Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hisztek a halálközeli...

Ha hisztek a halálközeli élményekben, akkor mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

'Az öngyilkossági kísérletekből visszatértek beszámolói jelentik az egyetlen kivételt, a földrészenként egymástól nem sokban különböző halálközeli élménysorokból. Az öngyilkosságot elkövetett személyek egyáltalán nem élnek át kellemes érzéseket a halálközeli élmények észlelése során, bár a testenkívüliség érzése megmarad. Ezek az emberek arról számolnak be, hogy először nem értették, miért vannak tudatuknál, majd frusztrációt éreztek és tehetetlenséget, mert nem tudtak kapcsolatba lépni az élőkkel. Más beszámolók arról emlékeznek meg, hogy az öngyilkosok lelkei a bardo állapotában maradnak a Földön, s nem tudnak szabadulni tettük következményeitől. Néhány személy arról számolt be, hogy ezek a lelkek hiábavalóan esedeznek bocsánatért még élő hozzátartozóiktól és eközben pokolian szenvednek tettük etikai súlyától. Azok a személyek, akik sokáig voltak mély kóma vagy klinikai halál állapotában, ritkán azt is elmondták, hogy az életükben függőségben szenvedő személyek szellemei esetében is hasonlókat tapasztaltak.'

Én a reinkarnációban is hiszek..tegyük fel, hogy mindkettő létezik.Akkor az öngyilkosok soha nem születhetnek újjá? Valahogy kizártnak tartom, biztos volt már olyan, akiről hipnózisban kiderült, hogy öngyilkos lett.

Ui.: Jöhetnek a hitetlenkedők is, csak ne bírálják a kérdésemet, ugyanis ez csak pusztán filozofálgatás, nincs semmi jelentősége.


(Már volt kérdés ma, csak rossz helyre tettem.)


2010. febr. 14. 18:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A halálközeli élmények még nem bizonyítanak semmit, engem az int óvatosságra, hogy a nem öngyilkosok is mind arról a Fénylényről mesélnek, holott a Biblia szerint a halál után az örök élet vagy a kárhozat útjára kerülünk.
2010. febr. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
84%
Én voltam öngyilkos ,begyógyszereztem és kiütöttem magam nem emlékszem semmire ,még arra sem(szerencsére) hogy az orvosokat elküldtem a halál f.szára:( akik megmentettek:( vérciki borzalom meg persze utána amikor szembesülnöm kellett az önző g.ci magatartásommal ,soha többé...
2010. márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom olvasd el Thorwald Dethlefsen: Élet az élet után című könyvét, sok jó dolog van benne, és a kérdésedre is válaszol. (A kérdésedre a válasz röviden: az öngyilkosok is újjászületnek)
2010. ápr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Miért volna az öngyilkosság bűn? Ez csak az önző kollektív tudat szüleménye kijelentés, ha egy elem kihull a rendszerből ,akkor ingatagabbá válik az egész. Ez ellen való mesebeszéd. Mindenki a saját sorsáért felelős! Én ebben hiszek. Saját magunknak jogunk van eldönteni,hogy meddig kívánunk élni vagy szenvedni. Másnak nics ez természetes. Nincs bűn benne. Isten ha van egyáltalán , a tanmese szerint úgy is megbocsájt mindenkinek, tehát mind ugyanoda jutunk. 50-50 % hogy végleges megsemmisülés, vagy valami van a halál után, nem tudom, nem volt még HKÉ-m, de azt kizártnak tartom,hogy öngyilkosok sanyarúbb véget érjenek. Én péládul ha gyógyíthatatlan rákossá válnék, biztos inkább megölném magam,minthogy a poklok kínját szenvedjem végig, az szörnyűség. Akkor ezekszerint ez miatt már a lelkem nem térhetne nyugovóra , hahha, mesebeszéd.
2011. ápr. 5. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!