Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ördögök kiket személyesíten...

Az ördögök kiket személyesítenek meg a pokolban?

Figyelt kérdés
Nemértem ,hogy az ördökök büntetnek de ők nem szevendenek? A pokolba emberek kerülnek ,akkor az ördögök is azok? Az emberek ördöggé változnának? lucifert is ábrázolják mint arkangyal de 3 fejű sátánként is megjelenik.
2011. aug. 15. 15:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ördögök igazából a Lucifer mellé állt Angyalok, akik szintén részt vettek a lázadásban. Lucifer ültetett el a fejükben gondolatokat.
2011. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%

16:25

Ezért szeretem a kereszténységet, ritka jó sci-fi, fantasy történeteik vannak, ezt vászonra kellene venni "Lucifer - A lázadás" :DD

2011. aug. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Bár hiszem, hogy az ördögök - démonok,valóban bukott angyalok, de nem hiszem, hogy a pokolban bárkit is kínoznának.

Én azt olvastam a bibliában, hogy a bűn zsoldja a halál = a haláloddal megfizettél a bűneidért.

Amúgy sem illene bele egy szerető Isten személyiségébe az örök szadizás.

2011. aug. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Kis pontosítás: "ördög" = daimonion ógörögül, és gonosz szellemet, démont jelent. Nem azonos sem emberekkel, sem Sátánnal (görögül Diabolosz, héberül Szatanasz), sem Isten angyalaival (g. angelosz, h. malaákh), sem a bukott angyalokkal (g. hamartanó angelosz, h. rá malaákh)

A Biblia nem jelenti ki, hogy a pokolban vannak ördögök, de ettől még jó eséllyel lehetnek. Ha vannak, akkor nekik sem kellemes hely egyáltalán, de azért tudják kínozni az embereket, mert sokkal erősebbek; de az ő igazi büntetésük valójában a tűznek tavában lesz, ami a második halál.

Tehát nem változnak ördöggé az emberek, ugyanúgy emberi lelkek maradnak a pokolban, de élet nincs bennük, csak a puszta létezésük marad. Érdemes még megemlíteni, hogy a Biblia szerint viszont sem a Halál, sem a Sátán nincs jelenleg a pokolban: mindkettő a levegőégben és a föld közelében tartózkodik.

Az pedig, hogy a gonosz, vörös bőrű, szarvakkal és vasvillával felfegyverzett "Ördög" egy nagy üstben sütögeti az embereket, középkori mese. Nem a Sátán feladata a halott lelkeket őrizni vagy kínozni, és a halottakkal már egyáltalán nem is foglalkozik, csak az élőkkel, mert tőlük, főleg a hívő keresztényektől kell tartania, mivel Jézus Krisztus hatalmat adott nekik, "hogy tapossatok kígyókon és skorpiókon, és az ellenségnek minden erején; és semmi sem árthat néktek" (Luk. 10:19.). Itt természtesen a "kígyók és skorpiók" alatt Sátán szolgáit és "ellenség" alatt őt magát kell érteni. (Neve, "szatanasz" szó szerint ezt jelenti.)


Amit kijelent a Biblia: a pokol (görögül: Hádész, héberül Seól, mindkettő = alvilág, a Seól még: sír, gödör, "ahonnan nincs visszatérés") nemcsak egy hely, hanem egy személy is, a Pokol angyala (akárcsak a Halál angyala). (Ld.: 1Kor.15:55.). Ez a személy uralja a poklot mint helyet, és ő tartja fogva a halott lelkeket, ezért nem tudnak onnan soha kiszabadulni (csak majd amikor Isten mindenkit felsorakoztat ítéletre az idők végén).

Rajta kívül van még a pokolnál is mélyebb és borzasztóbb helyen, a Tartaroszban v. Abüsszoszban (mindkettő kb.: feneketlen mélység) fogva tartva a bukott angyalok egy része: "2Pét 2:4 Mert ha nem kedvezett az Isten a bűnbe esett angyaloknak, hanem mélységbe [Tartaroó] taszítván, a sötétség láncaira adta oda őket, hogy fenntartassanak az ítéletre;" Ezek hihetetlenül gonosz lények, akiknek vezetője a Pusztító (Abaddón) nevű gonosz angyal, és a Jelenések könyvében láthatjuk, hogy az apokalipszis előtti nagy nyomorúság során, az ötödik trombitaszóra, ki fognak szabadulni.

2011. aug. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
az ördögöket az egyház találta ki,hogy a hívőket félelemben és függő helyzetben tarthassa-jó kis idomító eszköz.sajnos ezekkel a megfélemlítő tanokkal csak egy jó nagy adag olajat öntenek az emberek félelmeinek tüzére,mert a félelmet gyakorta gyűlölet követi,ami ugyebár nem a békés szeretet állapota....tehát az egyházi értelmezésben vett pokol és ördögök nem léteznek,maga a Sátán is egy félreértelmezett fogalom,valójában csak egy szimbólikát jelöl,amit Jézus használt az emberi önzőségre,gyűlöletre,félelemre,mindazokra a bennünk lévő tulajdonságokra,amik a szeretet ellentétei.gonoszság,gyűlölet persze lehet az ember lelkében,amit valóban nyomorúságos pokolként élhet meg.-ilyen értelemben a pokol létezhet,de nem örökkévaló állapotként.
2011. aug. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"...valójában csak egy szimbólikát jelöl,amit Jézus használt az emberi önzőségre,gyűlöletre,félelemre,mindazokra a bennünk lévő tulajdonságokra..."


De ezt nem a Bibliából veszed, hanem csak kitaláltad, mert ha tudnád, hogyan kell ógörög (de akár magyar) szöveget értelmezni, akkor azt is tudnád, hogy amit leírtál, nem igaz. Meg egyébként is nehéz beszélgetni elvont, bennünk lévő emberi tulajdonságokkal a puszta közepén... (ld. pl. Máté 4.)

2011. aug. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak ördögök, és kínozzák az embereket a pokolban. De nem mintha ők nem szenvednének. Csak ők az erősebbek.
2011. aug. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 16:50


A film már létezik, magyar címe: Viszály a Mennyben /Eredetiben: Cosmic Conflict/. :)

Sok más keresztény vonatkozású filmmel együtt megnézhető pl. a [link] oldalon.


Én magam igen ritkán nézek filmeket, de az idei kb. 5-ből ez volt az egyik, ezért tudok a létezéséről.


És ha már ott jársz, ajánlom szíves figyelmedbe a Letters to God /Levelek Istenhez/ c. filmet. Ez egy igaz történeten alapuló film, melyet néhány hete láttam, és nagyon tetszett.


Egy kis kedvcsinálónak belinkelem a filmből a Dear Mister God c. dalt:

http://www.youtube.com/watch?v=r3l3GPmCrbI:

2011. aug. 16. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az ördögök is szenvednek:

- Isten elvesztésétől (attól még hogy gyűlölik, hiányzik nekik)

- a lelkiismeret-furdalástól

- attól hogy tudják hogy soha nem jutnak ki onnan

- egy lelki tűztől ami az egész poklot átjárja

- a sötétségtől és a bűztől

- attól hogy látják mások gonoszságát

- a Sátán társaságától (már a jelenléte is szörnyű)


Bocsánat, nem ilyesztegetésnek szántam ezt csak a kérdésre válaszoltam. Az infót Fausztina nővér naplójából vettem.

2011. aug. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Az infót Fausztina nővér naplójából vettem."

Márpedig az nyilván megbízhatóbb, mint a Biblia... :) azért hibái mellett rámutatok arra is, hogy nem teljesen értéktelen. :)


Mint már korábbi válaszomban leírtam: Sátán jelenleg egészen biztosan nincs a pokolban. De hogy ne csak kritizáljak: annyi igazság van benne, hogy a démonok sem "szeretik" Sátán társaságát, azért, mert félelem és erőszak által uralkodik rajtuk, úgyhogy rettegnek a jelenlétében. Szó nincs demokráciáról. :) (A Mennynek ezzel szemben, úgy tűnik, sokkal inkább demokratikus a berendezkedése, mondhatnánk, hogy alkotmányos monarchia az államformája. :D)


Az ördögökről (démonokról):

- Nagy részük jelenleg a föld és az emberek közelében tartózkodik, és nem úgy tűnik, hogy szenvednek mások gonoszságától, sőt minden vágyuk a gonoszság folyamatos cselekvésére korlátozódik. Ezért nem hinném, hogy a pokolban ez zavarná őket, mert az ottani gonoszság legnagyobb része épp tőlük származik.

- Nyilvánvalóan minden teremtmény szenved, ha ki van zárva Isten jelenlétéből, ezt megerősíthetjük. De a démonoknak (már) nincs élő lelkiismeretük, nem állítom, hogy soha nem is volt. De akinek van lelkiismerete, az képes a megtérésre, a démonok viszont nem képesek megtérni, teljesen meg vannak keményedve az evangéliummal szemben. Ezt abból is tudhatjuk, ahogyan Jézussal beszéltek, amikor itt járt a földön.

- A maradék három valószínűleg helytálló (tűz, sötétség, bezártság).


Ja, és jelentem magamat alássan, mivelhogy válaszra válaszoltam. De igen mélyen kapcsolódik a kérdéshez is, úgyhogy reméljük, nem törlik a T. Modik. :)

2011. aug. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!