Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ördögök kiket személyesíten...

Az ördögök kiket személyesítenek meg a pokolban?

Figyelt kérdés
Nemértem ,hogy az ördökök büntetnek de ők nem szevendenek? A pokolba emberek kerülnek ,akkor az ördögök is azok? Az emberek ördöggé változnának? lucifert is ábrázolják mint arkangyal de 3 fejű sátánként is megjelenik.
2011. aug. 15. 15:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

10:16-osnak:

A túlvilágon öröklét lesz, az idő megszűnik. Ezért nem sok értelme van arról beszélni hogy a sátán "még" nincs a pokolban, mert ott nem lesz idő.


A többiben igazad van, én az összes fajta szenvedést kimásoltam, a démonok lehet hogy egy fokkal jobban járnak és rájuk egyes szenvedések nem vonatkoznak.

2011. aug. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kedves "A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:47"!


Köszönöm a reagálást, bár a helyreigazítással nem értek egyet.

Most még van idő. Most élünk, és az idő a Sátán számára is "telik". Ezért mégiscsak van értelme jelenről és jövőről beszélni az ő esetében is.

Igével alátámasztva:

"Jel 12:12 Annakokáért örüljetek egek és akik lakoztok azokban. Jaj a föld és a tenger lakosainak; mert leszállott az ördög ti hozzátok, nagy haraggal teljes, úgymint aki tudja, hogy kevés ideje van."

Tehát: tudja, hogy kevés ideje van. Vagyis számára is van idő - most még.

És ha az ördög "leszáll" a földre, akkor nem a pokolból fog feljönni, hanem az égből le, következésképpen most még az égben van.


Majd Jézus visszajövetelekor:

"Jel 20:1 És láték egy angyalt leszállani a mennyből, akinél vala a mélységnek kulcsa, és egy nagy lánc a kezében.

Jel 20:2 És megfogá a sárkányt, azt a régi kígyót, aki az ördög és Sátán, és megkötözé azt ezer esztendőre,

Jel 20:3 És veté őt a mélységbe, és bezárá azt és bepecsételé ő felette, hogy többé el ne hitesse a népeket, míg betelik az ezer esztendő; azután el kell néki oldoztatni egy kevés időre.

Jel 20:4 És láték királyiszékeket, és leülének azokra, és adaték nékik ítélettétel; és [látám] azoknak lelkeit, akiknek fejöket vették a Jézus bizonyságtételéért és az Isten beszédéért, és akik nem imádták a fenevadat, sem annak képét, és nem vették annak bélyegét homlokukra és kezeikre; és éltek és uralkodtak a Krisztussal ezer esztendeig."

Tudtommal ez sem történt _még_ meg, és jelenleg _még_ nem abban az ezer esztendőben élünk, ahol Jézussal uralkodnak a feltámadott szentek.


Ezért igenis van értelme arról beszélni, hogy Sátán "még" nincs a pokolban, de "majd" be lesz zárva a "mélységbe". (És ez még mindig nem az örökkévalóság, mert az örök ítéletre csak az ezeréves királyság utáni Góg és Mágóg háborúja után fog sor kerülni.)


Illetve még egy dologra reagálva: talán félreérthetően fogalmaztam, de nem arra gondoltam, hogy a démonok jobban járnak, mint az emberek. Esetleg arról lehet szó, hogy a pokolban nem szenvednek ugyanannyira, de a végső sorsuk nekik is ugyanúgy a "tűznek tava" lesz, mint a Sátánnak, a Pokolnak és a Halálnak. (Lásd Jel. 20:10-15.)

2011. aug. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Kérdésednek mi a forrása? A népi képzelgés, egyházi hagyomány, vagy a Biblia? Ezek mind különböző képeket festenek "ördög" címszó alatt. A Biblia ha egyes számban említi, akkor a Sátánról beszél. Többesszámban pedig a démonokat fordították ördögöknek. Bonyolult egy kérdés ez.
2011. aug. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Orbán, Gyurcsány, meg zömmel politikusok xD

De ha így van, ahogy te mondod, sztem, viccen kívül Hitler is lehetne ördög, de nem vagyok hívő :\

2011. aug. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Ezért igenis van értelme arról beszélni, hogy Sátán "még" nincs a pokolban, de "majd" be lesz zárva a "mélységbe". (És ez még mindig nem az örökkévalóság, mert az örök ítéletre csak az ezeréves királyság utáni Góg és Mágóg háborúja után fog sor kerülni.)"


Igen, ebben igazad van. Én más értelemben mondtam azt amit mondtam. Vagyis hogy aki meghal az lehet hogy úgy érzékeli hogy a sátán már egyből ott van a pokolban, mert aki meghalt, az már a túlvilágra kerül és így kikerül az evilági időből. Értem hogy ez egy kicsit ellentmondásosnak tűnik, de szerintem lehetséges hogy aki meghalt annak már úgy tűnik hogy a sátán a pokolban van, miközben itt is jelen van a földön (ezt én nem tagadom).

2011. aug. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

9:11

Érdekes nézőpont. Ezzel már nem tudok vitatkozni, mert nem tudom a választ. :)

2011. aug. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 világvége1 ***** válasza:
Ördögök nem léteznek.
2020. jún. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!