Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek milyen halálközeli...

Kinek milyen halálközeli élménye volt, és akinek volt, megváltoztatta-e ez a vallását?

Figyelt kérdés
Az érdekel ki mit élt át, mit látott, látott-e elhunyt rokonát, ismerősét, mondtak-e valamit stb.
2009. márc. 10. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Már ne haragudj: nem mindegy?

Ha te látod álmodban egy rokonod, akkor megváltoztatod a vallásod?

Ismerősömnek volt ilyen élménye: ahogy égette az áram újjáélesztés közben - érezte, hogy fáj. Más élménye nem volt.

2009. márc. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Az apámnak volt szívrohama 2000.-ben, és több percre leállt a szíve.

Semmit sem látott, semmit sem hallott. Inkább neki hiszek, mint a Mónika show-ban lévő emberkéknek, akik Jézust látják, stb.

De hit kérdése az egész, mindenki abban hisz, amiben akar.

2009. márc. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Ajánlom a figyelmedbe Szendi Gábor - Isten az agyban c. könyvét; egyebek mellett a halálközeli élmények hátteréről és jelentőségéről is kimerítő részletességgel ír benne.
2009. márc. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Thurston ***** válasza:
77%
Kábé hatszor fordult elő. Nem láttam semmit. Olykor éreztem némi fájdalmat.
2009. márc. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Van-e orvosi magyarázata az ilyen élményeknek ?


A The Arizona Republic című lap orvos szerkesztője ezt írta: „Ha a fizikai teljesítőképesség eljut a végső ponthoz, például altatás alatt, vagy betegség, illetve sérülés után, a testműködések automatikus ellenőrzése alábbhagy. Neurohormonok és katecholaminok szabadulnak fel az idegrendszerben, és ellenőrizhetetlen mennyiségben kijutnak a szervezetbe. Ez egyebek között hallucinációkhoz vezethet, amelyeket az öntudatra ébredés után a halálból való visszatérésként értékelhetnek” (1977. május 28., C-1 o.; valamint a Fortschritte der Medizin című német orvosi lap, 1979, 41. szám és a Psychology Today, 1981. január).

2009. márc. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%

nekem motorbalesetem volt és ateista lettem azota jol élek és boldogan

a gazdaasági válságon meg nevetek

ja és láttam az alagut végét valamit papoltak ott de vissza jöttem mert nem tetszett az ur képe

2009. márc. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha hiszel benne, ÉRZEL valamit.

A hit a lényeg!

2009. okt. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyi volt hogy a vízben matracon voltam aztán addig beeveztem, azthittem leér még a lábam, de már nem...

Nagy lendülettel beleugrottam, és csak merültem, merültem, merültem el... Tényleg láttam valamilyen fényt de szerintem csak a nap volt a vízen... Aztán mintha megnyugvást éreztem volna, nem is kapáloztam, ellazultam, levegőm se volt, mikor apukám a kezemnél fogva kirántott...

2010. ápr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!