Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg másmilyenek az öngyilk...

Tényleg másmilyenek az öngyilkosok halálközeli élményei, mint akik betegség/baleset kapcsán jutottak a klinikai halál állapotába?

Figyelt kérdés
Bevallom, a napokban sokat járt a fejemben a téma - komoly konfliktusok a munkahelyen (sajnos részben a saját hibámból, ami még rosszabb érzés), problémás családi ügyek, a magánéletem pedig nulla. Akármennyire szánalmas és menekülésnek tűnik, elég vonzó gondolat lenne nem érezni többé semmit - leginkább az tart vissza, hogy ki tudja, valóban így van-e... Ha valakinek van személyes tapasztalata, hálás lennék ha leírná. Bunkó válaszokkal kíméljetek. 25/L
2010. márc. 18. 21:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
19%
Keress valakit aki jól megdug aztán nem ilyen hülyeségeken fogsz agyalni.
2010. márc. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

ha elindul valaki egy adott mozdulattal a saját élete kioltásához, lehet hogy meghárál, de már nincs viszaut. pl volt aki leugrott magasból, de tulélte felépült, és késöbb bevellotta ugrás után földetérés elött már megbánta. amig magatehetetlen (talán eszméletlen )volt, benne lehetett hogy 'nem kellett volna. ez szorongós, szerintem büntudatot ébresztő kellemetlen érzés.

egy baleset miatt bekövetkezett hasonló álapot inkább beletörödés szerü 'nyugodtabb' érzés.

2010. márc. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
25%
és egyet értek a dugással. és nem bunkóságbol irtam.
2010. márc. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

tapasztalat nincs, de 25 évesen ne nyafogj.

Én mindig azt hittem, hogy nincs nekem olyan hú de jó dolgom. MEghalni mondjuk nem akartam azért... Aztán az egyik lány rákos lett az osztályban. Elég hamar rájöttem, hogy amíg egészséges vagyok és tanulhatok, addig hatalmas mázlista vagyok. Tudod hányan cserélnének veled? Van munkád, fiatal vagy még és gondolom visszafordíthatatlan betegséged sincs. Nem vagy még abban a korban, hogy rettegned kéne, hogy egyedül maradsz.

L/18

2010. márc. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
Válaszolva azeredeti kérdésedre: igen. Az öngyilkosságot elkövetők halálélménye legtöbbször vagy semmilyen, vagy kimondottan kellemetlen. (ezt egy orvos mondta, aki kifejezetten ezzel a témával foglalkozott)
2010. márc. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne

22/f

2010. márc. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
Ne kívánd te azt a halálközeli élményt megtapasztalni!Pár évvel ezelőtt a klinikai halál állapotába kerültem egy szörnyű betegség miatt! És tudod mi mentett meg a haláltól a rettentő élni akarás, hogy nekem még van dolgom a földön.A szeretteim, a gyermekem, és a munkám amit a mai napig imádok.És tudod mi volt a legborzalmasabb három hétig élet-halál között lebegtem és teljesen tiszta volt az agyam, és tudtam éreztem, hogy végem lesz, csak napok kérdése. Na ezt kapd ki te szerencsétlen, aki azzal hülyül itt, hogy milyen öngyilkosan a halálközeli élmény!
2010. márc. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

22:25-ös: na, ettől tartok én is. Valószínűleg nem véletlen, hogy így van.

A többieknek: objetíven névze igazatok van. Csak amikor az ember hosszú ideig túlnyomórészt negatív visszajelzéseket kap, akárhogyan is igyekszik megfelelni, akkor egy idő után kiborul a bili - általában valami apróságon és a legrosszabb szituációban. Személyiségtől függ, hogy pontosan mikor, de ha elég kitartóak, ez garantálható. Ilyenkor persze lehet nagy szájjal mondogatani, hogy tessék feltápászkodni a padlóról, csak ez nem olyan egyszerű, mikor a 8-ról 10-12 órásra nyúlt munkaidő után hazaesel a négy fal közé, a munka jellege miatt potyogósra fáradtan, és 200km-re a családodtól. Másodállás meg muszáj, mert nem él meg az ember a diplomájából. Emberi kapcsolatokat ápolgatni így max. a hasonlóan holdkóros és agyonhajszolt volt évfolyamtársakkal lehet, de az ismerkedési lehetőségek eléggé korlátozottak. Szakmaváltásra (másoddiplomára) gondoltam még, de azzal már vért izzad az ember munka mellett. Igazából élni akarok én, csak nem így...

2010. márc. 18. 22:52
 9/20 anonim ***** válasza:

Próbáld ki ezt:


[link]


Hátha segít, de azöngyilkosságot most felejtsd el.

2010. márc. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%
Na erről van szó! Élni kell te lány, nem az öngyilokra gondolni. A francba, én voltam a súlyos beteg, aki átcsúszott de visszajött. És képzeld nem úsztam meg ám ennyivel, azt hittem ez lesz az életemben az utolsó szenvedés, de nem. Az eset után 1 évre lisztérzékeny, és pánikbeteg lettem, ja és évtizedek óta inzulinozom magamat naponta ötször. Ezeket gondold át, te pedig egészséges vagy! Én meg harcedzett mégsem akarok öngyilkos lenni. Az én esetemből merítsél erőt, és soha többé ne gondolj ilyen őrültségeket.
2010. márc. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!