Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha hisztek a halálközeli...

Ha hisztek a halálközeli élményekben, akkor mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

'Az öngyilkossági kísérletekből visszatértek beszámolói jelentik az egyetlen kivételt, a földrészenként egymástól nem sokban különböző halálközeli élménysorokból. Az öngyilkosságot elkövetett személyek egyáltalán nem élnek át kellemes érzéseket a halálközeli élmények észlelése során, bár a testenkívüliség érzése megmarad. Ezek az emberek arról számolnak be, hogy először nem értették, miért vannak tudatuknál, majd frusztrációt éreztek és tehetetlenséget, mert nem tudtak kapcsolatba lépni az élőkkel. Más beszámolók arról emlékeznek meg, hogy az öngyilkosok lelkei a bardo állapotában maradnak a Földön, s nem tudnak szabadulni tettük következményeitől. Néhány személy arról számolt be, hogy ezek a lelkek hiábavalóan esedeznek bocsánatért még élő hozzátartozóiktól és eközben pokolian szenvednek tettük etikai súlyától. Azok a személyek, akik sokáig voltak mély kóma vagy klinikai halál állapotában, ritkán azt is elmondták, hogy az életükben függőségben szenvedő személyek szellemei esetében is hasonlókat tapasztaltak.'

Én a reinkarnációban is hiszek..tegyük fel, hogy mindkettő létezik.Akkor az öngyilkosok soha nem születhetnek újjá? Valahogy kizártnak tartom, biztos volt már olyan, akiről hipnózisban kiderült, hogy öngyilkos lett.

Ui.: Jöhetnek a hitetlenkedők is, csak ne bírálják a kérdésemet, ugyanis ez csak pusztán filozofálgatás, nincs semmi jelentősége.


2010. febr. 14. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van túlvilági élet, és van reinkarnáció, akkor van Isten is. Isten pedig mindenkinek megbocsát, aki őszintén megbánta a bűnét. Pont ezért nem hiszem,hogy büntetné az öngyilkos lelkeket.
2010. febr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
88%

Természetesen az öngyilkosok is újraszületnek és ahogy mások sem rögtön teszik ezt, ők is eltöltenek egy "kis" időt az életük feldolgozásával. Nyilván sokuknak támad lelkiismeretfurdalása és ez elég szar érzés.

Már máshol kifejtettem itt részletesen, hogy nem lehet egyenlőségjelet tenni az összes öngyilkosság közé. Van amelyik bűn, vétek és akad amelyik hősies, dicsőséges.

2010. máj. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
83%

Ez 2 dolog lehet amit senki nem tud hogy melyik is az igaz.

Az első: véletlenek sorozata amely által létre jött ez a bolygó az állatok, víz a napfény pont kellő mértékben, emberek születtek akik tudnak érezni van tudatuk stb..

Vagy a másik ami a hit: hogy van egy olyan felső hatalom ami írányítja a világot és minden "előre megtervezett" módon születik keletkezik.


Véleményem szerint ha létezik egy ilyen felső hatalom amely irányítása alatt vagyunk mi is akkor biztos h nem veszünk el halál után sem, viszont ha ezek a dolgok csupán biológiai és kémiai folyamatok eredménye akkor a halál után csak sötétség és álmok néküli alvás örökké - ebbe nagyon rossz bele gondolni is :/

2010. jún. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszer eljutnak ők is a túlvilágra, ha fizettek bűneikért.
2010. júl. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

És amíg nem fizettek a bűneikért, addig a ferihegyi tranzitban várnak?

Ők is eljutnak a túlvilágra, csak nem egyből a VIP-részlegre :-)

2010. júl. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Halálközeli élmény van,erre van rengeteg bizonyiték.

Az öngyilkos elitéli a saját lelkét is,nem csak a testét,

mert azt parancsolja neki,hogy nem akar élni,vagy egy másik elmélet,hogy ezzel válaszol a lelke neki egy időre,

hogy máskor ne tegyen ilyet.


De akkor a bűnösöket mért nem itéli el a saját lelkük,vagy Isten?!

Az öngyilkosoknak normális esetben azoknak is lenne

szellem állapotban idő megbánni tettüket.

Vagy egy rohadt mátrix világban élünk és a kiutat meg nem tudjuk hol keressük.

2010. júl. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kicsit úgy hangzik ez az öngyilkos dolog,mintha bűn lenne,mert minden öngyilkosnak kötelező valami felelősség ,kötelesség,megoldatlan konfligtus elől a halálba menekülnie. Szerintem ez egyáltalán nincs így. Mert péládul én még csak 25 vagyok de már most baromira úgy érzem,hogy unom az életemet. Kb. 50 éves koromra még jobban fogom,és úgy döntök unalomra hívatkozva,hogy köszönöm,akkor én most be is fejezem csak úgy, konfligtus,felelősség és egyéb nélkül,mert egy remete voltam egész életembe,így nincs kapcsolatom senkivel lélekben,akkor ebben mégis mi bűn volna, kit bántok meg vele, szerintem senkit.Mindekninek a magán ügye,hogy mennyire jött össze neki az élet,mennyire nem,és hoyg mikor kivánja azt befejezni. Nem bűn lelépni ha úgy érezzük hogy ott volna az idő szerintem.De persze ne legyetek öngyilkosok, mert oly csodás az élet:))! Nehogy valaki bűncslekménynek értelmezze a hozzászólásom,én nem bizdítok senkit,ez csak egy elméleti példa volt.Hogy ilyen szituáció is lehet. Már pedig akkor nem állja meg a fentebbi elmélet a helyét ezzel a büntetéssel.
2010. szept. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A másik dolog meg az,még az előző vagyok,hogy az emberiség nagy zöme ígyis úgyis öngyilkos lesz,ezt úgy értem,hogy mennyi ember van,aki olyan dolgokon élvezkedik,amiről tujda hogy árt,évek alatt a teljes pusztulásba viszi,de nem törődik vele.Beteg lesz,és a betegségtől hal meg.Betegség öli meg bár,de azt ami megöli ,ő idézte elő.Márpdig az is közvetett módon öngyilkosság.Ennyi erővel akkor mekkora kibabszás volna már a fentebbi elmélet. Egyszóval jó sokaknak ittragadna a lelke,lenne kivel traccspartizni,egy egész szellem nemzet. Ez persze csak ironikusan poénvból irom,mert ez a része a dolognak szerintem ostobaság.
2010. szept. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!