Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus vajon elmenne-e szavazni...

Jézus vajon elmenne-e szavazni BÁRMILYEN politikai pártra?

Figyelt kérdés
Jézus követői vajon elmennek-e szavazni BÁRMILYEN politikai pártra?
2010. febr. 23. 16:17
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
0%
Jézus már meghalt
2010. ápr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:
igen, de feltámadt a harmadik napon, és felment az égbe, hogy bemutassa váltságának értékét az atyja előtt, majd leült a jobbjára és várja, hogy ellenségét a lába elé vessék.
2010. ápr. 6. 11:28
 33/54 anonim ***** válasza:
Nem szavazna!
2010. ápr. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 A kérdező kommentje:
kösz.
2010. ápr. 6. 15:39
 35/54 anonim ***** válasza:

"Ne haragudj, én "Jézusra" szavaztam, hogy teljesen övé az életem, de ettől még elvettem feleségül egy lányt, és amikor neki igent mondtam, nem csaltam meg vele Jézust."


Ez nem jó analógia.

Jézus és az apostolok is teljesen világossá tették, hogy milyen egység kell, hogy legyen a tanítványok között. Ez az egység sokkal magasabb rendű, mint azt sokan gondolják, még magukat kereszténynek tartva is.


Ami most van általában az ismertebb felekezetekben, vagy az egyházak között - valljuk be őszintén - távolról sem ugyanaz, mint amit Jézus tanított.


Egyik oka ennek nyilván a politikába való, sokszor durva beleavatkozás. Mert mit eredményez a pártoskodás? Nehogy azt mondjuk már, hogy a bibliai egységhez közelebb visz!


Nem, valójában széthúzást, ellenségeskedést, sőt számtalanszor megtörtént már, hogy a politikai ellenfelek fizikai erőszakra is képesek voltak egymással és mással szemben.


Nem véletlenül tartózkodott Jézus a politikától, nem kell hozzá, csak józan belátás, hogy ezt felismerjük. (Persze annak, akinek van némi Bibliai ismerete)


Szeretett idézet, hogy "adjuk meg a császárnak, ami a császáré...", csak azt felejtik el hozzátenni, hogy ha a császár olyan kér a keresztényektől, ami Isten törvényével, vagy alapelveivel ütközik, akkor nemcsak joguk, hanem kötelességük is megtagadni azt!


Márpedig emberekbe vetni a bizalmunkat már önmagában is bibliaellenes dolog, nem hogy még a gyakran ezzel járó konfliktusokban való részvétel!


Nem így kell egységre törekedni, mert ez az út pont ellenkező irányba visz.

2010. ápr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:

Nézd Jézus zsidó volt. Legalábbis élete nagy részében. Mivel a zsidók a mai napig követik vallásuk előírásait, és szavaznak is, meg részt vállalnak politikai pártokban, benne vannak a politikai életben. Ergo nem tiltja ezt nekik semmi.

Úgyhogy nem látom be miért ne szavazna és miért ne venne részt a politikai életben?

De ha keresztényi életét nézem, a Biblia sem tiltja ezt szerintem, vagy ideírnád pontosan hol? Úgyhogy szerintem lenne benne annyi becsület, hogy igen is véleményt nyilvánítana egy ilyen kérdésben. És szerintem politikus lenne belőle vagy államférfi.

2010. ápr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:

A mai zsidók szintén nem jó példa erre, mert ők Jézusról nem éppen ugyanazt vallják, mint a keresztények.

A mai zsidók Bibliához és Jézushoz való hozzáállását ismerve és alapul véve kellene ezt megfogalmazni.


Inkább neked kéne megindokolnod a Bibliai alapelvekkel homlokegyenest ellenkező pártoskodás jogosságát, de persze a Bibliából! Mert én abból érveltem, amikor az egység Bibliai fogalmára hívtam fel a figyelmet. Vajon hogyan lehet elérni ezt úgy, ha mindenféle, nagyarcú ambiciózus, vagy önjelölt politikus igéreteire hallgatunk, és őt követjük?!


Pedig jól tudjuk, hogy a kampányában elmondottaknak csak kis %-át tarjta be, ha betartja egyáltalán. A többit pedig ilyen-olyan indokokkal lerázza magáról.

Csoda, ha minduntalan csalódunk bennük?


Meg kellene értenünk, hogy a világ nem vízszintesen van felosztva - jobb és bal oldalra (ez csak szemfényvesztés), hanem függőlegesen. Csak a hatalom, az elit van, és mindenki más, akik kiszolgálják őket!


Ezért abszolut mindegy, hogy milyen oldal kerül hatalomra, a nagy többségnek így sem, úgy sem lesz lényegesen változás.


Valójában, úgy van, ahogy a Biblia fogalmaz: "Mindezt láttam, és szívemet ráirányítottam minden tettre, melyet véghezvisznek a nap alatt, oly időben, mikor ember uralkodik emberen a maga kárára." (Prédikátor 8:9)


Az emberiségnek a legnagyobb baja pont ez! Az ember uralkodik az emberen, de ez sohasem lesz jó és ideális, mert Isten nem így teremtett minket. Nem attól várja a megoldást, hogy majd az emberek kitalálnak valami szuper társadalmi formát, és jaj de jó lesz nekik.


Ilyen sohasem lesz, az ember ehhez tökéletlen, de nem is így tervezi a Mindenható.

2010. ápr. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:

Én vagyok az, aki a "adjátok meg a császárnak..." idézetre hivatkozott.


Nem gondolom magam felvilágosulatlannak, hiszen papírom is van róla (a hitem mellett), hogy Jézus mit vallott. Persze, hogy tartózkodott a politikától, hiszen azt gondolták az emberek, hogy Ő Politikai Messiás. Azt gondolták, hogy az ő megjelenésével majd több étel lesz, nem lesz szenvedés, sanyarúság, rabszolgaság, ő lesz az új és jobb király. Azt várták Krisztustól, hogy mindezt megszünteti. (Persze meg is szüntette Megváltásunkkal, de a földi ember nem így gondolkodott, ők azonnali jólétet vártak.)


Ugyanakkor Jézus betartotta a törvényt, de lásd, nem szó szerint, nem úgy, mint a farizeusok. Tudott a sorok között olvasni, nem számolta a lépéseket szombaton, hogy vajon akkor most a tűzhelytől indul az x számú lépés, amit ma megtehetek, vagy a kertkaputól. Hiszen szombaton sem tagadta meg a segítség nyújtást (beteget gyógyított, kalászt szedett stb. szombaton).


Mindenkinek meg van a szabad akarata, amit az Isten arra rendelt, hogy mindenki legjobb tudása, hite és belátása szerint cselekedjen. Szerintem aki egy kicsit is komolyan gondolja az Istenbe vetett hitet, az különbséget tud tenni jó és rossz között. S meg tudja ítélni, hogy tetszene -e az a lépése Istennek, vagy sem.


Tisztában kell lenni azzal, hogy nem vagyunk szavazó gépek! (legalábbis én nem vagyok az) Ha bárki úgy érzi, hogy kényszerítik a szavazás megtételére s egy bizonyos pártra leadott voksával, akkor az ne menjen el szavazni. Én úgy látom, hogy bár az Isten gondunkat viseli, ugyanakkor nekünk is kell tennünk a földi életünk jobbá válásáért, ugyan úgy, mint a mennyországba való bejutásért is, s nem várhatjuk, hogy a sült galamb a szánkba repüljön.


Nem vagyok semmiféle aktivista, egyik pártba sem léptem be, viszont élek azzal a szabad jogommal, amelyért a '48-as áprilisi törvények felszólalt.


Ez mindenkinek önálló döntése kell ,hogy legyen, s attól, hogy valaki elmegy szavazni, még nem rosszabb vagy jobb katolikus, mint aki nem megy el. Bizonyára aki nem megy el, annak is meg van rá az oka. (Persze itt mindig erősen hangsúlyozom, hogy nem mindegy, hogy kire szavazol, hiszen akkor igen is kell lennie lelkiismeret-furdalásnak annak a keresztény embernek, akik olyan pártra szavaz, aki a történelem során vagy a jelenben támadta az egyházat, tiltotta a szabad vallásgyakorlatot, Isten létét tagadta.)

2010. ápr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:

S még csak annyi, hogy aki azt mondja, hogy Jézus nem menne el szavazni, mert úgyis tudja, hogy mi lesz az eredmény, hogy amikor a Getsemani kertbe ment, akkor is tudta, hogy mi vár rá, mégis elment.

Mert Jézus nem önző, nem csak azt nézi, hogy neki, mi a jó, hanem azt, hogy a népnek mi lenne a jó.

Utolsó voltam

2010. ápr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
És már "otthon" is ezt látta, hogy szülei is teljesítik állampolgári kötelezettségeiket, függetlenül mindentől.
2010. ápr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!