem közvetlenül ember győzött meg, hanem inkább az Isten. Sokaknak furcsán fog hangzani: ezért lettem katolikussá reformátusból.
2011. ápr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok: nem is annyira a régi ellen szólt ez a "nem áll meg a Biblia tükrében", hanem az új mellett. Persze a kettő valahol azonos, de azért írtam ezt le külön, hogy látsszon: nem haraggal jöttem el.
2011. ápr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen volt. Nálunk a családban mindenki hívő református volt, és amikor megismertem az adventmozgalom tanításait, én is áttértem, és sikerült a családomat is meggyőznöm. A sógornőm is bemerítkezett, sőt ő is kijárta a teológiát, mindezt úgy, hogy előtte néhány évvel konfirmált huszonévesen! Egyébként én is református teológiára készültem, de végül a műszaki pályát választottam, és egyetemi éveim alatt ismertem meg az adventista tanításokat.


Üdv. Péter

2011. ápr. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Anno egyszer régen vettem egy Bibliát egy antikváriumban, ami mint kiderült egy rendkívül hiú asszonyé volt, és arra kellett neki, hogy a sminkestükrét elrejtse benne. Mivel ezt nem akarta senki tudomására hozni, a fele keze mindig a tükörnek a takaró szerepét játszotta. Én azóta tudom, hogy fele kezet mindig tartani kell a Biblia tükrében, tehát megáll abban.
2011. ápr. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Sziasztok!

Utolsó: nem tudom eldönteni, hogy te most csak szórakozol itt, vagy az inteligenciád ilyen alacsony szinten van??


Kedves Kérdező!

Igen, van ilyen, de nemcsak a kereszténységen belül szoktak áttérni emberek egyik vallásról a másikra, hanem egyik nagy vallásról a másikra is nagyon sokan váltanak.

Nekem van egy haverom, aki keresztény volt, és kb. három hónapja felvette a buddhizmust. Jómagam római katolikusnak születtem, és baháí hitű szeretnék lenni.

Olyasmiről is hallottam már, hogy valaki keresztény volt, és muszlim let.

Szóval, ilyen hatalmas váltások is vannak és ez nem is túl ritka.

Ez önmagában nem baj, a baj csak akkor van, ha nem azért vált valaki vallást, mert ez a belső meggyőződése, hanem mert a barátom barátja is vallást váltott, stb. Szóval, ha ezt az emberek nem belső meggyőződésből, hanem úgymond divatból csinálják, akkor van nagy baj, sztem. Mert akkor igen sok ember fog lelkileg teljesen tropára menni, és a pszichiátereknek nagyon sok dolguk lesz.


Üdv: Anna

2011. ápr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Anna!


"Fele-kezet" a Biblia tükrében...


Szerintem szenzációs anekdóta, nekem tetszett...


Üdv. Péter

2011. ápr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Anna te már nagyon a bögyömben vagy amúgy, Péter neked meg köszönöm, mert te azon keresztények közé tartozol, akik ezek szerint értékelik a humort, ugyanakkor rendkívül értelmes válaszokat is adsz, a feltett kérdésekre. Akiben nincs humor meg önirónia vallás terén is azt nem nézem semmibe, mert ebben rejlik az igazi nagyság. Anna te ne keress szerintem semmilyen vallást, hanem tanulj programozónak, olyannyira gépies és emberileg semleges vagy.
2011. ápr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Utolsónak: az informatika nagyon távol áll tőlem, történelem szakos bölcsész vagyok.

Üdv: Anna

2011. ápr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pföööj az már egy büfészak, látszik is, hogy csak sablonosan gondolkodni tanítják meg az embert, vagyis nem is nevezném gondolkodásnak, inkább mások gondolatainak integrálásának.
2011. ápr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Bretso ***** válasza:
Az számít, ha meggyőztem magamat, hogy úgy effektíve hinni ostobaság?
2011. ápr. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!