Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg másmilyenek az öngyilk...

Tényleg másmilyenek az öngyilkosok halálközeli élményei, mint akik betegség/baleset kapcsán jutottak a klinikai halál állapotába?

Figyelt kérdés
Bevallom, a napokban sokat járt a fejemben a téma - komoly konfliktusok a munkahelyen (sajnos részben a saját hibámból, ami még rosszabb érzés), problémás családi ügyek, a magánéletem pedig nulla. Akármennyire szánalmas és menekülésnek tűnik, elég vonzó gondolat lenne nem érezni többé semmit - leginkább az tart vissza, hogy ki tudja, valóban így van-e... Ha valakinek van személyes tapasztalata, hálás lennék ha leírná. Bunkó válaszokkal kíméljetek. 25/L
2010. márc. 18. 21:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

egy kutatás szerint, amia túlélők beszámolóira alapult, az öngyilkosok a tettük elkövetésének 2/3-ánál (amikor ugye már nincs visszaút, csak a vakszerencse segíthet) rájönnek arra, hogy nem kellett volna ezt tenniük, mert a problémáik igazából jelentéktelenek, vagy megoldhatók.


én ennyit tudok a témáról :)

2010. márc. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
97%

Nem éri meg öngyilkosnak lenni,semmiféleképp!Eszed ágába se jusson,mert csak magadnak teszel rosszat!Sok vallás mondja ezt,de én azt gondolom,hogy aki itt nem fejezi be az életfeladatát,az egyből újjászületik egy másik testben,és újra el kell szenvednie egy hasonló sorsú életet,amíg meg nem oldja a feladatot!Mindenképpen rosszul járnál!akarsz dupla annyit szenvedni,vagy maradsz itt,és átvészeled ezt a hosszúnak érezhető,de rövidebb időszakot?

Nagymamám az egyik tanú..felakasztotta magát,azt mondta,ne hidd el,nincs ott semmi..DE SEMMI!

Az egyik ismerősöm autóbalesetben majdnem meghalt,és beszámolt róla,miket látott,és hogy ő a lelkével szálldosott,figyelte az orvosokat,stb,teljesen boldog volt,nem volt semmi baja,és végül magáhoztért,de nem felejtette el azt a csodát,hogy milyen könnyen ment egyik pontból a másikra,és pontosan megmondta mik történtek,míg ő nem volt magánál..

De ilyen dolgokról olvashatsz az egyik kedvenc könyvemből: Bruce Goldberg: Előző életek,jövendő életek c. könyvében,ahol a saját páciensei történeteit írja le,ugyanis korregresszióval (regressziós hipnózissal) foglalkozik,és nagyon komoly szakember!Ő is ugyanezt írja az öngyilkosságról,hogy mindenképpen súlyosan akadályozza a lelki fejlődést,és továbbjutást!!Verd ki a fejedből!

Sylvia Brown (látnok) szerint(Élet a másvilágon c. könyv)

Azok lesznek öngyilkosak életükben,akik a születés előtt túl nagy feladatot vállaltak magukra,a tanácsadók,és Isten kérése ellenére túl nagy fába vágták a fejszéjüket,hiába volt a figyelmeztetés,hiába könyörögtek neki,hogy biztos jó ötlet egy időben elvesztened a munkádat, édesanyád halálát átélni,és a szerelmeddel való szakítást is erre az időre tervezni?

De elvakulva a túlvilág gyönyörűségével,nem ismerve,nem belegondolva milyen a fájdalom,azt mondta,hogy persze hogy kibírom!S lám,mégis öngyilkos lessz,majd visszaemlékezik erre a mondatra születése előtt,azt mondja,b...sza meg,kezdhetem előről az egész rohadt sztorit!!!Miután befejezte,és nem lesz többet öngyilkos,elhatározza soha nem vállal olyan sorsot,amit ne bírna elviselni..

Ezt a könyvet is elolvashatod,ez talán boldogabbá fog tenni!

És fel a fejjel,mert így pesszimistaként soha nem lesz jó,OPTIMIZMUST!!

2010. márc. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Anyu mondta, hogy ahol regen laktunk a hazba lakott mellettuk egy ferfi. O megprobalt ongyilkos lenni, vonat ele ugrott. O is tervezgette elotte.

Aztan nem halt meg. Levgata mind2 labat. Azota nem prbobalta megolni magat tudomasa szerint, igy el azota.

Erdekes dolgok.

2010. márc. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező, szinte minden mondatodra jut egy-egy önkorlátozó hiedelem. Ébredj már fel, ott sikít az igazság! Mehetsz, kereshetsz, találhatsz, elszomorodhatsz, megvígasztalódhatsz, felvillanyozódhatsz, szerethetsz... És igen: egy orgazmus most lehet, hogy ütne mindenféle képzeletbeli hké-t :)
2010. márc. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
91%

Aki öngyi lesz úgy, hogy fiatal és egészséges, az súlyos hibát követ el, s ezt majd be is fogja látni. Ez a legszebb és a legszarabb az egészben.

Gondolj arra (ha depis vagy), hogy OK, lehetek öngyilkos HOLNAP is. Addig még megteszem ezt és ezt. Szólok még egy jó szót ennek a szerencsétlennek, adok egy százast annak, írok egy levelet stb. Halogass és Életet nyersz.

Olvasd el ezt "utoljára":

[link]

2010. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodom az öngyilkosságon mert szar az életem.. Úgy érzem de nem csak érzem hanem ez így is van hogy senki se szeret, mindenki csak kihasznál stb... A szüleim is a pifámba mondják hogy legyek öngyilkos meg ilyenek.. Egyetlenegy barátnőm se volt még se haverjaim meg barátaim se.. És ez nagyon rossz. belegondoltam már hogy ha mit veszíthetek ha öngyilkos leszek és arra jutottom hogy nem veszíthetek sokat.. úgyis csak útban vagyok.. Egy valakiért még gondolkodok rajta hogy öngyilkos legyek-e vagy nem... és ez a valaki Selena Gomez.. benne nem a sztárságot látom és engem nem érdekel hogy mennyire nagy sztár meg ilyenek... de nagyon tetszik a stílusa meg minden. és úgy érzem hogy ő lenne a lélekpárom.. De ha belegondolok akkor több millió fiú és érezhet így szóval lehet hogy hülyeség... Meg úgyis 0 százalék esélyem lenne hogy összejöjjek vele.. Szóval már egyre erősebben gondolok az öngyilkosságon.. De mielött megtenném felkeresek magamnak egy lélek orvost vagy valami hasonlót...

egy 18 éves fiú

2010. okt. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
92%

Ne haragudjatok már, de nem öngyilkosnak kéne lennetek, hanem egy hétre beülni egy roham mentőautóba. Garantáltan megtanulnátok értékelni az életet, látva hogy ott mi megy, és mekkora küzdelem megy az életért, kik sírnak és mennyit, és kiknek okozol ezzel a legnagyobb fájdalmat.

Tudod kedves kérdező, te egy nyámnyila puha csaj vagy. Aki nem fogadja el azt, hogy jobb valami csak kőkemény küzdelem árán lehet, és hogy az éremnek mindig két oldala van jó és rossz.

Sajnos manapság nagyon kevesen fogadják el azt hogy ha jön a rossz, akkor mély torokkal ....

és a rossz ugyanúgy része az életnek, mint a jó.

Kedves kisasszony, ez a lehetőségek kora, ha valami nem jó,c sak te tehetsz róla, de innen következik hogy csak te javíthatsz rajta! De te tudsz javítani rajta!

Kicsit jobb megoldás mint az öngyilkosság nem gondolod? :)


Halál komolyan mondom hogy menj el önkéntesnek a mentőkhöz (Máltai kocsikba) csak egy hétre.

Soha többé nem gondolsz majd öngyilkosságra! De soha! Amikor látod a széjjeltépett embereket az autókban, akik próbálnak élni, és újrakezdeni mindent... És aki elmegy neki már nem fáj, de mindenkinek igen akit szeretett...

Tudod amikor láttam magam mellett meghalni egy 19 éves lányt, akinek muszáj volt megmondanom hogy nem lesz semmi baj, túl fogod élni.... mekkora élni akarás volt abban a lányban! Semmi más nem volt a vágya, csak hogy újra láthassa az anyukáját, és már nem tehette meg...


Láthatsz szanaszéjjel szakadt családokat, megtört életeket, és akkor majd rájössz, hogy amid neked van, azzal mindent el tudsz még érni amit szeretnél!


Fel a fejjel, és mindent rakjál bele az életedbe amit tudsz! Tudod amit érzek rajtad az az, hogy nem vagy elégedett magaddal, mert búval bélelet vagy. Az önbizalom és a megelégedés abból fakad ha azt szeretem csinálni amit szeretek, és megdolgozom valamiért, mert onnantól meg tudom becsülni azt hogy van, és büszke leszek rá!


Ez legyen a szemed előtt!

Meghalni ráérsz még 60 év múlva is :) De addig inkább élj, az izgalmasabb ;)


Egy Budapest Tűzoltó

2011. szept. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
kedves rosszéletű válaszíró(k)! ne akarjátok befolyásolni a másikat hogy így meg úgy ne legyen öngyilkos, mert neki biztos nincs semmi baja ti meg ilyen meg olyan betegek vagytok. nem kell mindig magatokból kiindulni. 19/f vagyok, születésem után rögtön műtöttek, azóta összesen több mint 20x, sokszor voltam kiskoromban nagyon sz@r helyzetben a műtétek miatt, a mindennapjaimra és még 1-2 dologra kihat a velem született rendellenességem (ja a műtéteken kívül nem ejtettem 1-2 beavatkozást többek között mikor gyakorlatilag egy hegyes üreges 1-2 cm-es csövet kellett a hasamba szúrni). én sem felvágni akarok h jajj de szar nekem. de h ti azt csináljátok hogy "hú én így meg úgy voltam halál közeli szituációban ezért ne akard megtudni meg ne akarj öngyilkos lenni stb bla bla" ez valahogy gusztustalan. senkinek nincs joga a másiktól megtagadni azt h megölje magát csak azért mert ilyen-olyan sz@r volt neki eddig és akkor már más nem élhet rosszabbul és akkor ne is járjon ilyesmi a fejében. remélem senki nem értelmez rosszul.
2014. febr. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Ha igazán jó akar lenni az ember és ha elég tág látókörű, valahol meg kell érteni azt ,is ha valaki öngyilkos akar lenni.Ne értsd félre, NEM RÁBESZÉLNI AKARLAK!

Én részt vettem reinkarnációs hipnózison.Ott kiderült, hogy előző életemben Horvátországban töltöttem, magyar nemzetiségűként.Előző életemet öngyilkossággal fejeztem be 30 évesen.Nő vagyok és voltam.Tettem ezt egy 4 éves kislány anyjaként.A férjembe nagyon szerelmes voltam, de ő szerelmileg nem igazolt vissza.Ezért lettem öngyilkos és azért is hogy szabaduljak a nagyon börtönbezáró erős szerelmi érzéstől.Na, most a nehéz problémától szabadultam,ezért védeném az öngyilkosságot attól, hogy az nem old meg semmit.De megold!Azonban a szörnyű tragikus érzés ,az a tudat, hogy megöltem magamat, később is velem maradt.Most is velem él! ebben az életemben is!Szörnyű volt az a tudat is, hogy otthagytam a kislányomat.És ha egyszer megteszed, később is megmarad, mint megoldás, sajnos.Most is, ebben az életemben is vannak öngyilkos gondolataim, de köszi, már jobb.Azt hiszem,kibírom várni a természetes halált.Azt mondják, az jobb.

2015. máj. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Remélem megvagy és jól vagy már.)
2017. máj. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!