Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pokolban nincs tűz meg...

A pokolban nincs tűz meg kínzó forróság?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam,hogy amitől elfordul az Isten,az energiátlanná válik,és ezért talán a pokol egy dermesztő,fagyos,mozdulatlan világ.Ilyesmi nincs az írásokban?
2010. febr. 6. 19:43
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszadó:De ha hiszel valamiféle istenben,akár a keresztény Istenünkben,akkor valláshoz csak tartozol,csak vallási felekezethez nem.(katolikus,református stb.)Mert ha Istenben hiszel,akkor keresztény vagy,de nem tartozol egyik felekezethez sem.Én megvagyok keresztelve reformátusnak,de sok mindenben nem értek egyet,igazából egyikkel sem,így hasonlóan érzek mint Te.De valláshoz tuti tartozunk:)Ezt csak azért írtam le,mert sokan azt gondolják ha nem értenek egyet gyülekezetükkel,de hisznek az Úrban,akkor ők nem tartoznak semmilyen valláshoz.

A pokolban én nem hiszek,úgy gondolom Isten mindenkinek megbocsát,Jézus megváltotta bűneinket.Ezért nem hiszem,hogy bárki odatartozna.De ez csak az én véleményem.

2010. febr. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Elnézést nem odatartozna,hanem odajutna:$:)
2010. febr. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Sokféle elképzelés született a pokolról, amelyek mind azt a másként leírhatatlan kínt szemléltetik, amit az oda kerültek éreznek, legyen az forróság, fagy, láva, vagy bármi más.
2010. febr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
00:24 én mondjuk nem vagyok vallásos,szerintem attól még nem leszek keresztény,mert hiszek Istenben,mivel maga a kereszténység egy olyan Istenben hisz,akit az emberek rossz tulajdonsággal is felruháztak magukból kiindulva,pl dühös lesz,megbüntet,stb..ahogy az előző válaszoló is mondta,Isten maga a szeretet,é a szeretet nem fér össze a gonoszsággal,az örök kárhozattal,csak legfeljebb az emberi természetben.De Isten az Isten,és nem lehet úgy gondolni rá,hogy hibázik,vagy büntet,esetleg nem ad esélyt az ember lelkének a javulásra, tanulásra,fejlődésre!A keresztények ezt látják igazságosnak,de ők is csak emberek,és fogalmuk sincs az isteni igazságról..ert régen az volt az igazság,hogy levágták a kezét annak aki lopott,meg hogy isten csinálta az árvizet stb..azóta közelebb járunk az igazság fogalmának megértéséhez,de az még mindíg győzedelmeskedik a szeretet felett..Isten igazságát mi még csak fel se foghatjuk,nemhogy megértve alkalmazzuk..Ennél fogva nem találok olyan vallást,ami az Isten tökéletes mivoltát mutatná nekünk,elsősorban a szeretet legmagasabb és mindenható erejére alapozva MINDEN szavát.
2010. febr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Értem amit írsz,és remélem nem bántottalak meg a véleményemmel:)
2010. febr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
10:47 Neeem.. :) engem nem bántassz meg ha van egy saját nézeted,én elfogadom mindenkiét,mert azt is tartom helyesnek! :)
2010. febr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Aki ilyeneket beszél az hamar megtapasztalja milyen is az, de alkalma nem lesz megosztani velünk!

Majd fentről lenézünk!

2010. febr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

A pokolnak több része is van. (bugyra ha a hétköznapi kifejezést használjuk)

Jézusról is írja a biblia, hogy a pokol legmélyebb és legsötétebb zugában töltött el 3 napot.

A pokolban nem a tűz és a forróság vagy a szenvedés a legrosszabb. Hanem az hogy nincs szeretet.

Ha volna szeretet nem lenne pokol mert akkor az ott lévő emberek segítenék egymást és enyhítenének egymás szenvedésén! De mivel a pokolban nincs jelen isten egyáltalán ezért szeretet sincs (Isten=szeretet)

Minden ember gyűlöli a másikat! Ez az igazi szenvedés nem a tűz! A földön is vannak hasonló dolgok, betegségek,férgek,fekélyes leprás megbetegedések, tűz, földrengés, fagy....de az emberek támogatják egymást és így elviselhetővé, áthidalhatóvá teszik az egészet.

2010. febr. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Pokol van! Egy valós hely a Föld közepe felé. Igazad van abban, hogy Isten maga a szeretet, de a Bibliában fehéren-feketén le van írva, hogy aki nem ismeri el Jézust, mint a Megváltót az bizony odakerül. Ugyanúgy benne van a Bibliában a pokol leírása is az örök tűz,a tűz tava, kénszag, férgek. A poklot Isten teremtette, azért hogy odaűzze a Sátánt és a bukott angyalokat, ha csak egy érzés lenne, akkor nem kellett volna megteremteni. Az is benne van a Bibliában, hogy tilos mást prédikálni,vagy megmásítani azt amit a Biblia leír. Bárki aki azt állítja, hogy szerinte nincs pokol, vagy azt, hogy a pokol nem szószerinti hely, hanem egy állapot, az hamis prófétának számít. Hiába szeretnénk, hogy ne legyen, attól, hogy az ellenkezőjét állítjuk, csak megvezetünk másokat. Tudom, hogy felháborodik sok ember, mondván, hogy mit riogatunk másokat ilyen hülyeségekkel, de higgye el mindenki a pokol egy valós hely. És annak ellenére, hogy Isten maga a szeretet, attól még szigorúan megítél mindenkit. Itt a Földön is mindenki el lenne képedve, ha minden gyilkos, erőszaktevő megúszná a bűntetést (ígyis rengeteg van aki megússza), miért akarod, hogy Isten előtt is elkerülje az ítéletet.
2010. márc. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Igen, van pokol

Magyarországnak hívják

2010. márc. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!